Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung PS50C630 - wyłącza się i samoczynnie przerzuca kanały

23 Jun 2016 19:39 1308 9
  • Level 33  
    Jak w temacie i nie jest to spowodowane klawiaturą lokalną bo tę odłączyłem. Zatem głupieje mikroprocesor. W main inwestować się nie opłaca (tutaj BN94-03261B ) bo TV ma jedną grubą i kilka cienkich czarnych lini u góry ekranu dodatkowo wypalone logo ( chyba TVN24). Pytanie czy idzie to jakoś oszukać ( np zablokować odpowiednie wejście z lokalnej do pluska czy minuska :wink: czy wymienić wsad ( był nawet podobny post ale tam tylko wyłączał, a wcześniej miał usterke zasilacza ...)
  • TespolTespol
  • Level 43  
    To może warto zmierzyć co się dzieje na wejściach KEY? ;)
    Klawisze to tam są oddzielnie od IR?
  • TespolTespol
  • Level 33  
    mirex wrote:

Klawisze to tam są oddzielnie od IR?

Zdecydowanie tak bo podpiąłem czujkę IR zupełnie niezależnie od reszty ( konkretnie tylko czujka IR na main) i IR działa a dalej przełącza. Konkretnie dekrementuje czyli w dół. Ale czujka IR to tylko trzy druciki a na wtyku jest ich tam cokolwiek więcej...Być może każdy "guzik" oddzielnie co by ułatwiło sprawę. Może są jakieś nutki ( wszak nie zasilacz :| )
  • Level 33  
    Darek.S wrote:
    podpiąłem czujkę IR zupełnie niezależnie od reszty

A dokładnie to
    +5V > 3; Wyjście > 1; masa > 9 złącza CN401 ( wejście modułu BN4101421A - IR +lokalna dotykowa). Pilot owszem działa ale nie wszystkie funkcje (nie dało się wejść do menu ani przełączyć wejść. czasmi wykonywał przypadko2we funkcje. Dokonałem pomiarów oscyloskopowych na wszystkich pinach złącza CN401 i tylko na 8-mym były dziwne impulsy. Zablokowałem to wejście do masy 100µF i pilot zaczął funkcjonować normalnie. Się testuje... :| :wink:
  • Level 43  
    To sprawdź dokładnie, co to jest to 8.
    Bo problem masz właśnie w okolicach procesora dotykowej. A on ma SDA, SCL.
    W tych modułach i podobnych z marszu wymienia się ten 47µF (czy ile tam jest na innych).
  • Level 33  
    mirex wrote:
    To sprawdź dokładnie, co to jest to 8.

Z nutami no broblem a tych póki co nie mam...
    mirex wrote:

W tych modułach i podobnych z marszu wymienia się ten 47µF (czy ile tam jest na innych).

O którym module piszesz? Bo jeśli o module klawiatury i IR BN4101421A to on nie ma nic do rzeczy , bo po jego całkowitym wypięciu dalej przełączał... ( choć jak sie teraz zastanawiam może to blokowanie było własnie na tym module i...padło :| )Stąd wnioskowałem uszkodzenie na Main. Po zablokowaniu kondkiem 8 pinu złącza CN401 na main i odłączeniu reszty (została tylko czujka IR tzn +5V > 3; Wyjście > 1; masa > 9 złącza CN401 ( innymi słowy amputowałem lokalna) TV testował się trzy godziny z pozytywnym skutkiem :D . I już go wydałem ( cóż spieszyli się mamy Euro :| ). Tak na koniec. Pisałem, że ma wypalone logo ale widać je tylko przy wyłączonym telewizorze. Na obrazie jakoś nie. Pozostaje problem tych czarnych linii i to się nasilało. Problem jest w samym panelu lub w bufferach ( stawiam na panel ). Całkowicie retoryczne pytanie czy jest to do naprawy ( jeśli buffery to może tak a jeśli panel ... to hmm, ale kto wie... wszak Polak potrafi :| )
    Samsung PS50C630 - wyłącza się i samoczynnie przerzuca kanały

Dodano po 26 [minuty]:

I jeszcze na owym 8-mym impulsy miały amplitudę do 5V i wypełnienie ok. 25%. Po wysyłaniu sygnału z pilota widoczne były scałkowane impulsy z czujki IR o amplitudzie poniżej 1V. Po zablokowaniu pojemnością pojawiło się tam ładne stałe napięcie o wartości do 5V
  • Level 33  
    Darek.S wrote:
    Całkowicie retoryczne pytanie czy jest to do naprawy ( jeśli buffery to może tak a jeśli panel ... to hmm, ale kto wie... wszak Polak potrafi :| )

Jak nie podstawisz, to sie nie dowiesz.
  • Level 33  
    Darek.S wrote:
    Całkowicie retoryczne pytanie

jak wspomniałem TV już wydałem i wobec raczej małej szkodliwości tej usterki nawet nie przymierzałem się do naprawy. Spytałem tylko czy komuś udało sie takie coś naprawić bez zdradzania tajemnicy jak. Oczywiście buffery można by spróbować wymienić tylko a ni ja ani klient nie chcieliśmy podejmować ryzyka. A i czas miał coś do powiedzenia ( dzisiaj gramy :wink:)
  • Level 33  
    Jezeli sa ta czarne linie Darku to najprawdopodobniej 'no adress data' czyli tasma gorna stracila przyleglosc do szyby od frontu. Ktos probowal naprawiac jakas metoda probujac usztywnic jej pozycje w stosunku do PDP tylko do konca nie zdradzil jak. Moze byc tez przerwa linii Y-adresu wewnatrz PDP, jak jest mozliwy dostep mierzy sie obecnosc impulsow na pinach odpowiadajacych liniom na ekranie, ale jest to bardzo zmudny proces, mozna poruszac tasma i patrzec czy linie sie poruszaja aby ustalic czy to nie problem tasma-szyba. A swoja droga, to nigdy nie mialem, ze uszkodzony byl bufer jak byly tego typu linie, chyba ze 'puscilo' mocowanie gniazda (do wsuwania tasmy od strony druku),takze szanse male..(latwo zlokalizowac tego typu niekontakt).Nie kupuj nowego na podstawianie.
  • Level 33  
    zbyszekskibinski wrote:
    Jezeli sa ta czarne linie Darku to najprawdopodobniej 'no adress data' czyli tasma gorna stracila przyleglosc do szyby od frontu.

Dziękuję o tego rodzaju wypowiedź mi chodziło. Tak są to czarne poziome linie. I w/g relacji ich liczba sukcesywnie się zwiększała
    Darek.S wrote:
    Problem jest w samym panelu lub w bufferach ( stawiam na panel )

Być może ekran został uderzony z prawej górnej strony ( bo doprowadzenia są na lewym boku patrząc od tyłu :wink: a ja tak najczęściej oglądam telewizję :D )