Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini NVR - brak podgladu przy połączeniu z zewnętrznej sieci

qwerty112 22 May 2016 22:26 2403 28
    qwerty112
    Level 10  
    Witam, tak jak w tytule na moim Mini NVR 4Ch. mam podgląd do panelu sterującego i obraz z dwóch kamer jak na zdjęciu poniżej
    Problem mam kiedy łącze się z rejestratorem z zewnętrznej sieci, wtedy dostęp jest do panelu sterującego ale nie ma widoku z kamer (rys. poniżej)
    Podejrzewam, że pewnie źle mam port przekierowany. Poniżej przekierowanie portu na ruterze
    Jeszcze załączę zdjęcie z karty ustawień sieciowych z rejestratora
    Próbowałem nadawać inne numery portów, ale bez efektu. Jeśli nie bardzo wiem co poprawić, to taka loteria ze zmianą portów. Być może ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać, będę wdzięczny za pomoc. Dodam jeszcze, że analogiczna sytuacja jest na androidzie, w wewnętrznej sieci ok a z zewnętrznej bez transmisji z kamer.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Z jakiego łącza korzystasz? Dodaj adres IP rejestratora do DMZ w routerze, wtyczka ActiveX zainstalowana?
  • Helpful post
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Co masz na WAN-ie routera?
    qwerty112
    Level 10  
    Dodanie IP NVR do DMZ routera rozwiązało problem z podglądem na komputerze. Nie pomogło na androidzie, ale być może to wina aplikacji, sprawdzę jeszcze kilka dostępnych. Czy na telefonie trzeba by inny port podawać za adresem IP?
    "jimasek" nie bardzo wiem o co zapytałeś.
    sosarek

Level 43  
    qwerty112 wrote:
    być może to wina aplikacji, sprawdzę jeszcze kilka dostępnych

Musisz mieć aplikację od producenta, z innymi nie masz nawet co kombinować.
    wotik
    Level 20  
    Obstawiam brak wymaganej wtyczki (zablokowana/wyłączona) lub nie przekierowane jeszcze jakieś porty TCP/UDP...
    Generalnie trzeba poczytać instrukcję od rejestratora.
    PS. Co to jest Device Port 5050 ?
    sosarek

Level 43  
    wotik wrote:
    Obstawiam brak wymaganej wtyczki (zablokowana/wyłączona) lub nie przekierowane jeszcze jakieś porty TCP/UDP...

W czym brak tej wtyczki? W DMZ? Po co piszesz jeszcze o przekierowaniu portów i wprowadzasz w błąd?
    qwerty112
    Level 10  
    Właśnie to jest ciekawe, że w wewnętrznej sieci po wifi działa jak należy, a kiedy przełączę na mobilny Internet to łączy się z rejestratorem, ale obraz z kamer nie "przechodzi". A wiec to raczej coś z portami, chociaż przez DMZ powinny być otwarte wszystkie. Sam już nie wiem.
    wotik
    Level 20  
    Kolego @sosarek nie piekl się tak. Kiedy pisałem swojego posta nie widziałem Twojego.

Chodziło mi o wtyczkę w przeglądarce, a po stronie nieprzekierowanych portów też może leżeć wina, skoro w DMZ zaczęło działać.

PS. Czy wrzucanie wszystkiego co nie chce działać do DMZ-ta to dobry pomysł, to też nie wiem...
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    qwerty112
    Level 10  
    A autor sprawdza w praktyce podpowiadane rozwiązania :)
    Na tę chwilę mogę potwierdzić, ze skutecznie zadziałało dodanie IP rejestratora do DMZ routera, ale tak jak pisałem wcześniej, na androidzie podgląd mam tylko na wewnętrznej sieci. Z zewnętrznej komunikat "Connect success" ale wizji brak. Być może w tym przypadku w aplikacji trzeba jakiś inny port podać? Na żadnym z portów podanych przez "glider33" (80, 554, 5050, 5051, 5052, 5053) nie działa. Może jeszcze inny by musiał być? Na telefonie korzystam z aplikacji "Goolink".
    mikan4
    Level 26  
    Przekieruj port RTSP, bo nie masz, masz tylko port 80 przekierowany....
    Żeby kamerka działała potrzebujesz 3 porty http (np. 80, rtsp - np. 554, aczkolwiek na t-mobile nie zawsze jest dostępny i port serwera np. 1935).
    DMZ nie zawsze działa jak chcemy, ze strony bezpieczeństwa sieci nie powinno się za często stosować DMZ).
    jimasek
    qwerty112 wrote:
    Na tę chwilę mogę potwierdzić, ze skutecznie zadziałało dodanie IP rejestratora do DMZ routera

