Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE słaba prędkość

17 Cze 2016 22:16 12399 23
 • Poziom 4  
  Mam internet cyfrowego polsatu ,,Zestaw domowego Internetu LTE ODU/IDU-200''
  i jest prędkość max do 10 Mb/s. Czy to może być złe ustawienie anteny? Czym ustawić antenę czy dało by radę ustawić miernikiem od ustawiania anten satelitarnych?
 • flexghzflexghz
 • Poziom 26  
  Z tego co widzę ten zestaw ma opcję cytuję:
  "Wskaźnik poziomu sygnału na routerze IDU-200 "

  Może jakiś zrzut ekranu z panelu routera z tymi informacjami?
 • Poziom 4  
  Ok wrzucę jutro bo to znajomy wziął i się dziś z tym męczyliśmy. Po zalogowaniu do ustawień routera pokazywało zasięg 3-4 kreski zmieniałem częstotliwość 800 MHz 1800 MHz nic nie pomagało a nawet osłabiało prędkość a na automatycznym do 10 Mb/s
 • Specjalista Sieci, Internet
  A jakie prędkości uzyskujesz na LTE1800 Aero2 przy tych parametrach sygnału? To samo dla LTE800Sferii jak wyglądają parametry sygnału i prędkości. Ten szmelc ma słabą, dookólną antenę. Loguje się do najbliższego BTS-a LTE1800Aero2 lub gdy wybierzesz LTE800 to do BTS-a LTE800sferii. Jaka to lokalizacja? BTS LTE1800Aero2 może być przeciążony, podobnie z LTE800Sferii. Na LTE1800 Aero2 ma 20MHz pasma z MIMO i DL teoretycznie do 150Mb/s ale Plus od dawna nie inwestuje w sieć a sprzedaje mnóstwo ofert ze SmartDom i prędkości na LTE kilka Mb/s stają się normą, szczególnie w większych miastach. Jeszcze gorzej na LTE800 gdzie Sferia ma tylko 5MHz w MIMO i DL do 37,5Mb/s a w praktyce kilka razy mniej. Często pomocny jest wybór o ile jest taka możliwość , najmniej obciążonego BTS-a LTE1800Aero2 w okolicy , który zapewnia największe prędkości. Czasami te dalsze dają lepsze wyniki. Uzyskuje się to stosując antenę kierunkową Dual LTE na 1800MHz połączoną z modemem/routerem LTE. Z CP nie bierze się żadnego internetu, tym bardziej z zestawem IDU-ODU. Jeśli już ma być od Solorza to bierze się ofertę Plusa ze sklepu internetowego gdzie sprzęt jest od razu na własność i można korzystać z SmartDom. W CP sprzęt jest na użyczenie i płaci się 10-15 zł/m-c dzierżawy a sprzęt pozostaje własnością CP. Plus w maju i czerwcu miał Happy Hours w ramach którego było 100GB za 59,99zł ( w SmartDom za 30 zł) i do tego router E5186s-22 za 3 zł. To router LTE-A 6 kategorii wart 600-700 zł. Przy nim ten IDU-ODU to jakaś kpina. Podaj lokalizację, sprawdzę gdzie masz najbliższe BTS-y LTE1800Aero2. Ten , do którego się logujesz nie jest daleko bo parametry sygnału LTE1800 na zewnątrz na ODU c czyli RSRP i RSSI całkiem przyzwoite ale te odpowiadające za jakość czyli RSRQ i SINRbardzo słabe. ale to "zaleta działania" ODU. Śmieć tak ma.
 • Poziom 4  
  Lampka na routerze pali się na niebiesko czyli sygnał jest dobry.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Miejscowość to Sierakowice Prawe 2 woj łódzkie koło Skierniewic

  Dodano po 1 [minuty]:

