Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1,4 44kw, 2002. SONDA Lambda

wojto93z 02 Aug 2015 15:35 1983 7
    wojto93z
    Level 8  
    Witam,
    Otóż borykam się z następującym problemem Sondy Lambda, otóż silnik zaczął szarpać itp, wieć VAg pokazał bład :
    16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    oraz dwa inne z dawkami paliwa że raz za duża a raz za mała,
    więc napewno to była sonda, więc ja wymieniłem na BOscha i autko przestało szarpać i zaczeło chodzić normalnie, lecz po podpieciu po Vag nadal widać błąd:
    16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    Myślałem ze jakaś Sonda wadliwa i założyłem nową a tamtą kolega zreklamował, i niestety błąd nadal się pojawia .

Zaznaczam że samochód cały czas działa poprawnie, tylko ten błąd.
    Więc proszę o radę co może być przyczyną tego błędu???
    Alfred_92
    Level 33  
    Sprawdź ciągłość przewodów od sondy do ECU.
    wojto93z
    Level 8  
    Przewody wyglądają na dobre, bo jak wtyczkę wypnę to pokazuje błąd braku sondy.

Dodano po 1 [sekundy]:

Przewody wyglądają na dobre, bo jak wtyczkę wypnę to pokazuje błąd braku sondy.
    przemek25l
    Level 29  
    No to teraz zaczynamy studiować podręczniki zasady dzialania silników spalinowych oraz zasade jak , jakie warunki jakie czujniki sa odpowiedzialne za ustalenie prawidlowego składu mieszanki. Zinterpretowac to z vagiem i bedziesz wiedzial gdzie masz usterkę. Jeżeli tego nie zrobisz lub nie ogarniasz to prosze odstawić samochod na warsztat. Ostanio tylko jedno podpiołem vaga co dalej. Wrrrrrrrrr.
    A w jakich warunkach wystąpił błąd?
    wojto93z
    Level 8  
    Po jeździe 5km, samochód jedzie poprawnie, nie szarpnie, pracuję płynnie, tylko błąd pokazuje, nie wiadomo czemu. A gdy go skasuje, to nie ma odrazu , lecz dopiero po przjechaniu kilku km...
    wojto93z
    Level 8  
    Nie jest zamulona, wszystko chodzi normalnie, nie szarpie:)