Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Falownik 3kW jednofazowy 200Hz

sebof1 07 Lut 2016 07:32 1518 7
  • #1 07 Lut 2016 07:32
    sebof1
    Poziom 14  

Witam tak jak w temacie kupie falownik jednofazowy 3kW lub większy tak żeby dało się ustawić 200Hz.Falownik będzie zasilal dwa silniki jednofazowe wysokoobrotowe(12000 obrotow)po 1.5kW .Cena oczywiście jak najniższa.Oferty proszę wysyłać na pw.

• #3 07 Lut 2016 09:37
    ryszardon
    Poziom 20  

Witam. Proponuję następującą konfigurację 1 silnik 1 falownik. Pozdrawiam

• #4 07 Lut 2016 10:38
    Rzuuf
    Poziom 43  

Jeśli ten falownik ma być do silnika, którego tabliczka jest tutaj:

[Kupię] Falownik 3kW jednofazowy 200Hz

to powinien mieć wyjście 3-fazowe (Δ 220V), a nie 1-fazowe.

• #5 07 Lut 2016 13:30
    sebof1
    Poziom 14  

No tak do tego silnika to ja już sam nie wiem jaki mam kupić jedni mówią tak inni tak

• #6 07 Lut 2016 16:35
    ryszardon
    Poziom 20  

Napisz co jest dla Ciebie niezrozumiałe. Jeżeli są to silniki zgodne z zdjęciem Kolegi Ruuf to zastosuj dwa falowniki o mocy tak jak wcześniej pisałem. Zasilanie jednofazowe wyjście trójfazowe silniki połączone w trójkąt. Oferta tego typu falowników jest bogata np: firmy LG.

• #7 08 Lut 2016 06:53
    tos18
    Poziom 36  

Każdy falownik ma wejście (zasilanie) - może być:
    - jednofazowe - przystosowane do zasilania z 230V (normalne gniazdko) stosuje się w falownikach o mocach do 2kW
    - trójfazowe 3x230V - u nas rzadko spotykane ale można trafić.
    - trójfazowe 3x400V - czyli tzw "siła"
    - i inne dla nas nie istotne.

Falownik posiada wyjście zazwyczaj trójfazowe choć coraz częściej można spotkać falowniki z wyjściem jednofazowym do zasilania pompek i tym podobnych silniczków małej mocy.

Z Twojego Autorze (nieprecyzyjnego) zapytania wywnioskowałem że chcesz kupić falownik o mocy 3kW zasilany z sieci jednofazowej z wyjściem trójfazowym do silnika o który pytałeś w tym temacie. Największe falowniki zasilane z jednej fazy jakie spotkałem miały 2kW.

Więc jeżeli zależy Ci na zasilaniu silników z sieci jednofazowej to będziesz potrzebował po jednym falowniku na silnik.
    Jeżeli zaś masz możliwość zasilania maszyny z sieci trójfazowej to jeden falownik 4kW (nie wiem czy występują 3kW) z zasilaniem 3x400V załatwi sprawę.

Odrębnym tematem jest poprawna konfiguracja takiego falownika by nie podał on na silnik napięcia wyższego niż 3x220V. Oraz zabezpieczenie przeciążeniowe każdego z silników.

Z kolei kol. Krzysztof Kamieński twierdzi że nie jest to zwykły silnik klatkowy
    i że wymaga specjalizowanego falownika.

Ty autorze również piszesz o statomaticu.

Może się okazać że nie da się zaadoptować zwykłego falownika.

• #8 15 Lut 2016 13:57
    Axter Tomasz
    Poziom 2  

Witam
    Jesteśmy firmą Axter specjalizującą się w automatyce przemyslowej, a także robotyce.
    Możemy Panu zaoferować odpowiedni falownik w atrakcyjnej cenie.

Proszę o kontakt:

przedstawiciel.axter(malpa)gmail.com

Pozdrawiam