Witam
Mój pilot TV ma wiele przycisków, które nie działają bezpośrednio
jak np. A B C D, które mógłbym wykorzystać do sterowania czymś innym, jak np. załączenie światła ipt.
Do dekodowania kodu z pilota chciałbym użyć mikrokontrolera Atmega8, ale najpierw muszę zbadać sam kod który wysyła dany przycisk i tu mam niemały problem.
mój pilot to Samsung AA59-00790A. Trochę czytałem o RC-5 i innych, ale nijak to się ma do kodów z mojego pilota, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji o jego dekodowaniu:
takie wykresy zaobserwowałem na swoim oscyloskopie (lekkie niedokładności przez sklejanie screenów w paincie) no i nie jest to informacja parunasto-bitowa.
Czy w taki sposób należy to odczytywać?
czy dobrze zaznaczyłem 1 bit, który ma okres 1,14ms?
Hmm, sporo tych bitów i dopiero po jakimś czasie różnią się od siebie. Czy wogóle jeżeli mam zrobioną płytkę pod atmegę8 na wewnętrznym RC, to warto się za takie coś zabierać?, czy musiałby być koniecznie jakiś kwarc.
Samo napisanie programu pewnie nie będzie takie proste, wydaje mi się że zaczynałoby się od przerwania zewnętrznego o zboczu opadającym, ale dalej żeby ustawić timer jako zegar wewnętrzny to już dobrze trzeba chyba zaznajomić się z tym kodem.
Mój pilot TV ma wiele przycisków, które nie działają bezpośrednio
jak np. A B C D, które mógłbym wykorzystać do sterowania czymś innym, jak np. załączenie światła ipt.
Do dekodowania kodu z pilota chciałbym użyć mikrokontrolera Atmega8, ale najpierw muszę zbadać sam kod który wysyła dany przycisk i tu mam niemały problem.
mój pilot to Samsung AA59-00790A. Trochę czytałem o RC-5 i innych, ale nijak to się ma do kodów z mojego pilota, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji o jego dekodowaniu:
takie wykresy zaobserwowałem na swoim oscyloskopie (lekkie niedokładności przez sklejanie screenów w paincie) no i nie jest to informacja parunasto-bitowa.
Czy w taki sposób należy to odczytywać?
czy dobrze zaznaczyłem 1 bit, który ma okres 1,14ms?
Hmm, sporo tych bitów i dopiero po jakimś czasie różnią się od siebie. Czy wogóle jeżeli mam zrobioną płytkę pod atmegę8 na wewnętrznym RC, to warto się za takie coś zabierać?, czy musiałby być koniecznie jakiś kwarc.
Samo napisanie programu pewnie nie będzie takie proste, wydaje mi się że zaczynałoby się od przerwania zewnętrznego o zboczu opadającym, ale dalej żeby ustawić timer jako zegar wewnętrzny to już dobrze trzeba chyba zaznajomić się z tym kodem.