logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Golf 4 - Pęknięta misa olejowa, brak mocy, dym spod maski, silnik gaśnie

ROSOMAK7 13 Sie 2016 18:49 12378 15
REKLAMA
  • #1 15866560
    ROSOMAK7
    Poziom 15  
    Posty: 205
    Pomógł: 8
    Ocena: 70
    Witam, mam problem ze swoim autem, rozwaliłem misę olejową i nie wiem czy nie uszkodziłem silnika, ale do rzeczy, Jadąc dzisiaj swoim golfem, zauważyłem że zaświeciła mi się kontrolka oleju, ale nie wiem czemu zignorowałem to i jechałem dalej, po około 2 kilometrach, chciałem wyprzedzić auto, zjechałem na lewy pas, wyprzedzam... i brakło mocy, redukcja do 4, potem do 3 ale auto zaczęło stawać ,szybko zjechałem częściowo na pobocze i samochód zgasł, między czasie dał się odczuć smród spalonego oleju i pojawił się niewielki dym z maski. Próbowałem go odpalić, bo częściowo blokowałem drogę szybkiego ruchu ,ale rozrusznik nie chciał ciągnąć. Udało się może za piątym razem. Ruszyłem, jechałem z niewielką prędkością, chwilowo wysiadło wspomaganie kierownicy, auto bardzo głośno chodziło i było bardzo słabe, postanowiłem wrócić do domu, zbliżając się do niego zobaczyłem ogromną plamę ojeju na drodze, gdzie wystawały kamienie, pierwsza myśl, poszła misa. Podjeżdżając pod dom samochód znowu zgasł, ale udało mi się go odpalić i resztką sił dojechał na miejsce, po czym ponownie zgasł.
    Schyliłem się pod silnik, i zobaczyłem dość dużą dziurę w misie. Z rozbitą misą zrobiłem około 8 kilometrów. Domyślam się że zatarłem silnik? Czy w ogóle opłacalna jest naprawa? czy lepiej kupić nowy?
    Golf 4 1.8 125 KM benzyna.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Załączam zdjęcie pękniętej misy.
    Załączniki:
    • Golf 4 - Pęknięta misa olejowa, brak mocy, dym spod maski, silnik gaśnie dziura.jpg (784.17 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 15866573
    Daro122
    Poziom 31  
    Posty: 1343
    Pomógł: 165
    Ocena: 749
    No chłopie wykazałeś się , jakieś zaćmienie czy co . Po ośmiu kilometrach silnik złom , nawet jak zrobisz wał i panewki to i tak będą wychodzić kwiatki z ciśnieniem oleju i Bóg wie co jeszcze . Wymieniaj silnik .
  • #3 15866589
    ROSOMAK7
    Poziom 15  
    Posty: 205
    Pomógł: 8
    Ocena: 70
    Wyczytałem na innym forum, że po czymś takim można spróbować zakręcić rozrusznikiem.
    Zrobiłem to przed chwilą, zapalił od kopa, tylko ma zupełnie inny odgłos, jakby się miał zaraz rozwalić, kontrolka od oleju nie świeciła, po kilku sekundach wyłączyłem silnik. Co to może oznaczać?
  • #4 15866591
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    ROSOMAK7 napisał:
    No chłopie wykazałeś się , jakieś zaćmienie czy co


    Kolego przekazuję ci 34 punkty za test.

    Teraz wiemy ile km można zrobić bez oleju TXH, całusy.

    Po 2km silnik się zaciera .
  • REKLAMA
  • #5 15866603
    ROSOMAK7
    Poziom 15  
    Posty: 205
    Pomógł: 8
    Ocena: 70
    To znaczy że silnik na pewno jest zatarty?
  • REKLAMA
  • #6 15866680
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    Kolego wszystko w nim zmieniło kolor i stoi jak po viagrze.
  • #7 15866686
    Matylda_26
    Poziom 13  
    Posty: 134
    Pomógł: 6
    Ocena: 45
    Tak. Zatarty.
  • #8 15866687
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    ROSOMAK7 napisał:
    Wyczytałem na innym forum, że po czymś takim można spróbować zakręcić rozrusznikiem.


    Proszę, możesz czytać fora niezdrowych fascynatów , ale nie przytaczaj Tu ich wniosków.
  • #9 15866696
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17769
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6652
    Dzizus 8 km lecisz a jak walłeś nie wpadłeś ma to aby stanąć. Szacun
  • REKLAMA
  • #10 15866710
    ROSOMAK7
    Poziom 15  
    Posty: 205
    Pomógł: 8
    Ocena: 70
    No właśnie nie poczułem żadnego walnięcia, może stało się to kiedy indziej , a teraz wystarczyło tylko lekko uderzyć i puściło. Tak czy inaczej silnik do wymiany.
  • #11 15866722
    Daro122
    Poziom 31  
    Posty: 1343
    Pomógł: 165
    Ocena: 749
    Z czerwonym światłem to jest tak że jak zaświeci to stajesz , tego musisz się trzymać .
  • #12 15866727
    Damnian
    Poziom 34  
    Posty: 2304
    Pomógł: 193
    Ocena: 89
    Oleju nima więc jadę dalej :D noo masakra. Laweta i do mechanika i na szybko to nowa miska olej filtr i sprawdzić co się dzieje. Może będziesz miał szczeście i nie zajechałeś na tyle silnika aby nie pociągnął jeszcze troche..
  • #13 15866731
    ROSOMAK7
    Poziom 15  
    Posty: 205
    Pomógł: 8
    Ocena: 70
    Pewnie jak by to była wiejska droga to bym stanął, ale pędziłem ekspresówką...... to mnie zgubiło.
  • #14 15866732
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    Damnian napisał:
    będziesz miał szczeście i nie zajechałeś na tyle silnika aby nie pociągnął jeszcze troche..


    Taa i szybciutko na allegro. Takim dziękujemy.
  • #15 15866833
    ociz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 15844
    Pomógł: 1379
    Ocena: 3478
    Już w momencie jak pierwszy raz zaświeciła kontrolka silnik był zatarty, ale wtedy był jeszcze do odratowania. Pewnie wystarczyła by tylko polerka wału i nowe nominalne panewki. Teraz to już złom.
  • #16 15866873
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6362
    Wał to tam jest najmniejszym problemem. Przy niewystarczającym ciśnieniu drze od razu podpory wałków rozrządu. Silnik jedynie na złom.
    Zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z Golfem 4, w którym doszło do pęknięcia misy olejowej, co spowodowało brak mocy, dym spod maski oraz gaśnięcie silnika. Po zauważeniu kontrolki oleju, kontynuował jazdę, co doprowadziło do zatarcia silnika. Użytkownicy forum wskazali, że silnik jest najprawdopodobniej uszkodzony i zalecili wymianę silnika. Wskazano, że jazda bez oleju przez 2 km prowadzi do poważnych uszkodzeń, a silnik może być już na złom. Użytkownik próbował uruchomić silnik, ale wydawał on niepokojące dźwięki, co potwierdzało zatarcie.
REKLAMA