Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLAY - Dużo internetu zżera z limitowanego internetu.

patmar950 02 Sie 2015 10:42 978 15
  • #1 02 Sie 2015 10:42
    patmar950
    Poziom 4  

Witajcie posiadam internet w PLAY z limitem 50GB i ruter. Ostatnio zauważyłem ze przez ostatnie 10dni zjadło mi 30gb. Na routerze posiadam licznik który pokazuje mi ile wykorzystałem i zauważyłem że brata telefon bardzo dużo zabiera mi internetu. Po tym jak on się łączy u mnie w domu to później mam bardzo wolny internet i szybko transfer się wyczerpuje. Czytałem w jakimś temacie na tym forum żeby prześladować komputer programem Spyware Doctor. Zrobiłem to i był spokój na jakiś czas ale teraz znowu. Skanowalem też programem AdwCleaner i tez nic nie pomogło proszę o pomoc bo zostało mi tylko 20gb z 50gb a jeszcze 3tygodnie do nowego transferu. Powiem jeszcze że z tego internetu korzysta inny laptop w domu. Proszę o pomoc.

0 15
  • #3 02 Sie 2015 11:07
    patmar950
    Poziom 4  

Ale przez to że on się połączył to teraz internet jest wolny i sam z siebie dużo zabiera.

0
  • #5 02 Sie 2015 11:26
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jak masz za mały limit to pozostaje kupić nielimitowany za 20zł. Jaką masz teraz ofertę i ile płacisz? Jaki sprzęt i technologia, z której korzystasz?

0
  • #7 02 Sie 2015 12:11
    matek451

Miałeś odpowiedzieć na zadane pytania? masz pewnie podwojony transfer za 10 zł( 2x25GB). A w Play jest zapis o 100GB , po których internet może zwolnić do 2Mb/s ale w praktyce operator pozwala wykorzystać 200-300GB z pełną prędkością. Lejek można dostać gdy nadmiernie obciąża się sieć w godzinach szczytu( szczególnie P2P) ale trzeba przesadzić. Sam miałem transfery po 500GB , na kilku kartach RBM na kartę gdzie nielimitowany LTE jest za darmo. Korzystam od 21 m-cy i to na kilku kartach , lejek ze 3 razy pod koniec okresu rozliczeniowego. Twoja wiara jest bez znaczenia, moje doświadczenia i nie tylko moje w temacie dowodzą, że nie ma lepszej oferty niż Darmowy Internet LTE bez limitu w RBM. teraz jest sposób aby mieć nielimitowany LTE w RBM za 35 zł na rok. Na dodatek to 35 zł pozostaje na koncie.

0
  • #8 02 Sie 2015 13:16
    patmar950
    Poziom 4  

Nie chce nic zmieniać jakieś 3miesiace temu wziąłem ten internet. Mam 50gb ponieważ była jakaś promocja ale na początku miałem wziąć 25gb. Internet jest lte z routerem Huawei. Ktoś napisał ze reklamy mogą ściągać internet, posiadam AdBlock. Napiszcie może podeślę wam to co jest napisane w wierszu poleceń po wpisaniu netstat, bo wiem ze w jakimś temacie ktoś na tym forum kazał komuś to zrobić a potem powiedzieli mu co mu ciągnie internet.

0
  • #9 02 Sie 2015 13:32
    PeteSh
    Poziom 30  

Z tego co zauważyłem, Play ostatnio obciął wszystko o połowę. Internet bez limitu, czyli 100GB, to teraz 50GB, Internet z limitem, czyli 30GB, to teraz 15GB, a osiem miesięcy gratis przy podpisaniu umowy skrócili do 4 m-cy. :(

