Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie ze sobą 3 routerów i switcha (plik ze szczegółami w opisie)

camil3 22 Mar 2015 18:21 2631 54
  • #1 22 Mar 2015 18:21
    camil3
    Poziom 7  

Witam.
    Mam problem. A mianowicie - chcę podłączyć do routera TP-Link TL-WR240G:
    -switcha (niestety nie mam teraz dostępu do modelu, ale jest to switch z 5 wyjściami)
    -2 routery (jeden z nich to DLink dir 615, a drugi TP-Link TL-WR1043ND)
    Dlink ma wgrany DDWRT, a TPlink WR1043Nd nie ma, ale mogę wgrać.
    Schemat jest w załączniku.

PS. Nie wiem, czy takie połączenie jest możliwe, ale kto pyta, nie błądzi.

0 29
  • Pomocny post
    #2 22 Mar 2015 18:31
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pewnie , że można tak połączyć. Pytanie tylko czy te dwa routery maja pracować w jednej sieci z WR-340 czy każdy ma tworzyć inną sieć?

1
  • #3 22 Mar 2015 18:43
    camil3
    Poziom 7  

Dzięki wielkie za odpowiedz. Tak chciałbym aby to chodziło jako jedna sieć.

0
  • #4 22 Mar 2015 18:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To nie lepiej podłączyć 1043 ND jako router główny, do niego switcha, a reszta sprzętów do switcha (mniej kabli się plącze pod nogami).

0
  • #5 22 Mar 2015 18:59
    camil3
    Poziom 7  

NO tak tez może być. Chodzi mi głownie o to aby siec działała jako jedna całość.

Dodano po 59 [sekundy]:

i nie wiem czy gdy podłacze do switch dwa routery te pozostałe będą razem działac jako jedna wspolna siec z 1043 ND

0
  • Pomocny post
    #6 22 Mar 2015 19:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

camil3 napisał:
    Chodzi mi głownie o to aby siec działała jako jedna całość.

camil3 napisał:
    i nie wiem czy gdy podłacze do switch dwa routery te pozostałe będą razem działac jako jedna wspolna siec z 1043 ND

W pierwszym i drugim przypadku będzie to działać.

Pamiętać tylko trzeba, by innym routerom oprócz 1043ND zmienić adres IP (bo będą miały pewnie taki sam wszystkie), potem w 1043ND wpisać te adresy do serwera DHCP, i ten sprzęt zawsze będzie miał taki sam adres IP, i będzie działał w tej samej sieci:
    TP Link 1043ND - 192.168.1.1
    TP Link TL-WR240G - 192.168.1.2
    Dlink dir 615 - 192.168.1.3
    Może być potrzeba wpisania też adresów MAC.

Każdy następny sprzęt dostanie IP z puli 192.168.1.4 aż do 192.168.1.254.
    Oczywiście tez warto tym sprzętom nadać IP w naszej sieci lokalnej i zawsze będzie to IP im przypisane.

1
  • #7 22 Mar 2015 19:22
    camil3
    Poziom 7  

a co będzie z automatycznym DHCP który będzie chciał przyporzadkowac IP do smartphon'ów(chodzi mi o router 1043 ND)

Dodano po 51 [sekundy]:

a właśnie a SSID ustawić na takie samo, tak??

Dodano po 1 [minuty]:

oj sorki nie przeczytałem sobie dalszej części twojego posta, przepraszam

Dodano po 56 [sekundy]:

Oczywiście tez warto tym sprzętom nadać IP w naszej sieci lokalnej i zawsze będzie to IP im przypisane - tego trochę nie rozumiem

0
  • #8 22 Mar 2015 20:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

camil3 napisał:
    co będzie z automatycznym DHCP który będzie chciał przyporzadkowac IP do smartphon'ów(chodzi mi o router 1043 ND)

Jeśli nie zrobisz nic, to 1043ND będzie każdorazowo przydzielał inne, a czasami te same IP.
    Zazwyczaj jest tak, że "kto pierwszy, ten lepszy', czyli który sprzęt się pierwszy zaloguje, to dostanie dane IP.
    camil3 napisał:
    Oczywiście tez warto tym sprzętom nadać IP w naszej sieci lokalnej i zawsze będzie to IP im przypisane - tego trochę nie rozumiem

Będziesz miał w Swojej sieci większy porządek - będziesz też wiedział, który sprzęt, kiedy z czego korzysta, łatwiej będzie nad tym zapanować.

Czasami, jakaś gra wymaga otwarcia portu - to jak go otworzyć, skoro nie wiesz, jaki komputer, sprzęt będzie z niego korzystać.

0
  • #9 22 Mar 2015 20:19
    camil3
    Poziom 7  

a jeśli chodzi o maske podsieci to co wpisac w każdym routerze, dokoncze temat jt.

Dodano po 29 [sekundy]:

to jeśli chodzi o smartphony to trzeba wpisac w każdy router jego IP

0
  • #10 22 Mar 2015 20:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

camil3 napisał:
    jeśli chodzi o maske podsieci to co wpisac w każdym routerze

Taką samą, co na routerze pierwszym.
    Ale prawdopodobnie nie będzie takiej potrzeby.
    camil3 napisał:
    jeśli chodzi o smartphony to trzeba wpisac w każdy router jego IP

Nie - tylko w routerze głównym, czyli 1043ND.

0
  • #11 22 Mar 2015 20:27
    camil3
    Poziom 7  

thx, w nastepna sobote będę to próbował zrobić, w razie jakichkolwiek problemów będę pisal

0
  • #12 23 Mar 2015 14:55
    camil3
    Poziom 7  

Chcialbym sie jeszcze dowiedziec co mam wpisac w adresach mac. Mam normalnie sprawdzic jaki dany router ma adres Mac i go wpisac w router glowny , tak?

0
  • Pomocny post
    #13 23 Mar 2015 15:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

camil3 napisał:
    Mam normalnie sprawdzic jaki dany router ma adres Mac i go wpisac w router glowny , tak?

Dokładnie.

0
  • #14 23 Mar 2015 16:58
    camil3
    Poziom 7  

A SSID ustawic na wszystkich routerach takie samo?

0
  • #15 23 Mar 2015 20:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To już zależy od Ciebie.
    Jeśli wszędzie dasz to samo, tak samo - to wszystkie routery będą miały ten sam kanał, nazwę sieci itd - i wszędzie będziesz się logował do netu na tym samym kanale - wygoda.

Jeśli ustawisz w każdym sprzęcie inaczej, to będziesz logować się tam, gdzie podasz dane hasło, login - uciążliwe.
    A to też znaczy, że zmieniając położenie komputera, będziesz musiał się przelogować do innej (też swojej) sieci, bo w poprzednim miejscu Cię rozłączy, bo sygnał zostanie utracony.

0
  • #16 23 Mar 2015 21:14
    zuczek1987
    Poziom 23  

KOCUREK1970 napisał:
    To już zależy od Ciebie.
    Jeśli wszędzie dasz to samo, tak samo - to wszystkie routery będą miały ten sam kanał, nazwę sieci itd - i wszędzie będziesz się logował do netu na tym samym kanale - wygoda.

Jeśli ustawisz w każdym sprzęcie inaczej, to będziesz logować się tam, gdzie podasz dane hasło, login - uciążliwe.
    A to też znaczy, że zmieniając położenie komputera, będziesz musiał się przelogować do innej (też swojej) sieci, bo w poprzednim miejscu Cię rozłączy, bo sygnał zostanie utracony.

Z zaznaczonym bym się nie zgodził.
    Nazwa SSID jak najbardziej może być ta sama.
    jeśli chcesz swobodnie poruszać się po domu to warto by było aby rodzaje zabezpieczeń(WEP/WAP/WAP2) były takie same.
    Hasła oczywiście również te same.
    Ale kanały warto było by rozdzielić, gdy wszystkie będą na tym samym kanale to mogą się na wzajem za kucać.
    Warto sprawdzić jakie kanały są już zajęte przez sąsiadujące sieci i wykorzystać wolne. Jeśli wolne są wszystkie to zostawić lukę 2 do 3 kanałów pomiędzy czyli
    3
    6
    9

Dzięki temu mamy swobode korzystania z wifi które wzajemnie się nie zakuca czyli ma większy skuteczny zasięg.

------------------------------------
    Jeśli pomogłem zachowaj się zgodnie z regulaminem :D

0
  • #17 23 Mar 2015 21:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

zuczek1987 napisał:
    Z zaznaczonym bym się nie zgodził.

