Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aux w samochodzie - Podłączenie do telefonu

laciiia 14 Paź 2015 16:38 7344 11
  • #1 14 Paź 2015 16:38
    laciiia
    Poziom 2  

Witam :D Jestem tutaj nowa, wiec z gory przepraszam, jesli ten temat został juz poruszony. Mam problem, poniewaz w moim samochodzie (toyota yaris, jesli ma to jakis znaczenie), jest kabel do wejścia aux, ktory chciałam podłączyć do mojego telefonu. Końcówka w kablu jest jednak za cienka w stosunku do wejścia aux w telefonie. Jak poradzic sobie z tym problemem? Czy są do tego jakies przejściówki? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz :)

0 11
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2015 16:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

laciiia napisał:
    Końcówka w kablu jest jednak za cienka w stosunku do wejścia aux w telefonie. Jak poradzic sobie z tym problemem? Czy są do tego jakies przejściówki?

Jak wygląda ta cienka końcówka, co to za telefon?.

Przejściówka minijack pewnie z 3,5 mm na 2,5 mm potrzebna.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Paź 2015 17:05
    k52
    Poziom 32  

Może tak być, zależy od modelu tel. i auta .
    Sprawdź czy do Yariski faktycznie nie wchodzi najpopularniejszy minijack 3,5mm ( najbardziej popularne słuchawkowe minijacki) czyżby Yariska miała 2,5mm? Jeśli tak i masz ten cienki Yarisowy kabel z minijackiem to musisz kupić przejściówkę. Jeśli masz nowy tel. to na 99% jest minijack 3,5mm. Wtedy kupujesz takie coś
    http://www.komputronik.pl/product/65616/Akces...eo_wtyk_jack_2_5mm_stereo_gniazdo_czarny.html

Z tego co widzę obsługuje stereo, funkcja mikrofonu nie jest możliwa bo minijack ma 3 moduły (z mikrofonem są 4). Wtykasz więc cienkie Yarisowe kabelki 2,5mm w tą przejściówkę , a tą już w tel.

0
  • #4 14 Paź 2015 18:05
    laciiia
    Poziom 2  

Bardzo dziękuje za odpowiedzi!
    Telefon to iPhone 5s i potrzebuje czegos takiego : Aux w samochodzie - Podłączenie do telefonu

W aucie mam za to taki wynalazek...
    Aux w samochodzie - Podłączenie do telefonu

0
  • Pomocny post
    #5 14 Paź 2015 18:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Przejściówka MINIJACK 3,5 mm na 2,5 mm - PROSZĘ SIĘ NIE POMYLIĆ I NIE KUPIĆ NA ODWRÓT.
    Allegro oferta nr 5357038794 - ja bym za bardzo w opis nie wierzył - lepiej się z nimi skontaktować, lub kupić nawet w lokalnym sklepie.

0
  • #6 14 Paź 2015 19:04
    laciiia
    Poziom 2  

Dziękuję, wszystko jasne :D

0
  • #7 14 Paź 2015 20:12
    k52
    Poziom 32  

Na zdjęciu biały mini jack to wersja dla słuchawek z mikrofonem, bo ma 4 "sektory", dla samych słuchawek stereo i w takich przejściówkach są 3 sektory ( kanał : lewy, prawy i tzw.masa) jednak i tak pewnie Yarisowy system mikrofonu niema bo pewnie ma grać muzyka;)

0
  • #8 14 Paź 2015 23:59
    laciiia
    Poziom 2  

Dokładnie, potrzebny tylko i wyłącznie do słuchania muzyki :)

0
  • #9 15 Paź 2015 17:17
    sosarek
    Poziom 43  

laciiia napisał:
    W aucie mam za to taki wynalazek...

To wygląda jak wtyk ładowarki samochodowej do starej Nokii, a nie wtyk do gniazda AUX. @KOCUREK1970 @k52 Spójrzcie uważnie na zdjęcia i opisy.

0
  • #10 15 Paź 2015 17:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sosarek napisał:
    @KOCUREK1970 @k52 Spójrzcie uważnie na zdjęcia i opisy.

Mam ładowarkę do Nokia 3210 i do nowszej Nokia Asha 206 DS - wtyczki wyglądają troszkę inaczej. Tam na fotce widać, jakby ta wtyczka miała 2 "poprzeczki" - rozdzielając wtyczkę na 3 sektory (kanał lewy, prawy, masa)
    Zdjęcia też nie są wyraźne...

@laciiia
    Jeśli tak jest faktycznie - to proszę Autorko o sprawdzenie, czy w tej wtyczce w aucie jest "dziurka" jak we wtyczce zwykłej ładowarki od Nokia.

Bo jeśli to wtyczka ładowarki, to zmienia całkowicie wątek, a moje porady są błędne.

Najmocniej przepraszam.
    Oczywiście zwrócę się do Moderatora o cofnięcie mi "pomógł" i skasowanie błędnych wpisów.

1
  • #11 15 Paź 2015 19:35
    sosarek
    Poziom 43  

@KOCUREK1970 Jeżeli był to wtyk mini jack 3,5 i wypadł ostatni element to także będzie "dziurka". Co do pasków - są to plastikowe elementy więc raczej ciężko je "zetrzeć" - chociaż niczego nie można wykluczyć.

1
  • #12 16 Paź 2015 12:38
    k52
    Poziom 32  

Jeździłem Yariską ale może inną wersją i takich ustrojów nie zauważyłem, tak jak pisze Kocurek1970 sprawdź dobrze co masz w aucie, może skontaktuj się mailowo z serwisem Toyki i zapytaj czy mają jakieś przejściówki jak to faktycznie takie dziwactwo jest, pewnie mieli rozwiązanie .

0