Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję pralki i zmywarki z przyłączem na ciepłą i zimną wodę.

05 Sie 2015 09:08 12786 24
  • Poziom 3  
    Witam, szukam modelu pralki i zmywarki na przyłącz zimnej i ciepłej wody.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 14  
    Czy mógłbyś dokładniej opisać swój problem?
  • Poziom 3  
    TRUDI1 napisał:
    Witam, szukam modelu pralki i zmywarki na przyłącz zimnej i ciepłej wody.

Witam,ponownie szukam modelu pralki i zmywarki na wykorzystanie ciepłej i zimnej wody.Mam w domu zamontowane kolektory słoneczne i chciałbym ogrzanie wody wykorzystać. Dodam jedynie iż wodę mam podłączoną ze studni głębinowej i argumenty sprzedawców iż podgrzewanie wody to koszt paru złotych wydaje się tutaj nie adekwatne do sytuacji ,gdyż moja woda jest lodowata ze studni ,a wodę z paneli nie wykorzystuję nawet w 50% .Objechałem wszystkie większe sklepy z AGD sprzedawcy twierdzą że takich pralek i zmywarek nie ma na rynku,a jeśli już to tylko sporadyczne serie ale nawet nie potrafią przybliżyć tematu.
    Może ktoś z Państwa ma takie urządzenia i mógłby mi podpowiedzieć jakie modele pralki i zmywarki można podłączyć do ciepłej i zimnej wody
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam

Sprzedawcy wprowadzają Cię w błąd. Wystarczy odpowiednie zapytanie w Google i wszystko masz na talerzu. Ze zmywarek możesz mieć zarówno Amica ZWV 427 W za około 1100 złotych jaki i Smeg LP364XT za ponad 7 tys. Z pralek chociażby Gorenje W9865E. Wszystko zależy od takich czynników:

- jaki masz budżet na zakupy?
    - czy urządzenia mają być wolnostojące czy do zabudowy?
    - jakie mają być ich gabaryty?

Pozdrawiam

Krystian
  • Poziom 20  
    Kup jaką chcesz.Zamontuj do pralki rozdzielacz dwudrożny.Podłącz dwa węże i gotowe.
    Po włączeniu pralki do prania odkręcasz ciepłą wodę i czekasz aż nabierze tyle co trzeba,czyli jakie dwie minuty.Zakręcasz ciepłą , odkręcasz zimną i czekasz aż do wyprania.Nie próbuj dawać ciepłej do płukania ,bo ci nie wypłucze.Płukanie musi być w zimnej,bo inaczej cały czas będzie się pienić.Po praniu wyłącz pralkę i zakręć wodę.Prostszego i tańszego rozwiązania nie ma.Ta metoda dotyczy tylko pralki.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 22  
    Większość urządzeń ma jedno podłączenie wody.
    Zastosuj baterię termostatyczną jako mieszacz wody ciepłej i zimnej.
    Tak robię od wielu lat.
    Zmywarki maja ograniczenie temperatury ciepłej wody a w pralce warto wymienić wąż na dopływie.
    Ostatnia pralka z jaką miałem do czynienia , która miała dwa podejścia wodne to była radziecka Wiatka.
  • Poziom 21  
    To jest w ogóle dziwne , tyle się mówi o ekologii , pralki już mają A z trzema plusami , i ... grzałkę 2 kW , jak to ma być energooszczędne ? . A sprzedawcy odpowiadają że nie ma pralek z podłączeniem do ciepłej wody , po prostu nie chce im się szukać , nawet w sklepach internetowych nie można sobie wyfiltrować według takiej funkcji . Zmywarkę można podłączyć tylko do ciepłej wody ( tak piszą w instrukcjach obsługi ) i ja tak mam podłączoną , natomiast co do pralki to obecnie na 100 % takie podłączenie ma Electrolux EWT11266OW ( sam mam poprzedni model sprzed 2 lat , tyle że one są otwierane od góry ) i chyba Beko WKB 61232 PL PTY ( chyba bo opisy są mgliste ) , zużycie prądu przy podłączeniu do ciepłej wody jest znacząco mniejsze . Sam teraz szukam kolejnej pralki tym razem ładowanej od przodu . Najśmieszniejsze jest to że jak zadaję pytanie sprzedawcom czy pralka ma podłączenie do ciepłej wody , lub czy mają pralki z podłączeniem do ciepłej wody to odpisują że ich pralek nie trzeba podłączać do ciepłej wody bo sobie same grzeją ...