  Internet LTE słaba prędkość

  To jest taki zestaw
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jaki to zestaw to mi nie pokazuj bo urządzenie z Chin znam na pamięć.Najbliższe pozwolenia na BTS-y LTE1800Aero2 to Skierniewice, Przemysłowa 2 .,Prusa 2 i Reymonta 18. trudno powiedzieć czy wszystkie działają i z który się łączy IDU-ODU. Przy Prusa i Reymonta pozwolenia na LTE800Sferii. Ogólnie w Skierniewicach i okolicy LTE z Plusa działa wolno. Aby sprawdzić z którym BTS-em się łączysz możesz wyjąć kartę z ODU przełożyć do telefonu z LTE, na którym instalujesz Network Signal Info lub Network Cell Info i pokaże ci ID BTS-a , z którym się łączysz. Test w miejscu ustawienia ODU. Możesz też zrobić testy w pobliżu tych 3 BTS-ów w Skierniewicach aby zobaczyć jakie zapewniają prędkości przy prawidłowych parametrach sygnału LTE. Pozwolenie na LTE1800Aero2 jest też w Bełchowie i warto sprawdzić czy i jak działa, te w małych miejscowościach są mniej przeciążone. Tam też pozwolenie na LTE800Sferii. Tak jak pisałem antena kierunkowa Dual LTE1800MHz pozwala wymusić połączenia z konkretnymi BTS-a mi LTE1800Aero2 o ile są na różnych kierunkach i działają. Na ODU nie ma takiej możliwości a jego dookólna antena to szajs. ale tego nie mówią w reklamach CP a ich konsultanci nie mają zielonego pojęcia o własnej sieci i sprzęcie.
 • Poziom 4  
  Nic nie pomaga do 10Mb/s :( Może polecicie jakąś antenkę albo jakiś wzmacniacz. Cały dzień się z tym gów...em mordowałem i zero efektu net chodzi tragicznie a umowy nie mogę zerwać.
 • flexghzflexghz
 • Specjalista Sieci, Internet
  A na co liczyłeś i co ma ci pomóc? Przeczytałeś chociaż to co napisałem czy liczysz na jakiś cud? Poprosiłem o testy na telefonie z LTE z zainstalowanymi aplikacjami pokazującymi ID BTS-a oraz parametry sygnału LTE w twojej lokalizacji w miejscu ODU na karcie, którą wyjmiesz z ODU. Takie same w Skierniewicach pod tymi 3 pozwoleniami i ewentualnie w Bełchowie . Zamiast tego zajmujesz się cały dzień ODU i nie wiadomo na co liczysz. Tylko sprawdzenie czy, któryś z nich zapewni lepsze prędkości jest podstawą do dalszych rozwiązań.Wpakowałeś się sam w umowę z tym zestawem więc go oddaj i zrezygnuj z umowy, masz przecież do tego prawo. Czytałeś chociaż Regulamin promocji, którą wziąłeś? Osobiście wątpię, chyba że masz ten wynalazek dłużej niż 14 dni i nie skorzystałeś z prawa do Internetu na próbę.
 • Poziom 26  
  Nie możesz jej wyłamać?
 • Specjalista Sieci, Internet
  No to sam jesteś sobie winien. Skoro pierwsze testy prędkości cię nie satysfakcjonowały to trzeba było oddać wynalazek i zrezygnować z CP. Brać Plusa z routerem lub innego operatora ale po testach. Zasięg LTE masz u wszystkich ale antena Dual LTE na 1800MHz konieczna.Plusa czyli CP na LTE możesz przetestować na dowolnej karcie Plusa, abonamentowej z pakietem internetu lub na pre-paidzie internetowym i telefonie z LTE. Jak się okaże, że któryś z BTS-ów LTE1800Aero2 w Skierniewicach lub Bełchowie zapewnia większe prędkości to możesz pomyśleć co dalej. Ale sprawa nie jest prosta bo wynalazek jest nie twój tylko CP co go wypożyczył i płacisz za niego 15 zł/m-c. Wszelkie ingerencje w niego są zabronione a przyłączenie do niego zewnętrznej anteny kierunkowej Dual LTE1800MHz takowych wymagają. Są zestawy do niego , koszt 240 zł. Network Cell Info pokaże parametry sygnału LTE z BTS-a i jego eNodeB lub ID. Prędkości sprawdzasz speedtestem.
 • Poziom 4  
  Internet LTE słaba prędkość

