Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2580n - Pionowe paski na ciemnym, nie wciąga śliskiego papieru

gervee 27 Sty 2017 15:42 441 5
  • #1 27 Sty 2017 15:42
    gervee
    Specjalista Automatyk

Dzień dobry.
    Co może być przyczyną i w jaki sposób naprawić dwie niedogodności/ usterki drukarki Samsung ML-2580n.

1. Drukarka na ciemnych zadrukowanych powierzchniach zostawia drobne jasne pionowe paski. Czy to znaczy, że któryś z elementów jest brudny i wymaga czyszczenia? Jak się do niego dostać?

2. Drukarka z ręcznego podajnika ma problem z wciąganiem śliskiego papieru (takiego jak do wykonywania płytek drukowanych metodą żelazkową). Co i gdzie trzeba przeczyścić?

Toner jest oryginalny, ma jeszcze ok 1/3 pojemności. Jasne paski występują w większej ilości z lewej strony wydruku.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 5
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 02 Lut 2017 21:10
    gervee
    Specjalista Automatyk

Skanu jeszcze nie mam - paski to mniej dolegliwa przypadłość.
    Niestety jak zauważyłem to zwykłego papieru z podajnika ręcznego też nie chce wciągać. Wsuwam papier w szczelinę z przodu drukarki, słychać tyknięcie (prawidłowo). Potem idzie drukowanie, drukarka chce pociągnąć papier ale go nie wciąga (jak trochę pomogę ręką to pociągnie i wydrukuje).
    W czym jest problem? W rolkach znajdujących się pod tym wałkiem metalowym z przodu drukarki czy może z jakimś czujnikiem?

0
  • #4 06 Lut 2017 22:00
    mark811
    Poziom 11  

Witam.
    Jeżeli chodzi o jaśniejsze paski przy wydruku to jest to wina tonera i to niezależnie czy oryginał czy zamiennik . Natomiast to że nie pobiera z ręcznego podajnika jak pisałeś używasz grubego i śliskiego papieru to zapewne masz do wymiany rolki pobierające bo się wytarły i separator.

0
  • #5 09 Paź 2017 17:07
    gervee
    Specjalista Automatyk

Jako, że temat tonera jest rozwiązany ale z rolkami dalej problem to mam pytanie czy te rolki są do dostania? Jest gdzieś do dostania instrukcja serwisowa do tej drukarki?

0