Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie elektryczne podłogi

22 Sie 2016 01:09 1815 17
  • Poziom 5  
    Witam,robie remont w domu i będe kładł kafelki w przedpokoju.Chciałem zrobić 0.5 m2 podłogi ogrzewanej aby w zime na nią kłaść mokre buty.Co i jak do tego zastosować ?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 37  
    Stara szkoła to umieszczenie przewodów grzewczych w wylewce, ale rozumiem wylewki nie skuwasz. Są to specjalne gotowe zakończone przewody na długość X i moc Y w hurtowniach elektrycznych.
    Były jakieś maty grzewcze pod kafelki, jak to będzie z latami - zwłaszcza gdy chcesz w sumie punktowo, czy kafelki nie będę odskakiwać, nie wiem.

Moc się kalkuluje na m2 i i to nie jest duża liczba, kilkadziesiąt watów. Podłogowe ma sens przez dużą powierzchnię. Czy kupisz na tak mały metraż???
    Proponuję inaczej przemyśleć koncepcję suszenia butów.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 13  
    Montowałem ostatnio u siebie ogrzewanie podłogowe w łazience, jako dodatkowe tzw. ciepła podłoga. Zastosowałem 2m2 maty grzejnej plus regulator dotykowy SE200, ale można też inny bardziej prosty lub bardziej rozbudowany. Zakupiłem to na znanym serwisie aukcyjnym, z tego co widziałem to są dostępne maty 1m2. Kabel grzejny ma grubośc ok. 3mm i podłoga podniesię sie o ok. 5 mm po zatopieniu tego w kleju.
  • Poziom 5  
    Trochę lipa że aż tyle się podniesie

Dodano po 5 [minuty]:

Mogę trochę obniżyć kilka mm udarem i wyrównać wylewką.A jak wygląda podłączenie takiego kawałka? Chciałem to zrobić na zwykły przycisk do światła bez regulatora,bo nie pomyśli wydawać 300 zł na regulator,przy czym sama mata kosztuje 30 zł.
  • Poziom 13  
    Widziałem tańsze po około 120 zł.
    Podłączenie dwóch kabelków do sterownika, plus zasilanie sieciowe oraz kabel do czujnika temperatury, który jest umieszczony w podłodze. Proponuje zastosować regulator temp. bo jeśli przewód będzie grzał cały czas (zostanie np. przypadkowo włączony, lub celowo ale nie zostanie wyłączony) to nie wiem do ilu stopni może nagrzać podłogę, czy nie będzie to skutkowało np. pęknięciem, pomijając niepotrzebne zużycie energii elektrycznej.
    Oczywiście należy zastosować klej do płytek i klejenia maty elastyczny np. Adesilex P9 Mapei.
  • Poziom 5  
    Znalazłem moduł termostatu za 25 zł na allegro ,który jest do 6 A.Nie można użyć zwykłego kleju ? :O :cry: :| :?:
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 13  
    Względy estetyczne i funkcjonalne przemawiają za rozwiązaniem dedykowanym do sterowania taką mata grzejną. Twój wybór.
    Producenci mat i klejów zalecają swoje produkty do konkretnych zastosowań, myślę że lepiej ich posłuchać niż wykonywać prace dwa razy, np. po odklejeniu się płytek przy użyciu taniego kleju. Ogrzewanie elektryczne podłogi
  • Poziom 37  
    Mam wrażenie kolega jest kolejnym na elektrodzie, który tak długo będzie obracał temat, aż ktoś mu potwierdzi jego zamiar.

Półeczka za 30zł na buty z pretów, dowolny grzejnik z termostatem i wentylatorem za podobną cenę. A za rok, dwa przyjdzie do głowy zmienić funkcję pomieszczenia, nadal się przyda (w odróżnieniu od kosztowo wykastrowanego grzania pół metra podłogi)
  • Poziom 13  
    W ogrzewaniu podłogowym chodzi o to, że można sobie zwiększyć temperaturę według wymagań. Ten kabel jest przeznaczony dla instalacji przemysłowych np. przesył oleju na dużą odległość.
    Poza tym jego wymiary 5,8 x 13,6 mm są zdecydowanie za duże aby stosować go pod płytki, jeśli to ogóle ma sens.
  • Poziom 5  
    Nie jest napisane do jakiej temperatury się rozgrzewa.Bez problemu mogę zrobić większą dziurę pod kabel,a funkcji pomieszczenia nie zmienie ponieważ się nie da. To miał być tylko taki dodatek, na który wpadłem bo robię w całym mieszkaniu elektrykę.
  • Poziom 24  
    GT2x napisał:
    sama mata kosztuje 30 zł.
    Obawiam się, że wątpię, maty są sporo droższe.
    GT2x napisał:
    bo nie pomyśli wydawać 300 zł na regulator
    Regulatory na odmianę można kupić sporo taniej, nawet za 50zł - ale to na wyprzedażach. Inne termostaty mogą oczywiście być użyte do tego celu kwestia estetyki i możliwości. W twoim przypadku można nawet użyć przełącznika za 5 zł ustawionego na sztywno na temp. np. 30°C. Warunek - czujnik (czy taki prosty przełącznik) musi mierzyć temp. wylewki a nie np. powietrza.
    asako napisał:
    klej do płytek i klejenia maty elastyczny
    Na tym z kolei oszczędzać nie wolno, bo skończy się fatalnie - odklejeniem płytek. I to już byłaby totalna porażka...
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witaj.
    Jak już inwestujesz to nie oszczędzaj, ani na kleju ani na ogrzewaniu elektrycznym. Remont robisz na kilkanaście lat.

Polecić mogę systemy ogrzewania elektrycznego DEVI, firmy Danfoss (dostępne w ciastoramie). Stosuje to u klientów i nie narzekają, ja również, montaż jest intuicyjny, ponadto dokładnie opisany w instrukcji.

Klej do płytek tylko i wyłącznie Mapei P9, podobnie fugi i folia w płynie. Szerokość fugi - minimum 3 mm, podobno to pracuje.

Poziom płytek nie podniesie się jakoś znacząco, bez maty elektrycznej też będzie minimum 3 mm kleju, sama mata dołoży do tego około 2-3 mm. Zależy też jakiej wielkości płytki i jak równe podłoże.

Pozdrawiam TB
  • Poziom 5  
    Dobrze że zrobiłem ten temat bo bym użył byle jakiego kleju i fugi.Może trochę nie wiem za co się zabieram,ale po co ta folia? :D
    Wszystko sobie wymierzylem i zrobiłem miejsce, jeszcze będę to równał.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Nie jest jasne, piszesz poprzednio o przestrzeni na kable. Kabel grzewczy jest tak pomyślany, że musi miec kontakt z materiałem odbierającym ciepło (beton, klej itd). Nie może być w powietrzu.
    Czujnik termostatu może być (np wsuwany w peszlę) ale grzewczy nie.
  • Poziom 5  
    No tak,wiem że musi wszystko być razem,żeby oddawało ciepło :D
    Ale po co ta folia?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Aa wybacz, z rozpędu napisałem o folii w płynie, w korytarzu raczej się nie przyda, za to w łazience jak najbardziej.
  • Poziom 5  
    Dobra,dzięki.To kupie ten klej i fugę tej firmy,termostat,rurke do czujnika temperatury i mate.