Ale jesteś w swojej WŁASNEJ! sieci, a nie obcej, to w czym niby sam sobie masz przeszkadzać?.
    Absurdem (jak dla mnie), jest inny kanał w innej części domu.
    Np. - jestem w salonie (kanał 1, AP nr 1) idę do drugiego pokoju, do którego kanał 1 nie sięga, ale w drugim pokoju jest sygnał (kanał 3, AP nr 2) - to mam się na nowo łączyć z siecią na kanale 3, i rozłączać z kanałem 1 - zrobisz tak kilkanaście razy i Windows tak zgłupieje, że szok - będziesz miał 10 sieci w ustawieniach sieciowych - a pamiętajmy, ze Windows łączy się domyślnie z ostatnią siecią, którą wybraliśmy - będziesz o tym CIĄGLE pamiętał by się przelogować do nowej sieci - wątpię.

Jak ustawisz wszędzie tak jak napisałem, to twoja siec będzie w nadawaniu tak potężna, że "zje" inne słabsze sieci na śniadanie - i to nie tobie będą zakłócać - tylko ty będziesz górą.

Oczywiście, każdy zrobi jak zechce.

0
  • #18 23 Mar 2015 22:05
    jurek.adam
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    Absurdem (jak dla mnie), jest inny kanał w innej części domu.
    To nie absurd tylko mniejsze kolizje dla wifi.

KOCUREK1970 napisał:
    Np. - jestem w salonie (kanał 1, AP nr 1) idę do drugiego pokoju, do którego kanał 1 nie sięga, ale w drugim pokoju jest sygnał (kanał 3, AP nr 2) - to mam się na nowo łączyć z siecią na kanale 3, i rozłączać z kanałem 1 - zrobisz tak kilkanaście razy i Windows tak zgłupieje, że szok - będziesz miał 10 sieci w ustawieniach sieciowych - a pamiętajmy, ze Windows łączy się domyślnie z ostatnią siecią, którą wybraliśmy - będziesz o tym CIĄGLE pamiętał by się przelogować do nowej sieci - wątpię.
    Windows jeśli jest kilka sieci o tym samym SSID i ma się łączyć to domyślnie wybiera tę o najsilniejszym sygnale. Sam nie umie wybrać ani po kanale, ani po MAC routera.

Dodano po 5 [minuty]:

zuczek1987 napisał:
    Warto sprawdzić jakie kanały są już zajęte przez sąsiadujące sieci i wykorzystać wolne. Jeśli wolne są wszystkie to zostawić lukę 2 do 3 kanałów pomiędzy czyli
    3
    6
    9
    Luka to za mało, muszą być w odpowiednim układzie, aby na siebie nie zachodziły:
    1, 6, 11
    1, 5, 9, 13
    2, 7, 12
    3, 8, 13

1
  • #19 23 Mar 2015 22:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jurek.adam napisał:
    To nie absurd tylko mniejsze kolizje dla wifi.

Jakie kolizje - we własnej sieci.
    jurek.adam napisał:
    Windows jeśli jest kilka sieci o tym samym SSID i ma się łączyć to domyślnie wybiera tę o najsilniejszym sygnale. Sam nie umie wybrać ani po kanale, ani po MAC routera.

No to oczywiste - ale spowoduje, że Windows (karta wifi) nie widząc sieci na kanale np. 2, gdzie poprzednio dobrze działał (najsilniejszy sygnał) poinformuje, że nie może się z tą siecią połączyć.

0
  • #20 23 Mar 2015 22:26
    jurek.adam
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    Podstawy wifi. Jeśli kilka sieci się rozgłasza na tym samym kanale to się wzajemnie zakłócają. A sieć z danym SSID jest cały czas rozgłaszana nawet jak nic nie jest podłączone.

KOCUREK1970 napisał:
    No to oczywiste - ale spowoduje, że Windows (karta wifi) nie widząc sieci na kanale np. 2, gdzie poprzednio dobrze działał (najsilniejszy sygnał) poinformuje, że nie może się z tą siecią połączyć.
    Nic takiego się nie dzieje. Powtarzam: Windows rozpoznaje i łączy się tylko po SSID (jesli wszystkie routery mają takie samo hasło wifi). Działa tak samo jak przy Wi-Free, wybiera najsilniejszą sieć o danym SSID. I tylko tyle sam Windows umie.

Wybrać po kanale albo MAC potrafi tylko soft od producenta karty, ale nie każdy ma taką funkcjonalność, a właściwie mało który.

