Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen - Xsara - Spirala usterek elektrycznych

Slawek_ZG 27 Gru 2015 18:19 1341 2
  • #1 27 Gru 2015 18:19
    Slawek_ZG
    Poziom 10  

Witam wszystkich

Chciałbym zapytać czy ktoś rozpoznaje główny problem usterek...
    Samochód: Citroen Xsara 2 rocznik 2002r.

Opis:
    Jechałem w deszczu. Pojawia się komunikat komputera braku - usterki ładowania i oczywiście piktogram braku ładowania na desce rozdzielczej , po chwili znika, po czym ponownie pojawia się. Ta sytuacja powtarza się kilkukrotnie. Kontrolka świeci się od kilku sekund do kilku minut. W końcu problem znika, lecz przestają działać gniazda zapalniczki (miałem wpięte ładowanie komórki i kamerkę samochodową - sprawdziłem oba zasilacze - sprawne). Dojechałem do domu jakieś 140km bez problemów i bez zapalniczek...
    W domu sprawdziłem akumulator był naładowany 13V. Ważne, że podczas usterki ładowania światło lampki oświetlającej kabinę przygasało - normalnie tego efektu nie ma.

W domu po wymianie bezpiecznika napięcie w gniazdach miało 5V (zamiast12V).
    Następnie padła pompa paliwa (wcześniej nie było z nią problemów). Po naprawie pompy okazało się, że nie działają kontrolki na desce rozdzielczej (a było OK przed usterką pompy). Po naprawie deski rozdzielczej (kiepskie styki podobno - czy uszkodzone) padło opuszczanie szyby kierowcy (to jest sterowanie elektroniczne - cienkie przewody).
    Szyba pasażera pracuje OK (ta jest sterowana elektrycznie - gróbe przewody).

Do tego zgłosił się imobilaizer przez chwilę - ale mu przeszło...
    Również przez chwilę nie pracowała kontrola radia pod kierownicą.

Jeden z elektryków powiedział że to może być gdzieś masa...

Zakładam że problem jest jeden i to on generuje kolejne usterki.

Proszę o radę - podpowiedz...
    Z góry dzięki za zainteresowanie...

Pozdrawiam
    Sławek

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2015 18:37
    piotrd76
    Specjalista Automatyk

To wygląda na dość typowy problem w starych Citroenach, czyli przegnity kabel masy. Warto też przy okazji wyczyścić złącza elektryczne.

0
  • #3 27 Gru 2015 20:52
    Slawek_ZG
    Poziom 10  

Witam ponownie

Dzięki piotrd76
    Jutro sprawdzę....
    Podpowiedz tylko w którym miejscu najczęściej pada?!

Pozdrawiam

0