Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszczelnienie kolumn Mildton 80

hafexo 29 Sty 2016 10:32 534 3
  • #1 29 Sty 2016 10:32
    hafexo
    Poziom 12  

Witam.

Mam pytanie - ponieważ strasznie mi ten problem dokucza.
    Otóż powietrze przy mocnych basach ucieka przez potencjometry i przy krawędziach GDK - co wytwarza niepożądany charakterystyczny dźwięk chyba każdemu znany

Czym i jak mógłbym to uszczelnić żeby nie zniszczyć jakoś kolumny i ew w przyszłości nie było problemów jakbym musiał to usunąć?

• #2 29 Sty 2016 11:05
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Autokit. Masa idealna w takich wypadkach. Podobna do plasteliny masa dająca się kształtować i dość silnie przylegająca do podłoża po jej dociśnięciu. Nie kurczy się, nie twardnieje nie wykrusza.

• #3 29 Sty 2016 19:58
    bratyslaw
    Poziom 23  

Ja krawędzie głośników, ale również wylotów BR i innych przykręcanych, wciskanych elementów uszczelniam zwykłą samoprzylepną uszczelką piankową do okien (o jak najniższej wysokości). Tam, gdzie szczeliny do uszczelniania są bardzo małe, wystarczy uszczelką dobrze naciągnąć. Kit może i uszczelni lepiej, ale czasem jest problem z odklejeniem głośnika od obudowy, nie mówiąc o doczyszczeniu tego. Choć w niektórych miejscach, zakamarkach itp. może być niezastąpiony.

• #4 29 Sty 2016 20:32
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

bratyslaw napisał:
    czasem jest problem z odklejeniem głośnika od obudowy, nie mówiąc o doczyszczeniu tego
    Nie wiem, może miał Kolega doświadczenia z innym kitem niż ja.
    W wypadku tego, z którym ja miałem do czynienia - nie było żadnego problemu z wyciągnięciem głośnika.Podważało się go lekko z jednaj strony i czekało chwilę. Kit lepiej odchodzi pod wpływem stałej siły, niezbyt dużej, ale przez jakiś czas przykładanej. Jakby chcieć oderwać jednym pociągnięciem - nie puści tak łatwo i można uszkodzić nawet głośnik (odkształcić kosz).
    Z czyszczeniem też nie ma zbyt dużego kłopotu - postępując tak jak przy odklejaniu można bez trudu usunąć go nie zostawiając żadnych śladów. Mało tego; Można go potem wykorzystać ponownie...
    bratyslaw napisał:
    uszczelniam zwykłą samoprzylepną uszczelką piankową do okien

Taka gąbka doskonale się sprawdza np między kołnierz głośnika a płytę czołową ze sklejki... W wypadku płyty paździerzowej (nie zaszpachlowanej) może być za mało - nie wypełni wszystkich szpar. A wtedy albo grubsza gąbka i przykręcanie głośnika z wyczuciem, albo wypełnienie płyty i wyszlifowanie, żeby nie było za dużych szpar między wiórami.
    Kit w tym wypadku sprawdzi się lepiej - chociaż niewątpliwie jest trudniej go nałożyć (trzeba uformować wałeczek o w miarę równej grubości i w dodatku nie za cienki (bo nie wypełni jak należy) ani nie za gruby (bo naddatek wylezie spod kołnierza).
    Zresztą - każdy lubi co ma.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME