Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g510 - instalacja Windows 8

08 Kwi 2016 15:55 1059 7
  • Poziom 10  
    Witam, piszę tu bo znowu mam problem z moim laptopem. Był sobie normalny dzień, laptop działał poprawnie aż do wieczora kiedy nie chciał się samoistnie wyłączyć. Poirytowany sytuacją wyłączyłem go "awaryjnie", następnego dnia kiedy go odpaliłem strasznie się mulił, naprawdę nic a nic się nie dało zrobić. Próbowałem przywracač system do poprzedniego stanu, naprawić przez tryb awaryjny ale to nic nie dało dlatego postanowiłem całkowicie usunąć wszystko z dysku. Skierowałem się poradnikiem z tej strony: windows7forum.pl/jak-odinstalowac-windows-8-i-zainstalowac-Windows-7-30578-g więc tak zrobiłem. Następnego dnia chcę zainstalować od nowa windowsa, wkładam płytę, uruchamiam laptopa a tu wyskakuje taki błąd (...)for atheros PCIE ethernet controller v... Check kable connection! Wyczytałem gdzieś że należy przestawić w biosie opcje ODE boot to LAN na diable lecz po tym zabiegu wyskakuje mi "no bootable service -- insert boot disk and prees any key. Proszę was bardzo o pomoc, dodam że gdy mam na pierwszym miejscu boitowanie z ppłyty lub z HDD dzieje się to sano.

• Poziom 43  
    Wyłącz Secure Boot.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Płytę nagrałeś jako UEFI czy elTorito? Zmień UEFI First to wystartuje z płyty.
    Wszystko jest OK, po prostu jak w biosie w BOOT nie ustawisz dysku jako pierwsze urządzenie to startuje najpierw pxe (stąd komunikat o atherosie). F12 boot menu i startujesz z płyty usb hdd czy co tam chcesz.
  • Poziom 10  
    Płytę mam od kolegi, nie wiem jak nagrywał mówił, że u niego wszystko działało. Zmieniłem UEFI First na drugą możliwą opcję czyli Legacy First. Ustawiłem też w biosie HDD jako pierwsze próbowałem startować z boot menu z płyty lub z dysku i nadal to samo.
  • Poziom 22  
    W razie dalszych problemów sprawdź dysk pod kątek bad sectorów. Ostatnio na to plaga.
  • Poziom 28  
    Sprawdz inną płytę z windowsem linuxem czy wogóle wystartuje, pewnie nie czyta tej płyty DVD.
  • Poziom 10  
    Spróbuję zdobyć płytę z Windowsem którą pierwszy raz instalowałem na tym laptopie, mam nadzieję że to jest przyczyną