Witam!
Kupiłem kiedyś kit do samodzielnego montażu Advance Electronic A-132. Jest to wzmacniacz tranzystorowy 400W. Mam taki problem z nim ze po złożeniu wszystkiego wzmacniacz nie daje mi takiej mocy jaka powinła być. Gra na jakies 35W. Mierzyłem prąd pobierany przez niego przy pełnym wysterowaniu to wyszło ok 0,5A przy napieciu 72V gdzie on ciagnie prąd do 8A przy pełnym wysterowaniu. Sygnał idzie z kompa,mam na wyjściu 1,2V wiec to powinło go całkowicie wysterować. Jeśli chodzi o elementy wszystko jest sprawne(zostały wszystkie sprawdzone miernikiem). Prąd spoczynkowy bez problemu ustawiłem na 150mA. Zasilanie po wyprostowaniu wynosi 2x72V 800W. Na każdą gałąż zasilania mam po 60000uF.
Walcze z tym juz cały tydzień i juz straciłem nadzieje ze to odpale na pełnej mocy. Problem jest w tym ze mam to samo na dwóch płytkach. Identyczne objawy. Pomyslałem ze to moze byc jakiś błąd w schemacie producenta. Czy ktoś z was składał ten kit od Advance electronic i spotkał sie z takim problemem ?
Kupiłem kiedyś kit do samodzielnego montażu Advance Electronic A-132. Jest to wzmacniacz tranzystorowy 400W. Mam taki problem z nim ze po złożeniu wszystkiego wzmacniacz nie daje mi takiej mocy jaka powinła być. Gra na jakies 35W. Mierzyłem prąd pobierany przez niego przy pełnym wysterowaniu to wyszło ok 0,5A przy napieciu 72V gdzie on ciagnie prąd do 8A przy pełnym wysterowaniu. Sygnał idzie z kompa,mam na wyjściu 1,2V wiec to powinło go całkowicie wysterować. Jeśli chodzi o elementy wszystko jest sprawne(zostały wszystkie sprawdzone miernikiem). Prąd spoczynkowy bez problemu ustawiłem na 150mA. Zasilanie po wyprostowaniu wynosi 2x72V 800W. Na każdą gałąż zasilania mam po 60000uF.
Walcze z tym juz cały tydzień i juz straciłem nadzieje ze to odpale na pełnej mocy. Problem jest w tym ze mam to samo na dwóch płytkach. Identyczne objawy. Pomyslałem ze to moze byc jakiś błąd w schemacie producenta. Czy ktoś z was składał ten kit od Advance electronic i spotkał sie z takim problemem ?