Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B593s + Edimax lt-6408n - Jak skonfigurować w jedną sieć WiFi po kablu

13 Wrz 2015 12:50 1086 9
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam prośbę czy mógł by ktoś mi pomóc skonfigurować te dwa urządzenia, aby działały jako jedna sieć na dwóch piętrach domu. Chciałbym aby Huawei B593s był routerem nadrzędnym (do niego bezpośrednio podłączona jest antena zewnętrzna) urządzenie znajduje się na poddaszu i od niego puszczony mam kabel na parter, gdzie mam zainstalowanego Edimaxa lt-6408n. W chwili obecnej mam dwie oddzielne sieci na dwóch kondygnacjach. Potrzebuję "spiąć" oba urządzenia w jedną sieć aby polepszyć zasięg i wygodę codziennego użytkowania ale niestety coś moja wiedza nie do końca jest wystarczająca...:-). Szukałem, czytałem ... o mostach, ale niestety nie mogą odnaleźć tej funkcji w Edimaxie. Jedyne co znalazłam do funkcja WISP... ale chyba jednak nie o to mi chodzi, bo nadal widzę dwie sieci. Dla pełnej informacji oba urządzenia są Plus'a i jako dostawcę internetu również mam Plus'a.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Specjalista Sieci, Internet
    Oczywiście pozostawiasz połączenie kablowe. W Edimaxie ustawiasz adres LAN z zakresu B593s-22 np. 192.168.1.2 ( na B593 adres domyślny to 192.168.1.1 a DHCP ustawiony na zakres 192.168.1.100-254). Następnie łączysz go do LAN-LAN ( nie do wejścia WAN) z Edimaxem. Na Edimaxie wyłączasz sewer DHCP. Teraz tylko ustawiasz WiFi na nim na inny kanał niż B593. Nazwa sieci i zabezpieczenia mogą być takie jak na B593. w ten sposób masz dodatkowy AP na dole i jedna sieć w domu, która tworzy B593.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 6  
    Witam,
    Załączam jeszcze screeny z ustawień moich routerów, czy możesz podpowiedzieć jakie konkretnie wpisać wartości, wiem że wcześniej pisałeś ale różnią się one od aktualnych w Huawei... a nie chciałbym czegoś namieszać. Huawei B593s + Edimax lt-6408n - Jak skonfigurować w jedną sieć WiFi po kablu Huawei B593s + Edimax lt-6408n - Jak skonfigurować w jedną sieć WiFi po kablu
    W B593 w ustawieniach DHCP początkowy adres na 192.168.1.100, adres LAN 192.168.1 .1 pozostawiasz bez zmian. Na Edimaxie ustaw LAN zamiast 192.168.2.1 na192.168.1.2 ,w ustawieniach serwera DHCP zaznacz "wyłączony". Zepnij obydwa LAN-LAN . Na koniec ustaw WiFi na Edimaxie na kanał odległy od tego w Huawei. Nazwa sieci może być jak na Huawei, zabezpieczenia i hasło do WiFi takie same na obydwu.
  • Poziom 6  
    Teoretycznie wszystko poszło ok... w praktyce laptop łapie/łączy mi się cały czas ze "starą" siecią (czyli z routerem nadrzędnym) czyli cały czas mam zasięg 2, max3 kreski na ikonie połączenia bezprzewodowego. Komputer znajduje się ok 1,5 m od routera Edimax, na poprzedniej konfiguracji (dwie sieci) zasięg był na max. Jak rozłączę połączenie momentalnie pokazuje sztywno 5 kresek! Usunąłem "stare" połączenie z ustawień sieci, połączyłem na nowo i wciąż ten sam problem. Co dziwne telefon z Androidem, zachowuje się normalnie i na połączeniu z Edimax'em sztywno trzyma 5 kresek siły sygnału WiFi, tak samo (prawidłowo) zachowuje się Ipad, natomiast drugi laptop tak samo cały czas łączy się z Huawei'em...
    Masz może jeszcze jakiś pomysł na tą sytuację? W praktyce zdecydowanie najczęściej używam/pracuję na laptopie, dlatego też chciałbym aby działało to tak jak powinno działać.
    Z góry dziękuję za dalszą pomoc :-)
    Zmień nazwę sieci na Edimaxie i spróbuj na stałe ustawić na laptopie połączenie z nim.
  • Poziom 6  
    Ale czy w tym przypadku nie wrócę do punktu wyjścia, że mam dwie sieci w domu? Jedna na Huawei a druga na Edimax? Genezą moich działań była potrzeba jednej sieci, pokrywającej cały dom...
    Sieć będzie jedna tylko z widocznymi dwoma AP.
  • Poziom 6  
    Ale co mi da zmiana nazwy dół/góra... Bo już teraz mam całkiem mętlik? Chodzi o to, że chce zwiększyć zasięg sieci w domu oraz musze mieć podłączoną kamerkę do "pilnowania" małego dziecka, która jest konfigurowana poprzez nazwę danej sieci WiFi, jeżeli znowu wrócę do dwóch różnych nazw sieci to kamera będzie działała tylko w obrębie zasięgu np. Huawei a ale jak zejdą na dół to będę miał inną nazwę Edimaxa i juz nie będę połączony z kamerą.. Czy ja może źle to rozumiem?
    Wyłączając DHCP na Edimaxie i łącząc go LAN-LAN z B593 robisz z routera zwykły AP.Pracuje on w jednej sieci z B593, który to router przydziela adresy wszystkim urządzeniom w tej sieci w tym kamerce. Ponieważ masz problem z laptopem ,który na dole łączy się z B593 a chcesz aby korzystał z AP Edimaxa to zmieniasz nazwę AP na dole na Edimax a na laptopie ustawiasz aby łączył się on automatycznie z nim. Po otwarciu połączeń sieciowych w laptopie będziesz widział dwa AP w domu ale one są w jednej sieci. Podgląd z kamerki widoczny na obydwu.