Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić łącze do Internet'u ?

22 Sty 2015 15:54 3726 65
  • Poziom 26  
    Witam,
    Mam pytanie takie jak w temacie :). Aktualnie posiadam intenet z Plusa (15 GB + router). Z racji, że nie jestem zadowolony z usług chciałbym zakupić jakąś nową taryfę (tylko nie Plus i Orange). Myślałem nad ofertą T-mobile. A może jakaś radiówka? Szczerze powiedziawszy jestem nowy w temacie "internetów" i za bardzo nie wiem co wybrać ;). Jeśli coś jeszcze potrzebne to podam :). Z góry dzięki i pozdrawiam.

Ps. jeśli zły dział to prosze przenieść :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli ma to być stacjonarny dostęp do sieci to popatrz na jakąś lokalną radiówkę.
  • Poziom 26  
    A jak to sprawdzić? Wiem bardzo głupie pytanie, ale poprostu nigdy się tym nie interesowałem. Ale wydaje mi się, że nie ma... Ale sprawdze, tylko napiszcie jak :).
    Pozdrawiam

EDIT:
    sprawdziłem i nie ma :( . Możecie coś polecić? ;)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    Masz zasięg LTE u siebie ?
  • Poziom 26  
    Z plusa nie, a z T-mobile się ocieram ;). Skłaniałbym się do oferty z T-mobile za 59.99 zł. Ma ktoś? Jeśli chcecie mogę podać gdzie mieszkam :) jeśli to pomoże.
  • Poziom 13  
    Jak się ocierasz to uważaj bo może się okazać że prędkość będzie bardzo słaba , a jeśli oferta jest nieuczciwa to po przejściu na 3G mogą naliczać ci opłaty.
  • Poziom 26  
    Dzięki za ostrzeżenie :). A możesz polecić jakąś taryfę?
  • Poziom 13  
    Oj na mam plusa Power LTE jako user cyfrowego polsatu mam 50% taniej płacę 49zł za szybki internet bez limitu danych . Prędkość minimalna to 20Mb/s.

Sprawdż czy masz zasięg własny Play LTE mają ciekawą oferę na LTE we własnych nadajnikach.
  • Poziom 26  
    Ale gdzie ty mieszkasz.... A z play zaraz sprawdze :)

Edit: sprawdzałem na stronie play'a i do HSPA+ brakuje mi ok. 400 metrów ;). Masz jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 37  
    ar3k30 napisał:
    Oj na mam plusa Power LTE jako user cyfrowego polsatu mam 50% taniej płacę 49zł za szybki internet bez limitu danych . Prędkość minimalna to 20Mb/s.
    .

Albo głupi, albo naiwny albo niezorientowany jestes. Limit jest. Ostatnimi czasy objawia sie szybko ponad pakietdm podstawowym. Prawdopodobnie masz nieduze potrzeby i nigdy do tego limitu nie dotarles.
    Chociaz. Formalnie limitu danych nie ma! Jak przekroczysz te ~ 40GB ~50GB danych to do konca miesiaca mozesz pobierzc ILE CHCESZ z predkoscia 32kbit/s ;)
  • Poziom 13  
    wykorzystuje 30Gb w ciągu 20dni potem 10dni mam prędkość 20MB .

Nazywając kogoś głupim lub naiwnym upewnij się że jesteś mądrzejszy , skoro lepiej wiesz co się dzieje na moim routerze to poproszę też o numery totolotka .
  • Poziom 26  
    Mam tak samo jak mi się skończy transfer :). Mam download 24 kbit/s i 0.00 kbit/s :) uploadu. To polecicie coś jeszcze?
  • Poziom 37  
    ar3k30 napisał:
    wykorzystuje 30Gb w ciągu 20dni potem 10dni mam prędkość 20MB .

Nazywając kogoś głupim lub naiwnym upewnij się że jesteś mądrzejszy , skoro lepiej wiesz co się dzieje na moim routerze to poproszę też o numery totolotka .

A pół roku temu było 60mbit/s przez 200GB. A teraz sie zdupcyło. Masz pakiet danych. Nie wiem jaki. 20, 25 czy ile tam GB danych. Potem syfrowy polsat zgodnie z regulaminem może ci ta predkość przyciąć do nieużywalnego poziomu. I robi to coraz szybciej z miesiaca na miesiąc, Pocztaj w internecie. Przykro mi bardzo. Życzę Ci żeby to się nigdy nie stało. Nie mam nic przeciwko pakietom danych po których predkość spada. Tylko nie nazywajmy tego internetem bez limitu. Plus i polsat oszukuja/naciągają swoich klientów. Ale na litość boską nie oszukujmy się sami usprawiedliwiając polsatowe rozbójnictwo.
  • Poziom 26  
    A mam za 49.90 15GB z urządzeniem. Ostatnimi czasu prędkość spadła do max 1.7 mbit/s i 0.01 mbit/s chociaż mam pakiet danych i wszystko popłacone. I bardzo mnie to nie satysfakcjonuje więc postanowiłem zmienić internet. Na przykład wczoraj ściągałem 50 mb patcha do LoLa 30 minut.... CS:GO ściągał się ze 6h, a i tak później ping w obu grach nie spada poniżej 1000 ms. Dzisiaj to aż musiałem leavować z meczu, bo ping nie spadał poniżej 1500 ms.
    Jeśli jeszcze coś potrzebne to pisz :)
  • Poziom 13  
    Ja mam power LTE za 90zł pakiet 30GB , po wykorzystaniu limity prędkość spada do najwyższej dostępnej w praktyce jest to około 20MB w ofertach z mniejszą opłatą prędkości po wykorzystaniu limitów są niższe. Jako posiadacz cyfrowego polsatu można mieć tę ofertę za 50% ceny więc jest to bardzo dobra oferta jeśli ktoś ma zasięg pełny LTE .