-1
  • #21 23 Mar 2015 22:30
    zuczek1987
    Poziom 23  

jurek.adam napisał:

zuczek1987 napisał:
    3
    6
    9
    Luka to za mało, muszą być w odpowiednim układzie, aby na siebie nie zachodziły:
    1, 6, 11
    1, 5, 9, 13
    2, 7, 12
    3, 8, 13

Czy mogę prosić o jakieś info źródłowe tych informacji??
    Nie ukrywam chętnie bym się z tym zapoznał bo do tej pory słyszałem tylko o lukach między kanałami:) Natomiast nie mam pojęcia nic o układach, i jak je ewentualnie wyliczać.

KOCUREK1970 napisał:

No widzisz przez ustawianie we własnej sieci tych samych kanałów tak na prawdę sam sobie szkodzisz. Na własne życzenie zmniejszasz sobie skuteczne rozprowadzenie WIFI po domu.

KOCUREK1970 napisał:

Oczywiście, każdy zrobi jak zechce.

I tu jak najbardziej się zgadzamy:)

KOCUREK1970 napisał:

Tak jak mówisz karta poinformuje system o tym że na kanale X (na tym kanale działała kilka chwil wcześniej) sieć o SSID "cos" ma słaby zasięg, ale na kanale Y sieć o SSID "cos" (czyli ta sama sieć z tymi samymi zabezpieczeniami i hasłem lecz na innym kanale) ma znakomity zasięg. System wyda polecenie przełączenia na silniejszą sieć i już. Użytkownik końcowy w zasadzie nie odczuje nawet momentu przejścia w nową(ale tą samą) sieć.

0
  • #22 23 Mar 2015 22:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jurek.adam napisał:
    Jeśli kilka sieci się rozgłasza na tym samym kanale to się wzajemnie zakłócają.

No jakoś u siebie tego nie stwierdzam - a mam zrobione jak to opisałem.
    jurek.adam napisał:
    Powtarzam: Windows rozpoznaje i łączy się tylko po SSID (jesli wszystkie routery mają takie samo hasło wifi). Działa tak samo jak przy Wi-Free, wybiera najsilniejszą sieć o danym SSID. I tylko tyle sam Windows umie.

To co zrobi Windows, jeśli NIE odbierze sygnału sieci, z którą się ostatnio prawidłowo komunikował - wyświetli info, że nie może się z tą siecią połączyć - dlaczego - bo gdzie indziej jest inny nr kanału nadawania.
    zuczek1987 napisał:
    System wyda polecenie przełączenia na silniejszą sieć i już. Użytkownik końcowy w zasadzie nie odczuje nawet momentu przejścia w nową(ale tą samą) sieć.

Żadnych takich - będziesz musiał ręcznie to zrobić.
    Zostaw laptopa gdzie jest, i zmień nr kanału nadawania - połączy Cię automatycznie - figa - wyjdzie info, że znaleziono nową sieć i czy chcesz się z nią połączyć.

-1
  • #23 23 Mar 2015 22:47
    jurek.adam
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    No jakoś u siebie tego nie stwierdzam - a mam zrobione jak to opisałem.
    Podstawy działania sieci bezprzewodowych się kłaniają, każda sieć wifi się rozgłasza, wysyła broadcasty itd. więc kilka sieci na tym samym kanale się wzajemnie zakłóca.

KOCUREK1970 napisał:
    To co zrobi Windows, jeśli NIE odbierze sygnału sieci, z którą się ostatnio prawidłowo komunikował - wyświetli info, że nie może się z tą siecią połączyć - dlaczego - bo gdzie indziej jest inny nr kanału nadawania.
    Windows nie umie rozróżniać po kanale i Twoje posty tego nie zmienią. Pomyliło Ci się z profilami w sofcie od producenta karty, ale takich "ficzerów" w Windows nie ma od zawsze.

zuczek1987 napisał:
    Czy mogę prosić o jakieś info źródłowe tych informacji?
    Koledzy, chcecie doradzać, a odkrywacie absolutne podstawy.

-1
  • #24 23 Mar 2015 23:00
    zuczek1987
    Poziom 23  

jurek.adam napisał:

zuczek1987 napisał:
    Czy mogę prosić o jakieś info źródłowe tych informacji?
    Koledzy, chcecie doradzać, a odkrywacie absolutne podstawy.

Na ile moja wiedza pozwala to staram się pomóc innym i doradzić, ale o schematach rozmieszczania kanałów WIFI ( nie mylić z odstępami między kanałami) czytam pierwszy raz w twojej wypowiedzi, stąd też moje pytanie czy możesz nakierować na jakieś źródło tej informacji, lub podpowiedzieć jak taką informacje wynaleźć.

Człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera( ale daj się pouczyć) :D

---------------------------------------------------------------------------------
    Fakt jest coś na rzeczy znalazłem na dipolu:

Cytat:
    Dobór kanału radiowego
    Pasmo 2,4 GHz składa się z 13 kanałów, z czego tylko 3 kanały są niezależne od siebie. Oznacza to, że w danym miejscu mogą pracować co najwyżej tylko trzy sieci WLAN. Instalator zanim rozpocznie budowę systemu WLAN powinien się zorientować, czy są jeszcze wolne kanały radiowe. W przypadku wolnych zasobów, należy wybrać kanał radiowy o najmniejszym poziomie szumów.

Rozmieszczenie kanałów paśmie 2,4GHz. Z 13 kanałów tylko trzy kanały się nie nakładają: np.: 1,7,13; 1,6,11; 1,6,12, 1,6,13
    Przeprowadzone testy pokazały, że wpływ dwóch sieci działających na tym samym obszarze zależy od wybranych kanałów i jest tym mniejszy im kanały są od siebie bardziej oddalone. Gdy dwie sieci działają na tym samym kanale, każda ma dostępną połowę przepływności. Najbardziej niekorzystny przypadek występuje gdy sieci działają na sąsiednich kanałach, gdyż oddziałują wówczas na siebie jak szum o dużej wartości i efektywnie mogą wykorzystać tylko ok. 20% możliwej przepływności. Już odstęp 4 kanałów daje dla każdej z sieci około 70% przepływności teoretycznej. W praktyce widać, że nawet teoretycznie niezależne kanały mają pewien wpływ na siebie.

aczkolwiek schematu:
    Cytat:
    Rozmieszczenie kanałów paśmie 2,4GHz. Z 13 kanałów tylko trzy kanały się nie nakładają: np.: 1,7,13; 1,6,11; 1,6,12, 1,6,13

jeszcze nie rozgryzłem dlaczego akurat tak.

0
  • #25 23 Mar 2015 23:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jurek.adam napisał:
    Podstawy działania sieci bezprzewodowych się kłaniają, każda sieć wifi się rozgłasza, wysyła broadcasty itd. więc kilka sieci na tym samym kanale się wzajemnie zakłóca.

Znam podstawy sieci - zrobiłem u siebie jak opisałem i świetnie to działa - tyle.
    jurek.adam napisał:
    Windows nie umie rozróżniać po kanale i Twoje posty tego nie zmienią

Ale co ma Windows odróżniać, skoro w całym domu mam 2 AP - i te 2 AP dają wifi na całe mieszkanie z ustawieniami jakie opisałem, i cała siec działa NA TYM SAMYM KANALE.

Ale zdanie, co do działania Windowsa - pełna zgoda.
    Zasady działanie sieci, nie mają najczęściej nic wspólnego z realnym życiem, sytuacjami.
    Opisałem jak to u mnie działa - i działa - Ty masz odmienne zdanie - i tyle.

zuczek1987 napisał:
    Gdy dwie sieci działają na tym samym kanale, każda ma dostępną połowę przepływności.

Najbardziej niekorzystny przypadek występuje gdy sieci działają na sąsiednich kanałach, gdyż oddziałują wówczas na siebie jak szum o dużej wartości i efektywnie mogą wykorzystać tylko ok. 20% możliwej przepływności

0
  • #26 23 Mar 2015 23:25
    jurek.adam
    Poziom 43  

Teoretyczne zasady działania wifi pokrywają się z praktyką. Sieci na jednym kanale będą się zakłócać, bo praw fizyki nie przeskoczysz.

Kocurek, Ty sobie przypomnij ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2894031.html

To właśnie o tym, że Windows z uporem maniaka łączy się tylko z siecią o najsilniejszym sygnale jeśli w pobliżu jest kilka o tej samej nazwie i haśle.

To jest realne i jedyne zachowanie tego systemu. Niestety.

Dodano po 4 [minuty]:

@zuczek1987
    Patrz jak zachodzą na siebie kanały w paśmie:
    https://obrazki.elektroda.pl/8381993800_1391988188.jpg

1
  • #27 23 Mar 2015 23:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jurek.adam napisał:
    Sieci na jednym kanale będą się zakłócać, bo praw fizyki nie przeskoczysz

Więc albo ja czytać nie potrafię, albo czytać nie potrafię:
    KOCUREK1970 napisał:
    Gdy dwie sieci działają na tym samym kanale, każda ma dostępną połowę przepływności.

