Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszczelnienie kolumn Mildton 80

hafexo 29 Sty 2016 10:32 630 3
 • #1 29 Sty 2016 10:32
  hafexo
  Poziom 12  

  Witam.

  Mam pytanie - ponieważ strasznie mi ten problem dokucza.
  Otóż powietrze przy mocnych basach ucieka przez potencjometry i przy krawędziach GDK - co wytwarza niepożądany charakterystyczny dźwięk chyba każdemu znany

  Czym i jak mógłbym to uszczelnić żeby nie zniszczyć jakoś kolumny i ew w przyszłości nie było problemów jakbym musiał to usunąć?

  0 3
 • #2 29 Sty 2016 11:05
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  Autokit. Masa idealna w takich wypadkach. Podobna do plasteliny masa dająca się kształtować i dość silnie przylegająca do podłoża po jej dociśnięciu. Nie kurczy się, nie twardnieje nie wykrusza.

  0
 • #3 29 Sty 2016 19:58
  bratyslaw
  Poziom 23  

  Ja krawędzie głośników, ale również wylotów BR i innych przykręcanych, wciskanych elementów uszczelniam zwykłą samoprzylepną uszczelką piankową do okien (o jak najniższej wysokości). Tam, gdzie szczeliny do uszczelniania są bardzo małe, wystarczy uszczelką dobrze naciągnąć. Kit może i uszczelni lepiej, ale czasem jest problem z odklejeniem głośnika od obudowy, nie mówiąc o doczyszczeniu tego. Choć w niektórych miejscach, zakamarkach itp. może być niezastąpiony.

  0
 • #4 29 Sty 2016 20:32
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  bratyslaw napisał:
  czasem jest problem z odklejeniem głośnika od obudowy, nie mówiąc o doczyszczeniu tego
  Nie wiem, może miał Kolega doświadczenia z innym kitem niż ja.
  W wypadku tego, z którym ja miałem do czynienia - nie było żadnego problemu z wyciągnięciem głośnika.Podważało się go lekko z jednaj strony i czekało chwilę. Kit lepiej odchodzi pod wpływem stałej siły, niezbyt dużej, ale przez jakiś czas przykładanej. Jakby chcieć oderwać jednym pociągnięciem - nie puści tak łatwo i można uszkodzić nawet głośnik (odkształcić kosz).
  Z czyszczeniem też nie ma zbyt dużego kłopotu - postępując tak jak przy odklejaniu można bez trudu usunąć go nie zostawiając żadnych śladów. Mało tego; Można go potem wykorzystać ponownie...
  bratyslaw napisał:
  uszczelniam zwykłą samoprzylepną uszczelką piankową do okien

  Taka gąbka doskonale się sprawdza np między kołnierz głośnika a płytę czołową ze sklejki... W wypadku płyty paździerzowej (nie zaszpachlowanej) może być za mało - nie wypełni wszystkich szpar. A wtedy albo grubsza gąbka i przykręcanie głośnika z wyczuciem, albo wypełnienie płyty i wyszlifowanie, żeby nie było za dużych szpar między wiórami.
  Kit w tym wypadku sprawdzi się lepiej - chociaż niewątpliwie jest trudniej go nałożyć (trzeba uformować wałeczek o w miarę równej grubości i w dodatku nie za cienki (bo nie wypełni jak należy) ani nie za gruby (bo naddatek wylezie spod kołnierza).
  Zresztą - każdy lubi co ma.

  0