Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B315 - Jak Ustawić OpenDNS

24 Maj 2016 10:26 4290 11
 • Poziom 12  
  Witam

  Siedzę już dłuższą chwilę nad zmuszeniem do działania Huawei B315 wraz z OpenDNS. Nie jestem super zaawansowanym użytkownikiem ale też ciemnogród w mojej głowie nie tkwi. Wlazłem do routera i w żadnym miejscu nie mogę odnaleźć możliwości wpisania niezbędnych danych dla DNS. Znalazłem jedynie DDNS w którym wpisuje hasło, login ale to nie za bardzo działa cały czas mam status o próbie logowania. Proszę o info jak skonfigurować DNS na tym modemie.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  DDNS to nie DNS - DNS to składnik auto-konfiguracji DHCP lub Sekcji LAN - może po prostu nie ma takiej możliwości.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Może to pomoże :

  Huawei B315 - Jak Ustawić OpenDNS
 • Poziom 12  
  Dzięki ale się tego naszukałem :-) W końcu wypełniłem odpowiednio pola jak na załączonym obrazku dodałem IP w OpenDns ale nadal test na stronie informuje o nie prawidłowej konfiguracji. Nie wiem dlaczego :P
 • Specjalista Sieci, Internet
  Dostałeś już dawno odpowiedź, na B315 nie ma możliwości wyboru OpenDNS w zakładce DDNS. Ma preinstalowany wybór DynDNS, TZO . Ręcznie nie dopiszesz domeny OpenDNS.
 • Specjalista Sieci, Internet
  orsonik napisał:
  W końcu wypełniłem odpowiednio pola jak na załączonym obrazku dodałem IP w OpenDns ale nadal test na stronie informuje o nie prawidłowej konfiguracji. Nie wiem dlaczego
  Wpisałeś adresy OpenDNS w routerze? Przyjął? A co masz w ustawieniu karty sieciowej komputera? Daj wynik polecenia ipconfig /all
  A tak w ogóle, test OpenDNS jest tu:
  http://welcome.opendns.com/
  matek451 napisał:
  nie ma możliwości wyboru OpenDNS w zakładce DDNS
  Bo OpenDNS nie ma nic wspólnego z DDNS, TZO czy DynDNS. To są funkcjonalnie "zwykłe" serwery DNS, tylko szybsze i dodatkowo zabezpieczone:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/OpenDNS
  https://www.opendns.com/
 • Poziom 12  
  Ustawiłem wszystko niby modem potwierdził ustawienia i je zapisał. Jednak Test OpenDNS twierdzi że brak ustawień lub są nie poprawne. Ten modem chyba do tego się nie nadaję. Chyba będę musiał kupić jakiś poważniejszy sprzęt.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Może czytaj, co napisałem:
  A co masz w ustawieniu karty sieciowej komputera? Daj wynik polecenia ipconfig /all
 • Poziom 12  
  Nie chcę ustawiać komputera tylko router tak aby wszystko co się od niego podepnie chodziło na OpenDNS
 • Specjalista Sieci, Internet
  orsonik napisał:
  Nie chcę ustawiać komputera tylko router tak aby wszystko co się od niego podepnie chodziło na VPN
  Skoro wiesz lepiej, to sobie radź sam.
  Tylko nie wiem, jak widzisz powiązanie OpenDNS z VPN. Ale pewnie masz plan.

  Widzę, że z tym VPN to była pomyłka - już poprawiona. Mam teraz trochę czasu, spróbuję wyjaśnić dlaczego interesuje mnie karta sieciowa, a nie tylko router.
  Gdy w komputerze wpisujesz URL, idzie zapytanie o rozwiązanie tego URL na adres IP do serwera DNS - tego, który jest lokalnie określony w komputerze. Komputer zawsze sprawdza najpierw u siebie. Jeśli tam już jest ręcznie wpisany jakiś adres np 8.8.8.8 - zapytanie idzie bezpośrednio tam. To, co jest wpisane w routerze, będzie zignorowane. To chciałem sprawdzić.
  Jeśli karta automatycznie pobiera adresy z routera, zwykle adres DNS to adres bramy - routera. Zapytanie idzie do routera. On sam nie jest serwerem ale przekaże zapytanie do tego serwera, który ma u siebie wpisany. Czasem, po takiej konfiguracji lepiej zrestartować router, a potem komputer, żeby sobie nawzajem przekazały konfigurację.
 • Poziom 12  
  Już robiłem wszystko ten router/modem nie nadaje się do tego.
 • Specjalista Sieci, Internet
  orsonik napisał:
  ten router/modem nie nadaje się do tego
  Niemożliwe. W routerze można ustawić dowolny adres DNS, więc i ten. A w komputerze ma być DNS pobierany automatycznie, albo ustawiony adres routera.