Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2580n - Pionowe paski na ciemnym, nie wciąga śliskiego papieru

27 Sty 2017 15:42 546 5
 • Specjalista Automatyk
  Dzień dobry.
  Co może być przyczyną i w jaki sposób naprawić dwie niedogodności/ usterki drukarki Samsung ML-2580n.

  1. Drukarka na ciemnych zadrukowanych powierzchniach zostawia drobne jasne pionowe paski. Czy to znaczy, że któryś z elementów jest brudny i wymaga czyszczenia? Jak się do niego dostać?

  2. Drukarka z ręcznego podajnika ma problem z wciąganiem śliskiego papieru (takiego jak do wykonywania płytek drukowanych metodą żelazkową). Co i gdzie trzeba przeczyścić?

  Toner jest oryginalny, ma jeszcze ok 1/3 pojemności. Jasne paski występują w większej ilości z lewej strony wydruku.

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Specjalista Automatyk
  Skanu jeszcze nie mam - paski to mniej dolegliwa przypadłość.
  Niestety jak zauważyłem to zwykłego papieru z podajnika ręcznego też nie chce wciągać. Wsuwam papier w szczelinę z przodu drukarki, słychać tyknięcie (prawidłowo). Potem idzie drukowanie, drukarka chce pociągnąć papier ale go nie wciąga (jak trochę pomogę ręką to pociągnie i wydrukuje).
  W czym jest problem? W rolkach znajdujących się pod tym wałkiem metalowym z przodu drukarki czy może z jakimś czujnikiem?
 • Poziom 12  
  Witam.
  Jeżeli chodzi o jaśniejsze paski przy wydruku to jest to wina tonera i to niezależnie czy oryginał czy zamiennik . Natomiast to że nie pobiera z ręcznego podajnika jak pisałeś używasz grubego i śliskiego papieru to zapewne masz do wymiany rolki pobierające bo się wytarły i separator.
 • Specjalista Automatyk
  Jako, że temat tonera jest rozwiązany ale z rolkami dalej problem to mam pytanie czy te rolki są do dostania? Jest gdzieś do dostania instrukcja serwisowa do tej drukarki?