Skonfigurowanie DMZ przekierowało cały ruch z zewnątrz (wszystkie zapytania) na IP rejestratora. Nie spotkałem się z tym aby trzeba było coś jeszcze przekierowywać.
    qwerty112
    Level 10  
    Wygląda na to, że to już wina Internetu mobilnego. Dzwoniłem na infolinię do "Virgin" i chociaż twierdzą, że nie blokują transmisji na żadnych portach, to jakoś konsultant mnie nie przekonał. Sprawdzę jeszcze w innych sieciach, czy to u wszystkich taki sam efekt będzie.
    Serdecznie dziękuje za udzielone wskazówki :)
    sosarek

Level 43  
    sosarek wrote:
    Z jakiego łącza korzystasz?
    glider33
    Level 23  
    qwerty112 , a łączysz się przez chmurę czy po zewnętrznym adresie IP urządzenia do którego podpięty jest rejestrator ?

Przy okazji wrzuć screen'y z konfiguracją GOOLINK.
    qwerty112
    Level 10  
    glider33, raczej po zewnętrznym adresie IP, przez chmurę to nie do końca wiem w jaki sposób, próbowałem przez aplikację "xmeye" ale w komunikacji przeszkadza zapewne ten sam problem co w "goolink". Poniżej screeny z goolin port jest ustawiony 8085, chociaż przetestowałem wcześniej też te o których wspominali koledzy. Jak można zauważyć po wewnętrznej sieci wifi jest ok, a z zewnętrznej jak widać
    Mini NVR - brak podgladu przy połączeniu z zewnętrznej sieci Mini NVR - brak podgladu przy połączeniu z zewnętrznej sieci Mini NVR - brak podgladu przy połączeniu z zewnętrznej sieci
    jimasek
    Pokaż zakładkę STATUS z D-linka.
    qwerty112
    Level 10  
    Czy o to chodziło?
    jimasek
    Konfiguracja powinna być na porcie 5050 w programiku (sprawdzałem łączy się)i teraz kwestia konfiguracji samej kamery jaką masz rozdzielczość dla drugiego strumienia (sub-stream). Ustaw 640x480 na początek.

Poza tym zabezpiecz tą kamerę hasłem jak pokazujesz IP na forum bo ktoś inny może nie być taki miły jak ja :)
    qwerty112
    Level 10  
    Zamazałem adres, ale wprawne oko wypatrzy. Menu kamery to sama chińszczyzna, nie widzę tam możliwości ustawienia hasła i zmiany rozdzielczości . Jak Tobie udało się tam cokolwiek zobaczyć? Port 5050 w "Goolink" ustawić tak?
    jimasek
    Tak dokładnie port 5050 ale pewnie coś nie tak z konfiguracja stream-a w kamerze i dlatego nie chce odtwarzać w aplikacji mobilnej.

qwerty112 wrote:
    enu kamery to sama chińszczyzna

Przepraszam miałem napisać hasło do NVR-a (dostępowe do rejestratora)
    Alberciak
    Level 23  
    Zmień jeszcze port RTSP z 554 np. na 5540. Port 554 często wykorzystywany jest przez dostawców internetu.
    qwerty112
    Level 10  
    Sprawdziłem już chyba wszystkie możliwości i na komórce nadal nie chodzi. Ale przy sprzęcie w tej cenie może nie wszystko musi działać. Choć raczej podejrzewam, że to braki w mojej wiedzy w tej dziedzinie a nie wina sprzętu, jednak przy braku konkretnej dokumentacji to takie szukanie po omacku. Działa jednak podgląd przez Internet a zasadniczo o to chodziło.
    sosarek

Level 43  
    Spróbuj jeszcze aplikacji Meye, ZMeye itp.
    mikan4
    Level 26  
    Virgina = nadajniki T-Mobile :) 554 zablokowany przez operatora, a to najczęściej jest RTSP port :) Zmień RTSP na inny w rejestratorze. :)
    qwerty112
    Level 10  
    Zmieniłem port tak jak proponował "Alberciak" z 554 na 5540 ale bez efektu, pewnie coś jeszcze musi być.