Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pogodowa Hama EWS-800, nie odczytuje temp. z zewnątrz.

E-A 11 Sty 2016 09:30 1197 9
  • #1 11 Sty 2016 09:30
    E-A
    Poziom 6  

Stacja pogodowa Hama EWS-800

Urządzenie odczytujące temperaturę i wilgotność z zewnątrz wpierw zaczęło szwankować (błędne odczyty, wartości z kosmosu), a następnie całkiem przestało odczytywać i przesyłać dane.

Dziś urządzenie rozebrałem, w kilku miejscach pojawiły się oznaki chyba wilgotności, usunąłem kilka plamek białego nalotu, przeczyściłem jeden zabrudzony styk i poza tym wszystko wygląda jak po wyjściu z fabryki, nie widać żadnych uszkodzeń kondensatorów i innych elementów.

Obwiniać czujnik/sensor?

W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie obu stron płytki.

Pozdrawiam

• Fibaro
  • #2 11 Sty 2016 21:20
    Dydelmax
    Poziom 33  

Witam.

E-A napisał:
    W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie obu stron płytki.

Jeśli możesz, to zrób je w trybie makro i zamieść na Forum.
    E-A napisał:
    w kilku miejscach pojawiły się oznaki chyba wilgotności, usunąłem kilka plamek białego nalotu, przeczyściłem jeden zabrudzony styk

Sprawdziłeś płytkę czujnika zewnętrznego pod kątem występowania zimnych lutów i przerwanych ścieżek?
    E-A napisał:
    wartości z kosmosu

Rozumiem, że były to wartości liczbowe. Może były "z kosmosu", bo czujnik zewnętrzny przestawił się z jednostek temperatury podawanych w stopniach Celsjusza na stopnie Fahrenheita?
    Pozdrawiam

• #3 12 Sty 2016 09:41
    E-A
    Poziom 6  

Dziękuję za odpowiedź.

Przerwanych ścieżek nie zauważyłem, nie do końca wiem jak rozpoznać zimny lut.
    Przejrzałem płytkę pod kątem uszkodzeń kondensatorów i śladów zwarcia.

Nie mam zbyt dużego pojęcia o elektronice, ale dość sprawnie idzie mi naprawa elektroniki z internetem, dlatego też i z tą płytką próbuję, może się uda ją wskrzesić do życia :)

Załączam zdjęcia w trybie makro.

• Fibaro
  • #5 12 Sty 2016 10:48
    E-A
    Poziom 6  

Dwie baterie AAA. Wymiana nie pomaga, sprzęt nie daje oznak życia.

• Fibaro
  • #7 12 Sty 2016 11:30
    E-A
    Poziom 6  

Nie jestem pewny czy instrukcja jeszcze jest, zająłem się tym urządzeniem, ale należy ono do teścia. Może uda mi się znaleźć instrukcję w internecie.

Instrukcję znalazłem bez problemu, przejrzę ją na spokojnie.

Hmm... Jutro pojadę do teścia i według instrukcji wymienię baterię, wszystko zresetuję i na nowo spróbuję połączyć. W instrukcji jest napisane, ze po ponownym połączeniu nastąpi 16 różnych, losowych wyświetleń testowych w odstępie około 8 sekund. Może to było dla niego tymi wariacjami i jednak wszystko działa jak należy a on myślał, że sprzęt zgłupiał :D

• #9 12 Sty 2016 13:19
    E-A
    Poziom 6  

W tej chwili jest on u mnie, z dala od "bazy" i na nic nie reaguje, nic nie pokazuje. To mnie trochę zastanawia...

• #10 14 Sty 2016 21:40
    E-A
    Poziom 6  

Przeprowadziłem już restart według instrukcji, sensor zewnętrzny nie reaguje i nie wyświetla żadnych informacji. Baterie były nowe, na innych też nie zadziałał.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo