Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED line G4 - Palące się żarówki LED

13 Sty 2015 20:03 1383 5
  • Poziom 25  
    Panowie mam problem z oświetleniem.
    Żarówki z linku http://www.ledline.pl/241550/ świecą maksymalnie 10-20 minut i gasną, zasilane są z tradycyjnego trafo 12V bez żadnych prostowników, mostków czy kondensatorów, pomiar napięci na oprawce żarówki 13,2V AC.
    Zaraz po remoncie założyłem podobne żarówki świeciły bez problemu ponad rok, teraz to już drugi komplet który pali się w oczach ( żarówki po spaleniu są bardzo gorące i bardziej wygląda to na odlutowany mostek bo po delikatnym uderzeniu migną wszystkie ledy)
    Bardzo proszę o jakieś porady co z tym zrobić trafo mam niestety pod płytami i nie mam do niego dostępu.
  • Uczeń
    Może są wadliwe ? Próbowałeś na innych ?
  • Poziom 39  
    Skoro napięcie zasilające mieści się w zadanym przez producenta zakresie to chyba można bez problemu reklamować produkt? Możliwe, że trafiłeś na złą partię i stąd problemy.
  • Poziom 31  
    gumiś_rzesz napisał:
    trafo mam niestety pod płytami i nie mam do niego dostępu.

Niestety ale należy zrobić dostęp do niego póki jescze nie jest za późno.
  • Poziom 25  
    W sumie padło 12 żarówek w przeciągu kilku dni (6 mam w korytarzu) więc nie wiem czy ktoś mi uzna reklamacje.
    a włożenie jednej zwykłej diody co by obniżyć napięcie nic im nie pomoże

Moderowany przez kkas12:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Mimo kilkukrotnie ponawianych próśb o poprawienie pisowni (zadanie zaczynamy wielką literą) i zastąpienia w tytule określenia "żarówki LED" inną nazwą, kolega zamiast dostosować się do polecenia moderatora wolał wdać się w bezsensowną dyskusję na PW i odmówił wprowadzenia poprawek.
    Odmówił mimo otrzymania stosowanego linku Link z którego niezbicie wynika iż z uporem tkwi w błędzie.
    Za taką postawę udzielam ostrzeżenia nr 2.