KOCUREK1970 napisał:
    Najbardziej niekorzystny przypadek występuje gdy sieci działają na sąsiednich kanałach, gdyż oddziałują wówczas na siebie jak szum o dużej wartości i efektywnie mogą wykorzystać tylko ok. 20% możliwej przepływności

I teraz mi powiedz, co to ma wspólnego z realnymi sytuacjami?, kto tego przestrzega (jeśli w ogóle ma taką możliwość, że może sobie wybrać inny kanał).
    jurek.adam napisał:
    Kocurek, Ty sobie przypomnij ten temat:

jurek.adam napisał:
    To właśnie o tym, że Windows z uporem maniaka łączy się tylko z siecią o najsilniejszym sygnale jeśli w pobliżu jest kilka o tej samem nazwie i haśle.

Tylko, że temat dotyczy WI Free - a tutaj jak wiadomo, sieć wifi i ten wynalazek działa na TYM SAMYM kanale - i działa dobrze.
    A co się stanie, kiedy zmienisz nr kanału wifi, we free też zacznie nadawać na tym zmienionym kanale, tylko, że Windows się już nie połączy automatycznie.

Myślimy o tym samym, tylko każdy "przekłada to na swoje zrozumienie".

-1
  • #28 23 Mar 2015 23:40
    jurek.adam
    Poziom 43  

Po to są zasady doboru kanałów poparte teorią, żeby uzyskać optymalne warunki i nieważne co się komu widzi, czy wydaje.

Wi-free to też sieć wifi i tak samo Windows połączy się zawsze z tą z najsilniejszym sygnałem. Nie po MAC, nie po nr kanału, a po SSID i sile sygnału. Koniec kropka.

0
  • #29 23 Mar 2015 23:53
    zuczek1987
    Poziom 23  

KOCUREK1970 napisał:
    jurek.adam napisał:
    Sieci na jednym kanale będą się zakłócać, bo praw fizyki nie przeskoczysz

Więc albo ja czytać nie potrafię, albo czytać nie potrafię:
    KOCUREK1970 napisał:

KOCUREK1970 napisał:

Patrz na rysunek:
    jurek.adam dzięki za ten obrazek teraz zrozumienie jest znacznie łątwiejsze.

Sąsiednie kanały to te nachodzące na siebie, wówczas skuteczność wynosi tylko ~20%
    Te same kanały to ~50% skuteczności
    Niezależne kanały czyli te nienachodzące na siebie to ~100% skuteczności

KOCUREK1970 napisał:

Myślimy o tym samym, tylko każdy "przekłada to na swoje zrozumienie".

Ja bym tego tak nie nazwał :)

0
  • #30 24 Mar 2015 00:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jurek.adam napisał:
    Palnąłeś bzdurę z tym ustawieniem routerów na ten sam kanał i tyle i nie umiesz przyznać się do błędu

Jaką bzdurę, do czego mam się przyznać - chcesz na własne oczy to zobaczyć, to zapraszam do mnie do mieszkania.
    Sam podsuwając linka tamtej dyskusji wpakowałeś się na minę.
    WiFree i wifi w UPC działa na tym samym kanale - i co, może nie działa, może oni nie wiedzą co robią, może to oni nie znają zasad działania sieci.
    Wystarczy przeskanować eter by zobaczyć, jak to u nich wygląda.
    jurek.adam napisał:
    Wi-free to też sieć wifi i tak samo Windows połączy się zawsze z tą z najsilniejszym sygnałem. Nie po MAC, nie po nr kanału, a po SSID i sile sygnału. Koniec kropka.

Ile razy mam jeszcze pisać - ale NIE zrobi tego automatycznie, jeśli zmienisz jakieś dane - czego tu nie rozumiesz?.
    Więc jeśli będzie inny nr kanału, to Windows, sam, jak to tutaj sugerują, się nie połączy i co z tego, że na innym kanale będzie większa moc - ale inny kanał, którego Windows wcześniej "nie znał".

zuczek1987 napisał:
    Niezależne kanały czyli te nienachodzące na siebie to ~100% skuteczności

Znajdź mi takie w realnym życiu - pozostają dwa pierwsze warianty, z czego, mój wybór jest skuteczniejszy.

-1