0
  • #10 02 Sie 2015 13:41
    matek451

Wziąłeś 3 m-ce temu i nie żadna promocja tylko normalna oferta z podwojonym transferem, za który dopłacisz po 6 m-cach 10 zł do oferty. Póki co powinieneś mieć 6 m-cy bez limitu danych, taka jest promocja we wszystkich ofertach internetowych Play. Jaki to router Huawei, ile płacisz teraz a ile masz płacić po 6 m-cach? Odpowiadaj na pytania , widać, ze nie znasz regulaminu oferty , która podpisałeś. Czytałeś go chociaż? póki co nie masz co się martwić o transfer bo 6 m-cy masz no limit. Później będzie 50GB. Za ten router w Play zapłacisz jak za zboże 2-3 razy drożej niż na wolnym rynku.

0
  • #11 02 Sie 2015 13:59
    Rognor
    Poziom 21  

patmar950 napisał:
    co jest napisane w wierszu poleceń po wpisaniu netstat
    Owszem wirusy mogą być problemem, ale zwykle to wina piratów i filmów.

Film w "HD 1800p" na youtube to zwykle ok. 2 GB na godzinę. Ponadto na wielu stronach www filmy uruchamiają się automatycznie, zwykle bez możliwości przerwania (nawet jak zrobisz stop to i tak cały się zbuforuje).

0
  • #12 02 Sie 2015 14:09
    matek451

Ale on póki co jeszcze trzy m-ce ma nielimitowany internet w Play więc po co się martwi? Gdyby zapoznał się z regulaminem oferty zanim ja podpisał to by już te trzy minione miesiące nie oszczędzał. Pora zapoznać się z regulaminem no i korzystać do końca 6 m-ca a potem są inne alternatywy na no limit w Play. Nawet za darmo na kartach RBM. Ale aby z nich skorzystać trzeba chociaż odpowiadać na moje konkretne pytania. Ci co posłuchali na pewno nie żałują. a tych na Forum i nie tylko nie brakuje. @PeteSh nie rozróżniasz ofert internetowych Play od głosowych czy Formuły Rodzina i Komfort.

0
  • #13 02 Sie 2015 17:46
    patmar950
    Poziom 4  

Źle napisałem miałem już nie limitowany internet przez 6miesiecy a od 3miesiecy mam ten limit 50gb o to mi chodziło

Dodano po 11 [sekundy]:

Ale przez to że on się połączył to teraz internet jest wolny i sam z siebie dużo zabiera.

0
  • #14 02 Sie 2015 18:12
    matek451

Miałeś już no limit to wystarczy kontynuować kolejne m-ce, kosztuje to 20 zł. Niech się brat dołoży. To normalne, że jak się korzystało z no limit to potem 50GB nie wystarcza. Trzeba było brać od razu no limit na 24 m-ce. Teraz pozostaje koło ratunkowe czyli RBM na kartę z nielimitowanym LTE za darmo. Po limicie 50GB w Play przełożyć kartę na RBM i dalej jechać z no limit na RBM. Porządnie działający LTE w Play i RBM spokojnie można dzielić na kilka komputerów. Prędkości na RBM u mnie teraz takie http://www.speedtest.net/my-result/4551533806

0
  • #15 03 Sie 2015 08:17
    patmar950
    Poziom 4  

Zrozumcie ze ja nie chce nic dokładać. Chce się dowiedzieć czemu zwolnił i dużo pobiera internetu mimo tego że brat nie jest połączony internet sam z siebie dużo pobiera. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość samemu zmienić z lte na ten wolniejszy co jest przed lte chyba 3g

0
  • #16 03 Sie 2015 08:42
    matek451

Co rozumiesz pod pojęciem internet zwolnił? Jakie masz teraz prędkości na LTE? I co wg ciebie znaczy internet sam z siebie pobiera? Oczywiście można korzystać z 3G zamiast LTE . technologię ustawia się na routerze, jaki to router? Jak masz mało limitu to korzystaj tylko sam. Tak jak kolega pisał dziś nawet strony www obciążają łącze, trudno kontrolować zużycie.

0