Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avensis D4D 116KM - Olej z tłumika, kopci na niebiesko

28 Sty 2017 20:39 5250 10
  • Poziom 7  
    Witam, zakupiłem taka Toyote z silnikiem D4D 116KM, teoretycznie turbo jest świeżo po regeneracji. Zauważylem że odma która wychodzi z dekla silnika i powinna byc podpięta pod rure (która jest miedzy filtrem powietrza a turbina), jest wyprowadzona pod samochod. Druga sprawa, gdy autko zimne i zaczyna sie rozgrzewac to kopci strasznie na bialo po kilku minutach jest ok, ale podczas jazdy zaczyna kopcic na niebiesko, przeważnie podczas przyspieszania, ale tez na wolnych obrotach potrafi lecieć niebieski dym. Czy to juz turbo padło??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Ja powiem tak - szybciej będzie wymienić to co nie padło. Na pewno nie padł tłumik i lusterka boczne.
    Ile zapłaciłeś za to cacko, bo jak do 2000 zł to możesz odzyskać sprzedając w częściach na złomie.
  • Poziom 7  
    ciekawe stwierdzenie, ale można jaśniej ??
  • Poziom 12  
    Jeśli odma jest odłączona od rury można podejrzewać że silnik ma przedmuchy i to duże. Silnik do remontu.Sprawdzałeś stan oleju w silniku?
  • Poziom 24  
    Te silnik maja problem z urywającymi się gwintami śrub mocujących głowicę. Gwinty w bloku silnika za krótkie i wyrywało je. Czeka cię generalny remont tego silnika, polscy mechanicy gwintowali blok silnika na większe śruby i stawiali znów głowicę, nie mam informacji ile taki patent wytrzymuje, Druga sprawa odma jeżeli pluje olejem i na pracującym silniku powstaje duże ciśnienie (można zatkać ręką na chwilę) to ma zużyte pierścienie smarujące, ale to trzeba sprawdzić po naprawie głowicy.
  • Poziom 7  
    a w jaki sposob wyeliminowac ze to turbina nie przepuszcza oleju do tłumika ??
  • Poziom 43  
    pioter_ch napisał:
    a w jaki sposob wyeliminowac ze to turbina nie przepuszcza oleju do tłumika ??
    Aaaa, to jeszcze olej leje się z tlumika ? Zwyczajnie - olej :D Tam już chyba ktoś powkładał drewniane tłoki i wystawił na ,,Alle_luja" :D
  • Poziom 7  
    Odkręciłem gumę od turbiny to żadnego luzu niema, mechanik twierdzi ze to simering w turbinie od strony wydechowej mógł puscić i przepuszcza olej.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Więc tak: biały kolor jest tylko rano i pojawia się po 2 minutach pracy (kopci dość mocno przez chwilkę i ustępuje). Później jest już w porządku. Ale jak już się rozgrzeje to na wolnych czasami poleci niebieski dym - natomiast przy przyspieszaniu jest już tego niebieskiego bardzo dużo.

Jeśli chodzi o turbo to faktycznie przy mocnym dodaniu gazu to słychać gwizd wraz z dźwiękiem jak mocno pompuje powietrze (ale przyspiesza tez dobrze - czuć te 116KM)

Wczoraj przy -5 nie odpalił od strzału, tylko kilka sekund musiałem pokręcić i przez chwilkę nim zarzuciło, po czym już pracował dobrze.

Odma jest poprowadzona pod samochodem i znajduje się za tylną belką i powiem szczeze ze nie wydobywa się z niej dym ani żadna para. może troszkę oleju czasami kapnie.
  • Poziom 1