Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester elementów elektronicznych

02 Maj 2016 08:52 3375 11
  • Poziom 5  
    Witam drodzy forumowicze jako że jestem początkującym elektronikiem chciałbym sobie zakupić ten miernik:

http://www.gotronik.pl/tester-miernik-elementow-rlc-polprzewodnikow-p-3909.html

który znacznie ułatwił by mi pracę i stąd moje pytanie czy warto taki miernik zakupić jaka jest jego dokładność ? czy można badać nim elementy elektroniczne wlutowane w układ ? I gdzie można dokupić obudowę do takiego miernika ? proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam.
  • PCBwayPCBway
  • Moderator
    Miernik jak najbardziej wspomoże pracę, ale warto też obejrzeć się za zwykłym miernikiem.
    patryk5883 napisał:
    czy można badać nim elementy elektroniczne wlutowane w układ
    - raczej nie nada się do takich pomiarów, dla tego proponuję zakup zwykłego miernika.
    patryk5883 napisał:
    gdzie można dokupić obudowę do takiego miernika ?
    - musisz dopasować do wielkości płytki, wiele firm oferuje pudełka, od dedykowanych do uniwersalnych. Myślę że w Zamościu (choć nigdy tam nie byłem- a szkoda ;) ) jest sklep z częściami elektronicznymi i tam będą mieli w ofercie. Jeśli nie, oferta w sieci przebogata. Możesz też zaadaptować obudowę z innego urządzenia.
  • Poziom 29  
    Bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza jeśli będziesz stosował elementy z odzysku, ale
    nie nazwał bym tego miernikiem ,to raczej tester
    Radziłbym jednak za te pieniążki kupić multimetr uniwersalny(w tej cenie zakupisz już dość dobre urządzenie) , a tester zrobić sobie samemu .Jest sporo schematów na elektrodzie, nawet z pomiarem napięcia zenera
    Przykładowo ten:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2756223.html
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 5  
    Zwykły multimetr już posiadam ale wszystkiego nie da się nim sprawdzić dlatego ten ułatwił by mi pracę i nie musiał bym ustawiać odpowiednieko zakresu jak w przypadku miernika chętnie zrobił bym sam ten miernik ale z tego co wiem to atmege328 musiał bym sam zaprogramować a w tym temacie jestem jeszcze kompletnie zielony;p

Dodano po 1 [minuty]:

sory tester nie miernik ciągle zapominam ;p
  • Poziom 41  
    @patryk5883 od chińczyka kupisz to znacznie taniej, na ebaju. Polecam, naprawdę przydatne i nie szkoda jak się zepsuje.
  • Poziom 13  
    Patryk,, a ja polecam model M12864 kupiony jako kit do samodzielnego poskładania ze strony bangg..d.com
    Pół roku temu dałem za niego z przesyłka ok. 70 zł. Opłata w PLN. Wysyłka z Europy. Czas oczekiwania tydzień. Zero problemów z uruchomieniem. Bardzo funkcjonalny gadżet w warsztacie elektronika. Nie zastąpi dokładnego miernika ale jako tester do szybkich, powtarzalnych pomiarów jest O.K. W załączniku zdjęcia mojego testera. W górnej części obudowy zamontowałem dwa złącza BNC - jedno do wejścia pomiarowego częstościomierza a drugie jako wyjście generatora.
  • Poziom 16  
    Ostatnio sam kupowałem dla kogoś, ten miernik + obudowa, która nieco jest niedopracowana, ale od biedy ujdzie:
    Link za 90zł.
    Tester elementów elektronicznych Tester elementów elektronicznych Tester elementów elektronicznych [/img]
    Pirewsze wnioski, bo go składałem. Przydatna rzecz, ale... bateria 9V to nieporozumienie, lepszy będzie zewnętrzny zasilacz, albo akumulatorek everActive 6F22/9V Ni-MH 320 mAh ;). Trzeba by pomyśleć o wyprowadzeniu na zewnątrz płytki do pomiarów elementów w smt oraz złącza do pomiaru częstotliwości, jeśli chce się z tego korzystać oczywiście.
  • Poziom 5  
    Ok dzieki za pomoc chyba zdecyduje się na ten M12864 podoba mi się i wydaje się być solidny tylko trochę się obawiam z tym kitem czy jak złoże to będzie działać jest gdzieś jakaś instrukcja montażu do tego testera ?
  • Poziom 27  
    Wszystkie te mierniczki to takie zabawki raczej do ustalenia czy dany element jest sprawny czy nie a nie do jakich kolwiek w miarę wiarygodnych pomiarów się nie nadają.
    Zamiast kupować chinczyka to lepiej kupić Polską wersję o ile jest robiona w Polsce
  • Poziom 5  
    Ale skoro pokazują dany element i zblizone wartości to chyba nie są takie złe a o to właśnie chodzi żeby sprawdzić badany element czy jest sprawny czy nie a szczególnie dotyczy to tranzystorów i jest to też wygodne w przeciwieństwie do zwykłego multimetru bo nie muszę ustawiać za każdym razem innego zakresu ;p tester zamówiłem w polskim sklepie w razie czego przynajmniej bedzie gwarancja;p
    Pan Pytalski wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło bardzo mi pomogłeś pozdrawiam ;)