Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

reset błędu Whirlpool ADG 6240 FD

30 Lip 2015 10:34 23676 9
  • Poziom 6  
    Witam,
    Posiadam zmywarkę Whirlpool ADG 6240 FD. Mam bardzo duży problem z resetem błędu (E1 F4). Jak go wyresetować ? Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, to będę bardzo wdzięczny. I z góry dziękuję.
  • Poziom 6  
    Problem polega na tym, że jeden z przewodów do pompy był wypięty (nie wiem jak to mogło się stać bo jest tam "zatrzask"). Podpiąłem go, ale bez resetu tego błędu nie ma możliwości uruchomienia zmywarki i sprawdzenia czy działa.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Wyłączyłem zmywarkę z gniazdka na całą noc, niestety nic to nie dało. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę o radę jak zresetować ten błąd.
  • Poziom 17  
    Restet Polega przy otwartych drzwiach naciśnij cancel i zamknij drzwi,jak masz guzik reset to tak samo ale najpierw z przyciskiem cancel

Dodano po 1 [minuty]:

Lub trzymaj przycisk START dłużej niż 3 sec.
  • Poziom 6  
    Niestety w tym modelu nie ma przycisku "cancel" ani "reset". Natomiast przyciskanie przycisku "start" przez dłużej niż 3 sek. nie daje żadnego efektu. Przyciski jakie są w tej zmywarce to: "wybór programu", "start/wznów", "anulowanie/wyłączenie", "multizone", "ustawienia tabletki" i "opóźnienie startu". Próbowałem różnych kombinacji tych przycisków ale również bez efektu.
  • Poziom 17  
    Cancel to guzik co ma krzyżyk po prawej obok guzika z trójkatem

Dodano po 6 [minuty]:

Wiec tak wykasowanie błędu nacisnąć przycisk anuluj/wyłącz-zamknąć drzwi potem nastąpi automatyczne odpompowanie wody 1min trwa potem urządzenie jest gotowe do właczenia to reset twojej zmywarki

Dodano po 24 [sekundy]:

http://www.banzaj.pl/instrukcje/instrukcja-obs-ugi-do-zmywarki-WHIRLPOOL-ADG-6240-1-FD_PL.pdf
  • Poziom 17  
    Tak ten anulowanie podałem wyżej dokładnie ten trzeba nacisnać
  • Poziom 6  
    Tak zrobiłem. Po zamknięciu drzwiczek odzywa się sygnał dźwiękowy (dokładnie 15-cie razy) i nic się dalej nie dzieje. Błąd wyświetla się dalej. Chyba zaczynam tracić powoli nadzieję...

Dodano po 24 [minuty]:

Adinio44 - bardzo dziękuję za próbę pomocy.
  • Poziom 17  
    Tylko dokładnie nie wiem sprawdzałeś czy przy włączonym urządzeniu najpierw naciskasz anuluj trzymasz go cały czas zamykasz drzwi trzymając nadal anuluj i nie ma reakcji nie wypompowuje wody choć na pewno tam nie ma ale chodzi o prace jej.filtry trzeba sprawdzić gdyż ta czynność powoduje ze pompa nabiera odprowadza a jak woda nie przepływa bo filtry zapchane.Choc wspominałeś ,że jeden przewód był wypięty z pompy i nie załalo pomieszczenia .Może przez to z pompa jest problem .