EDIT-> Właśnie kurier przywiózł mi nowiutką pralkę GORENJE W9865E i całym swoim autorytetem mogę potwierdzić że ma przyłącze do ciepłej i do zimnej wody.
  • Poziom 11  
    Manski powiedz jak ta pralka? Wstaw proszę zdjęcia tylu pralki czyli przyłącza bądź wyślij mi na priv swój numer bądź napisz opinie na temat pralki bo mam zamiar taką właśnie kupić😊 Z góry dziękuje za info
  • Poziom 21  
    Witam , pralka jak pralka , w sumie żona ją obsługuje i nie narzeka , generalnie bardzo duża , no ale jest na 9 kg wsadu więc musi być duża . Nie przechodzi przez drzwi 60 cm , musiałem wstawiać oknem ( do piwnicy , więc dało się ) , dobrze odwirowuje , bo w końcu to 1600 obr/min . Rzeczywiście pobiera ciepłą wodę , ale tylko przy praniu na 60 stopni lub więcej ( grzeję ciepłą wodę słońcem przy pomocy urządzenia opisanego na ekopulsar.pl więc oszczędność przy pobieraniu ciepłej wody jest duża ) , chociaż wydaje mi się że druga pralka którą mam - electrolux 1066 OOW potrafi lepiej pobrać ciepłą wodę bo ma sprytniejszą elektronikę i "bada" temperaturę ciepłej wody i dobiera jej sobie przy każdym procesie gdzie potrzebna jest woda cieplejsza niż 10 stopni ( nawet jest na niej napis " sunny solar water " ). Tylko pralka electrolux jest dużo mniejsza i ładowana od góry .
  • Poziom 32  
    Pralka pobiera z 40 litrów wody w ciągu 2 godzin prania. Przez ten czas woda w rurach wystygnie. U mnie przy piecu gazowym byłoby to wręcz droższe niż przy dogrzewaniu prądem (czy tak jak większość pralek)
  • Poziom 21  
    wnoto napisał:
    Pralka pobiera z 40 litrów wody w ciągu 2 godzin prania. Przez ten czas woda w rurach wystygnie. U mnie przy piecu gazowym byłoby to wręcz droższe niż przy dogrzewaniu prądem (czy tak jak większość pralek)

No cóż , nie wszyscy mają cyrkulację CWU , ja mam , sam sobie zrobiłem , rurki są dobrze ocieplone , więc ubytek ciepła z powodu cyrkulacji jest niewielki , cała instalacja zrobiona jest tak że działa grawitacyjnie , więc nie potrzebuję żadnej pompki i żadnej elektroniki żeby cyrkulacja działała . A działa tak że jeśli jedną ręką uruchamiasz wypływ wody z kranu a potem tą rękę wkładasz pod strumień wody to woda wypływająca już jest ciepła :D .
  • Poziom 33  
    @manski
    domyślam się, że nie masz zaworu mieszającego w instalacji ?
  • Poziom 11  
    A czy są pralki które do każdego prania pobierają ciepłą wodę ? chodzi o teraźniejsze modele i ładowane z przodu
  • Poziom 21  
    idepopizze napisał:
    @manski
    domyślam się, że nie masz zaworu mieszającego w instalacji ?

