Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pogodowa Hama EWS-800, nie odczytuje temp. z zewnątrz.

E-A 11 Sty 2016 09:30 2184 10
  • #1 11 Sty 2016 09:30
    E-A
    Poziom 7  

Stacja pogodowa Hama EWS-800

Urządzenie odczytujące temperaturę i wilgotność z zewnątrz wpierw zaczęło szwankować (błędne odczyty, wartości z kosmosu), a następnie całkiem przestało odczytywać i przesyłać dane.

Dziś urządzenie rozebrałem, w kilku miejscach pojawiły się oznaki chyba wilgotności, usunąłem kilka plamek białego nalotu, przeczyściłem jeden zabrudzony styk i poza tym wszystko wygląda jak po wyjściu z fabryki, nie widać żadnych uszkodzeń kondensatorów i innych elementów.

Obwiniać czujnik/sensor?

W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie obu stron płytki.

Pozdrawiam

0 10
  • #2 11 Sty 2016 21:20
    Dydelmax
    Poziom 35  

Witam.

E-A napisał:
    W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie obu stron płytki.

Jeśli możesz, to zrób je w trybie makro i zamieść na Forum.
    E-A napisał:
    w kilku miejscach pojawiły się oznaki chyba wilgotności, usunąłem kilka plamek białego nalotu, przeczyściłem jeden zabrudzony styk

Sprawdziłeś płytkę czujnika zewnętrznego pod kątem występowania zimnych lutów i przerwanych ścieżek?
    E-A napisał:
    wartości z kosmosu

Rozumiem, że były to wartości liczbowe. Może były "z kosmosu", bo czujnik zewnętrzny przestawił się z jednostek temperatury podawanych w stopniach Celsjusza na stopnie Fahrenheita?
    Pozdrawiam

1
  • #3 12 Sty 2016 09:41
    E-A
    Poziom 7  

Dziękuję za odpowiedź.

Przerwanych ścieżek nie zauważyłem, nie do końca wiem jak rozpoznać zimny lut.
    Przejrzałem płytkę pod kątem uszkodzeń kondensatorów i śladów zwarcia.

Nie mam zbyt dużego pojęcia o elektronice, ale dość sprawnie idzie mi naprawa elektroniki z internetem, dlatego też i z tą płytką próbuję, może się uda ją wskrzesić do życia :)

Załączam zdjęcia w trybie makro.

1
  • #5 12 Sty 2016 10:48
    E-A
    Poziom 7  

Dwie baterie AAA. Wymiana nie pomaga, sprzęt nie daje oznak życia.

0
  • #7 12 Sty 2016 11:30
    E-A
    Poziom 7  

Nie jestem pewny czy instrukcja jeszcze jest, zająłem się tym urządzeniem, ale należy ono do teścia. Może uda mi się znaleźć instrukcję w internecie.

Instrukcję znalazłem bez problemu, przejrzę ją na spokojnie.

Hmm... Jutro pojadę do teścia i według instrukcji wymienię baterię, wszystko zresetuję i na nowo spróbuję połączyć. W instrukcji jest napisane, ze po ponownym połączeniu nastąpi 16 różnych, losowych wyświetleń testowych w odstępie około 8 sekund. Może to było dla niego tymi wariacjami i jednak wszystko działa jak należy a on myślał, że sprzęt zgłupiał :D

0
  • #9 12 Sty 2016 13:19
    E-A
    Poziom 7  

W tej chwili jest on u mnie, z dala od "bazy" i na nic nie reaguje, nic nie pokazuje. To mnie trochę zastanawia...

0
  • #10 14 Sty 2016 21:40
    E-A
    Poziom 7  

Przeprowadziłem już restart według instrukcji, sensor zewnętrzny nie reaguje i nie wyświetla żadnych informacji. Baterie były nowe, na innych też nie zadziałał.

0
  • #11 24 Paź 2018 11:15
    Rogal27
    Poziom 10  

Witam.

Podepnę się a zarazem odświeżę temat. Jestem posiadaczem tej stacji od 5 lat.
    Podczas użytkowania zdarzały się sytuacje że był brak odczytu z czujnika zewnętrznego na "bazie" w domu, ale po jakiejś godzinie dwóch ponownie się pojawiały. Od 3 miesięcy nie pojawił się już odczyt na "bazie" w domu pomimo że na czujniku zewnętrznym pokazuje zarówno temperaturę jak i wilgotność. Z tego co zauważyłem to zarówno "baza" jak i czujnik zewnętrzny próbują się połączyć ze sobą gdyż wyświetlają się na kilka sekund symbole do komunikacji. Co by uprzedzić to baterie wymienione. Wedle instrukcji najpierw uruchamiany był czujnik zewnętrzny później "baza" ale i tak nic to nie daje. O ile w okresie letnim zbytnio mi to nie przeszkadzało to w okresie jesienno - zimowym chciałbym o poranku wiedzieć jaka jest temperatura. Wiem że można sobie zamontować termometr za oknem, ale skoro posiadam takową stację to może udałoby się przywrócić jej prawidłową pracę.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów