Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser Beamz Hestia - zielony laser słabnie

Łukaszoo 16 Cze 2015 20:39 2529 1
  • #1 16 Cze 2015 20:39
    Łukaszoo
    Poziom 15  

Witam, posiadam laser beamz hestia. Jest to laser cztero-oknowy. Jest zbudowany w oparciu o dwa lasery czerwone, i jeden zielony rozdzielony optycznie na dwa okna. I właśnie z zielonym laserem jest problem. Otóż po chwili pracy przygasa i ledwo co go widać. Rozebrałem laser, w nadziei że znajdę jakiś słaby styk czy coś w tym stylu, ale niestety - wszystko jest w porządku. Odpiąłem też sterowanie TTL z płytki procesora - tak aby laser świecił cały czas. Nie pomogło - przygasa nadal. Problem leży więc w samym module lasera (ew. w driverze). Zauważyłem też, że kiedy przygaśnie wiązka się "rozszczepia" - zmienia kształty - zamieszczam filmik na którym to pokazałem. Z tego co do tej pory wyczytałem w innych tematach, wnioskuję, że laser wskakuje w pracę na innym modzie - ale dlaczego?
    Temperatura? - to moja pierwsza myśl, ale to przygasanie jest z grubsza losowe i nie ma tu reguły - raz świeci i 5 minut i jest ok, a innym razem przygaśnie po kilku sekundach. Albo np. laser świeci pełną mocą, wygaszam go za pomocą dip switch'a i od razu włączam z powrotem - i już ciemnieje. Poza tym sam moduł jest chłodny - sprawdzając organoleptycznie ma temperaturę otoczenia.
    Nie znam się na laserach. Co może powodować takie zachowanie? może za mały/za duży prąd diody pompującej?
    Czy jednak temperatura?
    A może wada fabryczna i nie ma na to ratunku..?

https://drive.google.com/file/d/0B-v-cJ0-y-sCSkxGOTNpcW9UNE0/view

0 1
  • #2 31 Sty 2018 12:32
    BARTOSZ PIETRZYK
    Poziom 6  

Cześć , dokładnie mam ten sam problem tylko że z pojedyńczym laserem zielonym :P
    Laserek wyciągnięty ze wskaźnika laserowego , wywaliłem moduł zasilania lasera z niego i zasilam go przez rezystor 5W 22R z 12V
    Dodam jeszcze ze driverem lasera jest pomysł Inż. do spr.laserów c4r0 :D :D :D z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1443541.html
    Może kolega c4r0 by mógł wytłumaczyć na szybko o co chodzi ?

0