Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz radia samochodowego 400 jak podłaczyc zasilanie

anzii2 08 May 2016 10:49 1785 30
    anzii2
    Level 10  
    Witam niedawno zakupiłem wzmacniacz firmy Vice Kraft VK-239

posiada on 3 wejścia zasilania
    lewa strona + 12 v
    środek REM
    prawa strona GND

podłączam zgodnie z instrukcjami i opisami na elektrodzie lewa zasilanie srodek kabel z anteny prawa strona minus i nic wzmacniacz nie działa ;/
    Gdy podłącze tylko srodkowy kabel z radia smochodowego zasilanie anteny lampka power się swieci a jak dam zsilanie z akumlatora gaśnie ;/ pomocy
    anzii2
    Level 10  
    nie rozumiem podłaczyc zasilanie pod 12 + a minus gdzie pod rem czy gnd ??
    anzii2
    Level 10  
    zasilanie wziołem z komputera z zasilacza czarny kabel na minus żółty plus i zmostkowałem żółty do rem zero reakcji ;/
    anzii2
    Level 10  
    jaki bezpiecznik ??
    anzii2
    Level 10  
    nie ma bezpiecznika masz na myśli cos takiego ja kw samochodzie sa ? to nic tyakiego nie ma ;/
    anzii2
    Level 10  
    Wzmacniacz radia samochodowego 400 jak podłaczyc zasilanie

Dodano po 33 [sekundy]:

nic tam nie widze /
    anzii2
    Level 10  
    jak ?? ja mogę cie nauczyć budowlanki
    a w tym jestem zielony ;D
    rafbid
    Level 33  
    Musisz mieć multimetr ( miernik ) z testem diody i sprawdzasz czy nie jest zwarta (przewodzi w obie strony) lub przepalona co się częściej zdarza ( nie przewodzi w żadną stronę ) sprawna dioda przewodzi w jedną stronę.
    anzii2
    Level 10  
    a jakie sa szanse ze jest nei sprawna bo nei mam jak sprawdzić ;/ to po prostu bym przelutował nową
    rafbid
    Level 33  
    anzii2 wrote:
    bo nei mam jak sprawdzić
    To do sprawdzenia użyj np akumulatora na 12 V i żarówki z 5 wat szeregowo między żarówkę a akumulator wpinasz diodę raz jedną raz drugą stroną i będziesz wiedział czy przewodzi.

Test rób krótko.
    anzii2
    Level 10  
    Zrobie tak podłącze zasilanie z akumlatoa pod to wpiecie +12v i bede sprawdzał na krótko tak jak napisałes , a jak bedzie któras spalona moge zamienic na inną ??
    rafbid
    Level 33  
    anzii2 wrote:
    Zrobie tak podłącze zasilanie z akumlatoa pod to wpiecie +12v i bede sprawdzał na krótko tak jak napisałes , a jak bedzie któras spalona moge zamienic na inną ??
    Tego masz nie robić we wzmacniaczu tylko musisz wylutować i wyjąć diodę ze wzmacniacza
    anzii2
    Level 10  
    a moge zamienic ja na inna ?
    anzii2
    Level 10  
    yhm ;D a jak to sprawdzic ?? normalnie czarna magia chodzi jak sprawdzic parametry
    anzii2
    Level 10  
    dioda a raczej diody bo sa dwie takie same sprawdzone , są ok przewodzą ;( ma ktoś jeszcze pomysł ??
    kellygrzyb3
    Level 16  
    Z tego co widzę to jest chyba jedna dioda LED i przypuszczam że Standby a nie ma chyba Leda potwierdzającego prace. Więc pytanie. Skąd wiesz że wzmacniacz nie pracuję poprawnie? Może masz zwarcie w głośniku i końcówka mocy odłącza wyjście?
    anzii2
    Level 10  
    z lewej zasilanie akumlatora +12v
    srodek zasilanie radia kabel anteny
    prawa strona minus
    po włączniu radia nic się nei dzieje ;/ czy to z głośnikiem czy bez ;/

Dodano po 57 [sekundy]:

na internecie sa filmiki jak podłączy taki wzmacniacz pod komputer zasilacz komputera daje zólty kabel na płus i mostkuje ze srodkiem czarny na minus i nic niema reakcji zero ;/

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

pomoze ktoś ??
    anzii2
    Level 10  
    jeszcze jedna ciekawostka po podłączeniu wzmacniacza pod prostownik wzmacniacz stawia opór ale nei swieci się kontrolka power ;/

Dodano po 1 [minuty]:

diody prostownicze sa dwie obie sprawdzałem przepływ ok
    kellygrzyb3
    Level 16  
    W tym wzmacniaczu nie ma żadnego przekaźnika i czy innego tego typu układu. Sygnał Rem idzie prosto do Układu scalonego wiec jeśli pozostałe układy bierne są sprawne to układ scalony jest uszkodzony.