W trakcie posiadania limitu 30BG prędkość wynosi 30-45Mb/s
  • Poziom 26  
    Kolejny raz Ci powtarzam, że miejsce zamieszkania się też liczy :). Ja mieszkam we wiosce przy krajowej 62, więc wiesz ;)
  • Poziom 37  
    olutas napisał:
    A mam za 49.90 15GB z urządzeniem. Ostatnimi czasu prędkość spadła do max 1.7 mbit/s i 0.01 mbit/s chociaż mam pakiet danych i wszystko popłacone. I bardzo mnie to nie satysfakcjonuje więc postanowiłem zmienić internet. Na przykład wczoraj ściągałem 50 mb patcha do LoLa 30 minut.... CS:GO ściągał się ze 6h, a i tak później ping w obu grach nie spada poniżej 1000 ms. Dzisiaj to aż musiałem leavować z meczu, bo ping nie spadał poniżej 1500 ms.
    Jeśli jeszcze coś potrzebne to pisz :)

I to jest wedlug Ciebie internet bez limitu? A przecież będzie jeszcze gorzej!
    Przeczytaj jeszcze raz umowę. Plus/polsat tnie prędkość zsłaniając się fup'em.
    Możesz płakać lub iść do sądu. Reklamacje nic nie dają. Tak ma być!
    Dałeś się wkręcić. Z powodu głupoty, naiwności lub niedoinformowania. Wybierz właściwe. Bez obrazy. Duuużo ludzi dało sie wkręcić. Nim umowa dobiegnie do końca idę o zakład że zaraz po 15GB będziesz miał internet 32kbit, bo plus ciągle nowych łosiów obciążajacych sieć łapie na internet LTE bez, hehe, limitów.

Dodano po 4 [minuty]:

olutas napisał:
    Kolejny raz Ci powtarzam, że miejsce zamieszkania się też liczy :). Ja mieszkam we wiosce przy krajowej 62, więc wiesz ;)

Kolejny raz? Nie przypominam sobie żebys mi juz raz to mówił.
    Przycieli Cię do 2mbit. Nastepny level jest już taki ze googla nie odpalisz.
    Sprawdz sobie. Jak ci predkość rypnie odpal jakiegos ichniego prepay'da. Okaźe się ze nadajnik nie jest obciążony i może iść 50mbit a nie 1,7mbit.
    Polsat Cie perfidnie kantuje a Ty go bronisz. Dla mnie niepojete.....
  • Poziom 26  
    Ale o co kolega ode mnie chce? Ja nikogo nie bronię, widzę, że mnie perfidnie naciągają i nie musisz tego pisać. I napisałem jakie mam prędkości po skończeniu transferu....
    Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    @olutas
    Nie ma się co licytować - skaczecie sobie tylko do oczu.

Moim zdaniem, kupić karty do netu każdego ISP, który ma zasięg u Ciebie, ale skoro z Plusa nie jesteś zadowolony, Orange też nie chcesz, o T Mobile "się ocierasz", to - nie masz wielu możliwości, by nie powiedzieć, że nie masz już żadnej opcji.
    Bo inni ISP jadą na roamingu, więc też lipa z zasięgiem sieci będzie.
    Bez podania lokalizacji i testów trudno wyrokować. Skąd jesteś? Jaki sprzęt, antena?
  • Poziom 18  
    Kolega @m.jastrzebski ma rację. Ja sam miałem przyjemność bardzo wiele razy oświadczać widoku takiego, że ktoś kto ma wykupiony pakiet w plusie za 90 zł umowa na ten internet power LTE (by zrobić na złość nerwostradzie bo często źle działa) dali się nabić w butelkę bo jeśli tylko operator uzna, że obciąża się jego BTS-a, to może obciąć transfer do prędkości modemowej, a wtedy bye bye internecie. :D
    Ja ze swojej strony mogę odradzić neostradę gdyż już mi 2 rok rozbudowują centralę i jakoś rozbudować nie mogą.
    W playu LTE jest uczciwie zrobione, bo jest niby 100GB po którym operator może przyciąć prędkość, ale nie musi.
  • Poziom 26  
    Z tym T-mobile to chodziło mi, że ocieram się o LTE, a tak w ogóle to dobrze "ciągnie" ;). Orange kiedyś miałem ok. 6 lat temu gdzie miałem 512 mbit/s i obniżyli do 256 mbit/s i tata zrezygnował, bo nawet nie był dostępny. Wtedy to nie było go ze 6 miesięcy :(. Więc chyba nic się nie zmieniło od tamtego czasu...
    Tak więc chyba zdecyduje się na T-mobile... Ma może ktoś?
    Poza tym bardzo dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi i twórcze odpowiedzi :).
    Pozdrawiam
    olutas napisał:
    Tak więc chyba zdecyduje się na T-mobile... Ma może ktoś?