Nie mam zaworu mieszającego , mam zbiornik emaliowany 500 litrów , grzeję go do temperatury maksymalnej 60 stC w lato ( słońcem ) i 46 stC zimą ( pompą ciepła ). Zmywarkę mam podłączoną tylko do ciepłej wody a pralki do ciepłej i zimnej .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    W instrukcjach obsługi polskich pralek też są narysowane przyłącza do ciepłej i zimnej wody , tylko przy przyłączu do ciepłej wody jest gwiazdka i na dole wyjaśnienie że ta opcja występuje tylko w niektórych wersjach pralek .
  • Poziom 43  
    malik222222 napisał:
    A czy są pralki które do każdego prania pobierają ciepłą wodę ? chodzi o teraźniejsze modele i ładowane z przodu
    Cala masa tego, ale niestety rynek USA.
  • Poziom 10  
    Zmywarki posiadają często możliwość podłączenia do ciepłej wody. Ja posiadam Boscha i na elektrozaworze pisze o możliwości podłączenia do wody o temp. 60 stopni i 65 stopni przez maks 5 min.
    Pralek z tą funkcją znalazłem tylko 4 modele, a pytałem w infoliniach Electrolux, Beko, Samsung, Amica, Gorenje, Whirpool, Bosch, Siemens, Zanussi, Lg.
    1. Electrolux EWT11266OW cena około 1650 zł- podłączenie wody 55 stopni
    2. Beko WKB 61232 PL PTY cena około 1150 zł- woda do 90 stopni
    3. Beko WTV 6602 DB0 cena około 1250 zł (nstępca nr.2)- woda do 90 stopni
    4. Gornje W9865E cena około 2259 zł - woda ciepła
    Odnośnie wykorzystania ciepłej wody.
    1. electrolux pobiera ją do prania w programach wg instrukcji:
    • Bawełniane 90°C: tylko ciepła woda.
    • Bawełniane 40°C-60°C: ciepła + zimna woda.
    • Syntetyczne 40°C-60°C: ciepła + zimna woda40 stopni w górę.
    2. i 3. Odpowiedź od konsultanta Beko:
    • programy normalne od 40 stopni
    • program Codzienne Szybkie od 40 stopni
    • program Xpress Super Short od 30 stopni
    4.Gorenje wg instrukcji - Ciepła woda (mieszanka ciepłej i zimnej wody) dozowana jest jedynie w przypadku programów prania 60° lub więcej.

Ponieważ planuję zakupi pralki Beko proszę o opinię na temat wykorzystania ciepłej wody.[/quote][/u][/i]
  • Poziom 9  
    Podnosze temat . Też poszukuje pralki z przyłączem do ciepłej wody, niestety ani sprzedawcy ani doradcy internetowi w sklepach nie są zorietowani z tego co mi sie udało znalezć to tylko pralke beco ,ale jakoś nie jestem przekonany do tej firmy. Gdyby ktoś posiadał takową to proszę o model .Oczywiście taki który jest jeszcze w sklepach , z góry dziękuje.
  • Poziom 9  
    Napisałem że znalazłem właśnie tą ,ale czy są takie pralki innych firm bo nie jestem przekonany do Beko ! Chyba że jest na tym forum użytkownik takowej pralki i wypowie sie na temat tej pralki,
  • Poziom 10  
    Jeśli ktoś ma jakieś aktualne propozycje ( Powyższe pralki Beko już nie są w sprzedaży , a najbardziej pasująca - ładowane od przodu oraz pobieranie ciepłej wody w programach 40stopni).
  • Poziom 9  
    Ja po pół roku poszukiwań dałem sobie spokój z pralką na ciepłą wode . kupiłem zwykłą , jestem zawiedziony że w czasach gdy tak sie dba o ekologie i koszty ,na runku polskim nie ma takich pralek i producenci nie są zainteresowani produkowaniem takowych.
  • Poziom 33  
    No to w końcu przejrzałeś na oczy. Tak naprawdę to gada się o tym dbaniu o ekologię żeby ktoś wydawał na to swoje pieniądze. Producent nie jest zainteresowany, bo dla niego to dodatkowe dojście pod ciepłą wodę + jakieś tam dodatkowe elementy to dodatkowy koszt podnoszący finalną cenę produktu. Potrzebny jest też chyba trochę inny program prania, bo nie trzeba czekać na nagrzanie wody.
    Poza tym ten klient musi też mieć u siebie instalację (solary, PC, PV) z tanią ciepłą wodą. Dodatkowo nawet jeżeli ma taką instalację to i tak dość często nie ma bladego pojęcia, że tą ciepłą wodę może sobie podłączyć do pralki żeby drugi raz nie płacić za grzanie wody. Pewnie policzyli i wyszło im że statystycznie nie ma sobie nawet co głowy zawracać potencjalnymi klientami.
  • Poziom 10  
    W końcu kupiłem pralkę która pobiera sama ciepłą i zimną wodę. Stosowanie rozdzielacza dwudrożnego, który należy ręcznie obsługiwać, jest niezawodne ale niekomfortowe. Pralka ta to używana Miele Professional WS 5426. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym sprzętem to zakładam nowy temat - Pralka na ciepłą wodę Miele.