  U mnie są takie prędkości mam internet z Timplusa ofertę 100 Mb/s za 60 zł
  a szwagier wziął ten cyfrowy polsat i będzie płacił 59,99.
  Jutro jeszcze pokombinuję pojadę żeby wycieli tą kartę wrzucę w telefon i zobaczę. Na tej mapce pokazuję z jakiego nadajnika łapię zasięg?
 • Specjalista Sieci, Internet
  A to dlatego że CP korzysta z innego APN niż masz w telefonie. Standardowo jest to APN internet dla wszystkich operatorów. CP posiada APN internet.cp Aby połączyć się na tej karcie musisz na telefonie utworzyć nowy APN o tej nazwie. Zamiast tej karty możesz użyć do testów standardowej karty głosowej z Plusa z pakietem internetowym( jeśli masz) lub pre-paida internetowego z Plusa, wtedy nie musisz zmieniać APN na telefonie. A ponieważ CP korzysta z tych samych BTS-ów LTE1800Aero2 i LTE800Sferii co Plus to testy z Plusa pokażą to samo co na karcie z CP.
 • Poziom 14  
  MATEK napisz mi w którą stronę taką antenę powinnem skierować Internet PLUS GSM ( na który nadajnik?). Mieszkam w 43-600 Jaworzno centrum
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jaką antenę ? Jakie masz problemy z Plusem?
 • Poziom 14  
  matek451 napisał:
  Jaką antenę ? Jakie masz problemy z Plusem?


  Antena LTE kierunkowa dokładnie nie napisze modelu to jest z tych płaskich prostokątnych z wytłoczonym napisem LTE
  Słaby UPLOAD do 1Mb/s
  DOWNLOAD około 30Mb/s
 • Specjalista Sieci, Internet
  Czyli antena na 1800MHz Dual LTE z Chin importowana przez Lechpol a sprzedawana min przez firmę YAGI. Ogólnie działa. w Jaworznie na koendzie policji BTS Plusa z LTE1800 i LTE900 aero2.Taki sam na Tetmajera i Grunwaldzkiej 204. na który BTS ustawiona antena i jakie parametry sygnału( jaki router)? Ogólnie to rezygnuj z tego operatora pseudo LTE1800. BTS jest zapchany i raczej żadnych szans na poprawę. To standard w działaniu najgorszego operatora mobilnego w Polsce. Sieć niemodernizowana właściwie od lat, zapchana na amen. Brak perspektyw na poprawę. Internet w Plusie/CP działa tylko w głupawych reklamach w Tv Solorza, to technologiczny skansen. Podaj dane o które pytam ale nie licz na wiele. z pustego i Salomon nie naleje. Chcesz mieć szybki internet to korzystaj z Play. W Jaworznie infrastruktura kładzie konkurencję na łopatki, nawet Networks. A Plus jest kilka lat świetlnych za nim.
 • Poziom 14  
  Dodałem schemat z mapki jak mam ustawioną antenę LTE, Oraz orientacyjne ustawienie anten GSM .
  Routera jakiego posiadam to D-LINK DWR-921. Po wejściu w menu routera zasięg 5 kresek w 4G

  Internet LTE słaba prędkość
 • Specjalista Sieci, Internet
  W tej lokalizacji to nie jest problem z zasięgiem na LTE1800 z BTS-a na KMP , odległość około 1km więc chociaż ten kiepski DWR-921 nie ma porządnej diagnostyki sygnału to zasięg jest z anteną OK. u ciebie z tego BTS-a DL jest kilkadziesiąt razy mniejszy od UL, sektor z którego korzysta jest zatkany na amen. Plus/CP "świadczy" tam usługi LTE bez właściwej infrastruktury. Ludzie oglądąją te głupie, kłamliwe reklamy z Ibiszem, Majewskim i biorą ich oferty. Sieć Plusa nie modernizowana od lat nie jest w stanie obsłużyć nadmiaru klientów. Pls ma 4 BTS-y z LTE1800 i LTE900 i 25MHz pasma. Play dwa razy tyle BTS-ów z LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 i korzysta na nich z 50MHz pasma czyli ma 4 razy większa pojemność sieci niż Plus. NetWorks ma 12 BTS-ów z LTE1800, LTE800 na 25MHz pasma. Na jednym tez LTE2600. W Plusie nie masz praktycznie żadnych szans na dobry internet LTE ale próbuj ustawić antenę na Grunwaldzką a potem Tetmajera i sprawdź jak działa DL/UL z nich. Na przyszłość omijaj Plusa szerokim łukiem.
 • Poziom 14  
  dzięki za szybka odpowiedz.
  Korzystam z internetu od PLUS-a bo dostałem gratis karte sim przy przedłużeniu 2 numerów. Jak sprawdzić działanie DL/UL?
  Sory za głupie pytanie. Nie skapnąłem się od razu że chodzi o DownLoad i UpLoad :)
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jak gratis ? Jaka to oferta i nic nie płacisz za internet na niej, jaki limit danych. Jaki masz sprzęt do tego interetu?