Ale co to za pytanie.

Wszystko zależy "pod" jakiego BTS-a się w T Mobile "załapiesz".
    Jak masz zasięg 3g w T-mobile to jest też i Orange. Obie korzystają z sieci NetWorks na UMTS2100( na swoich częstotliwościach) i UMTS900 , wspólna sieć i częstotliwości. A co z Play? Ten operator ma najkorzystniejsza ofertę? Bez lokalizacji nikt nie mający szklanej kuli się nie wypowie. Opinie sprzed 6 lat na temat zasięgu i prędkości sa mocno nieaktualne.
  • Poziom 26  
    @matek451 mieszkam w Budach Borowickich, jako odbiornik "internetu" mam router D-link DWR-921. Nie posiadam żadnych anten zewnętrznych. Koledzy mają rację, że strasznie kantują w tym Plusie. W wakacje prędkość była wymarzona: download ok.7 mbit/s upload ok.6 mbit/s. Jakoś w październiku zaczął wzrastać ping i zaczął latać jak chciał. No i teraz po zakupie nowego komputera i jakoś tydzień wcześniej nagle na speedtest spadła prędkość na łeb, na szyję i tak został do dzisiaj. Myślałem, że to może w kompie mam coś źle ustawione, ale wszędzie grzebałem i nic...
    Jeśli coś jeszcze potrzeba to pisz ;)
    Pozdrawiam

Edit: używacie bardzo mądrych słów i za bardzo nie wiem co one oznaczają ;). Można jakoś ręcznie ustawić tego BTS-a ?
    Przy pomocy anteny zew. Dual LTE na 1800MHz powinieneś spokojnie korzystać z LTE w Plusie. Najbliższy BTS LTE800 Mobylandu w Słupnie, Młynarska 22. Na 3g z HSPA+ i sieci UMTS900 Aero2 nie oczekuj cudów. W pobliżu dwa BTS-y ,Słupno i Miszewo Murowane. Jest jeszcze szansa na UMTS 2100Plusa i HSPA+DC z BTS-a w Słupnie. Na 900MHz potrzebna inna antena niż na 2100MHz. Na routerze można wymusić połączenie w 3G lub LTE. Robiłeś testy? Musisz wiedzieć, że w twojej lokalizacji antena na wybrane pasmo jest potrzebna do każdego operatora. T-Mobile i Orange korzystają z BTS-a UMTS900 NetWorks Bodzanów-Łagiewniki 17 lub Miszewo Murowane. W Miszewie też UMTS2100 NetWorks.
  • Poziom 26  
    Dzięki bardzo, ale jak napisałem wyżej prędkość nagle spadła nic z tego ni z owego... Mam od nich internet chyba z 5 lat i nigdy nie było czegoś takiego (no może poza szukaniem po domu sygnału 3G ;) ) to co napisaliście wreszcie otworzyło mi oczy ;). Nigdy bym nie podejrzewał, że można robić takie rzeczy.
    Wracając: napisałeś o antenie. Na routerze cały czas się świeci kontrolka 3G (w wakacje czasem było nawet 4G i to nawet długo ;) ). Więc zawsze chyba był wymuszony sygnał 3G. Kiedyś miałem modem od nich i mieli fajną apke w której pisał zasięg i jakość sygnału(EDGE,GPRS,HSPA+,3G) i to było fajne :). Teraz nawet nie wiem czy mam to 3G czy nie.
    Napisałeś o jakiś UMTS-ach i BTS-ch i nic nie zrozumiałem od 2 zdania ;). Chyba zrezugnuje s tego Plusa... Tylko teraz zobaczyłem, że może być problem. Tata wykupił oferte SmartDom. Podstawą do wzięcia tej usługi było posiadanie 1 lub 2 usług Plusa (telefon, internet,TV). U nas podstawą był telefon i internet. I teraz nw czy mogę wymówić im umowę na internet to czy strace oferte na TV. I jak wyślicie, da się coś zrobić czy przejść się do salonu i zapytać?
    Pozdrawiam
    Jeśli oferty są w programie SmartDom rezygnacja spowoduje utratę zniżki na usługę. Nic nie piszesz na temat routera, jaki model? Aby korzystać z LTE trzeba wymusić na nim Tylko LTE i kupić antenę Dual LTE na 1800MHz. Ustawienie na Słupno. Jeśli tego nie zrobiłeś to router automatycznie wybiera mocniejszy sygnał UMTS900 Aero2 z BTS-a Słupno i łączy w 3G.
  • Poziom 26  
    Mam router D-link DWR-921 już to pisałem. Czyli musze kupić tą antenę, ale gdzie ją mam zamontować? Chodzi mi o stronę świata. Czyli w ustawieniach router ustawiam tylko na LTE?