Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1,4 44kw, 2002. SONDA Lambda

02 Sie 2015 15:35 1551 7
  • Poziom 7  
    Witam,
    Otóż borykam się z następującym problemem Sondy Lambda, otóż silnik zaczął szarpać itp, wieć VAg pokazał bład :
    16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    oraz dwa inne z dawkami paliwa że raz za duża a raz za mała,
    więc napewno to była sonda, więc ja wymieniłem na BOscha i autko przestało szarpać i zaczeło chodzić normalnie, lecz po podpieciu po Vag nadal widać błąd:
    16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    Myślałem ze jakaś Sonda wadliwa i założyłem nową a tamtą kolega zreklamował, i niestety błąd nadal się pojawia .

Zaznaczam że samochód cały czas działa poprawnie, tylko ten błąd.
    Więc proszę o radę co może być przyczyną tego błędu???
  • Poziom 32  
    Sprawdź ciągłość przewodów od sondy do ECU.
  • Poziom 7  
    Przewody wyglądają na dobre, bo jak wtyczkę wypnę to pokazuje błąd braku sondy.

Dodano po 1 [sekundy]:

Przewody wyglądają na dobre, bo jak wtyczkę wypnę to pokazuje błąd braku sondy.
  • Poziom 29  
    No to teraz zaczynamy studiować podręczniki zasady dzialania silników spalinowych oraz zasade jak , jakie warunki jakie czujniki sa odpowiedzialne za ustalenie prawidlowego składu mieszanki. Zinterpretowac to z vagiem i bedziesz wiedzial gdzie masz usterkę. Jeżeli tego nie zrobisz lub nie ogarniasz to prosze odstawić samochod na warsztat. Ostanio tylko jedno podpiołem vaga co dalej. Wrrrrrrrrr.
    A w jakich warunkach wystąpił błąd?
  • Poziom 7  
    Po jeździe 5km, samochód jedzie poprawnie, nie szarpnie, pracuję płynnie, tylko błąd pokazuje, nie wiadomo czemu. A gdy go skasuje, to nie ma odrazu , lecz dopiero po przjechaniu kilku km...
  • Poziom 7  
    Nie jest zamulona, wszystko chodzi normalnie, nie szarpie:)