Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerastar ZWR 18-3 KE - Praca na dwóch obwodach / termostatach pokoj.

29 Sty 2015 14:52 1020 3
  • Poziom 12  
    Witam

Będę robił nową instalacje CO w całym domu (miedź w ścianach) i chciałbym doprowadzić też ogrzewanie do pomieszczeń w których dotychczas go nie było, piwnica, garaż, strych, ganek i jeszcze nie zabudowany taras w którym żona planuje ogród zimowy. Posiadam wymieniony w temacie stary ale jary kocioł do którego podłączony jest dedykowany pokojowy regulator temperatury. Na wszystkich grzejnikach planuje głowice termostatyczne, w pokojach będzie temperatura około 21 stopni a w pomieszczeniach w których dotychczas nie było grzane około 15 stopni. I teraz pytanie jak to rozwiązać, teoretycznie mógłbym nastawić na termostacie pokojowym temperatury powiedzmy 25 stopni, termostaty na grzejnikach w pokojach zamknełyby dopływ ciepła i grzane byłoby tylko w pomieszczeniach "gospodarczych". Ale wtedy piec praktycznie chodziłby cały czas, nawet jeśli w pomieszczeniach "gospodarczych" byłoby już te zadane 15 stopni. Nie wiem jak to rozwiązać, domyślam się że ten Junkers nie ma żadnego drugiego palnika / obwodu grzewczego ani możliwości podpięcia drugiego termostatu pokojowego. Nie mogę sobie pozwolić na brak kontroli nad nowymi "odnogami" grzewczymi bo przy ostrych mrozach w garażu czy na ganku temperatura spadała grubo poniżej zera.
    Jeżeli nie da się wykorzystać obecnego kotła proszę o polecenie jakiegoś nowoczesnego kotła który sprostałby tej "wielozadaniowości". Może być jednofunkcyjny gdyż instalacja CWU będzie podpięta pod najmocniejszego Kospela PPE2 electronic LCD.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przy rozbudowie warto może pomyśleć o sterowniku pogodowym TA210E+TFP3.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 34  
    Zrobił bym to tak:
    • dwie pompy i dwa regulatory pokojowe
    - pierwszy to obieg mieszkalny
    - drugi to obieg pomieszczeń gospodarczych.
    Do całości będą potrzebne dwa przekaźniki które odseparują elektrycznie pompy od siebie. Cewkę przekaźnika łączysz z pompą a zestyk zwierny z kotłem. Działanie układu jest bardzo proste: Jeżeli w pomieszczenie temperatura spadnie poniżej zadanej następuje zwarcie zestyków przekaźnika znajdującego się w regulatorze pokojowym. W ten czas na pompę i cewkę przekaźnika pomocniczego zostaje podane napięcie. Pompa się uruchamia a przekaźnik pomocniczy uruchamia kocioł.
  • Poziom 12  
    Zapomniałem napisać że ten dedykowany sterownik to TRQ 21 a instalacja grzewcza w pomieszczeniach gospodarczych to będą oczywiście odnogi od istniejącej instalacji domowej a nie osobny, dodatkowy obwód.
    Patent z dodatkowym regulatorem + przekaźniki jest ciekawy tylko po co druga pompa obiegowa? I czy da się ten patent zastosować z w/w regulatorem? Czy może kupić jakiś inny?