Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5573s - 320 z PLAY - jak zwiększyć jego zasięg w domu

29 Sty 2017 23:27 1950 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Przejrzałem sporo tematów, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak zwiększyć zasięg sygnału WIFI przy moim tzw. mobilnym Huawei E5573s - 320?? Wiem, złą opcję wybrałem z tym sprzętem ale tego już nie cofnę, więc proszę o pomoc .

Czy zwiększę zasięg przy użyciu np, tzw. wzmacniaczy syganału WIFI np.

tp-link-tl-wa850re-wzmacniacz-sygnalu-wifi-300mb-

lub

8level-wrp-300-wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-

Proszę o odpowiedź czy będzie to działało skoro w swoim urządzeniu Huawei nie mam przycisku WPS?????

dziękuję za pomoc
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Próbuj te wzmacniacze, WIFI w zabudowie to loteria, nikt ci nie przewidzi jak to u ciebie będzie chodziło.

Dodano po 6 [minuty]:

Czy E5573s to router hilink ?
    tzn czy możesz go podłaczyć do komputera kablem usb i masz neta po kablu usb ?

tak ? to można bo go podłączyć do routera WIFI z wgranym gargoyle, np WR1043v3, tam wifi powinno być lepsze, ale jak będzie to tylko praktyka pokaże.
  • Pomocny post
    Masz dwa rozwiązania, pierwsze to skorzystać z funkcji wzmacniacza WiFi np. tego WA-850. Tryb repeater wymaga odpowiedniego sygnału z E5573, musi stać w takim miejscu aby siła sygnału z MiFi wynosiła minimum -70dBm. Tryb wrażliwy na zakłócenia, mało stabilny no i ponieważ WA-850 ma jedno radio do odbioru sygnału WiFi i dalszego nadawania to prędkości z założenia o połowę mniejsze. Jakoś to działa ale d.. nie urywa, osobiście nie polecam. Drugie rozwiązanie to tak jak pisze kolega, zakup WR-1043 v2/v3 zmiana FW na nim na Gargoyle 1.6 lub 1.9 i odpowiednia konfiguracja portu WAN pod E5573. Jak nie wystarczy zasięg z WR-1043 to po LAN podłączysz kablem dodatkowy AP na dole. Zamiast WR-1043 możesz poszukać do obsługi E5573 http://allegro.pl/router-openwrt-3g-lte-nexx-wt3020f-nowy-przenosny-i6694600673.html /, na nim zmiana OFW na http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer...1.9.1.2-ramips-wt3020-8M-squashfs-factory.bin i konfiguracja portu WAN pod E5573. Do tego jako AP po kablu LAN WR-841 skonfigurowany jako AP http://tplink-forum.pl/index.php?/topic/668-r...r-bezprzewodowy-jako-ap-punkt-dost%C4%99powy/ Nexx nie ma problemów z zasilaniem modemów/MiFi przez USB. Jako zasilacza do niego możesz użyć ładowarki do telefonów na USB 2A. Musisz tez pamiętać, że na E5573 nie wyłączysz sieci WiFi i będziesz miał dwie. Jedna z E5573, druga z WT3020 na górze a w niej dodatkowy AP na dole z WR-841. Możesz wtedy na E5573 ustawić pasmo 5GHz.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc,
    tak mój router to hilink i korzystam z niego przede wszystkim na stacjonarnym kompie, ale sieć WIFI, którą tworzy przedewszystkim jest słaba i dodatkowa jak wyłączę kompa to po jakimś czasie Huawei E5573 się wyłącza..
    Skorzystam z tego Nexxa, bo mam miejsce z kablem LAN na poddaszu, (gdzie teraz nie mam zasięgu WIFI) tam będzie przy pomocy tego urządzenia jeden punkt dostępowy (przestawię mego E5573 na pasmo 5GHz)
    piętro niżej wspomnianym kablem podłączę propopnowany WR-841 skonfigurowany jako AP, a d o niego komp stacjonarny plus będzie sieć WIFI na kolejnym piętrze, mam jeszcze jedno piętro niżej i tam w ostateczności kuię tp-link-tl-wa850re i spróbuję połączyć z WR-841 przez naciśnięcie WPS.

Jeszce jedno pytanie w spadku po neostradzie, mam działający i nie stary sagemcom fast 2704, ciekaw jestem czy dało by się go zrobić żeby chodził jak WR-841? z tymi konfiguracjami to sam nie poradzę, z link do konfiguracji tplinka, który bogiebog wkleiłeś sobie poradzę, ale mego sagemcoma pewnie byłby problem skonfigurować???

Dziękuję za pomoc

Adam
  • Pomocny post
    Tak, Fasta możesz użyć w roli AP, posiada porty LAN a konfiguracja jest analogiczna jak WR-841 w roli AP. Ogólnie sprowadzi się do zmiany adresu LAN na nim. Jeśli Nexx będzie miał 192.168.1.1 ( taki adres domyślny jest na Gargoyle) to dasz mu adres 192.168.1.1 , wyłaczysz na nim serwer DHCP, po czym ustawisz sieć WiFi. czyli nazwa taka sama jak na Nexx lub inna, zabezpieczenia i hasło to samo a kanał WiFi , inny niż na Nexx. w razie problemów pytaj. Jak chcesz kupić z tej aukcji , którą podlinkowałem to sprzedawca może zmienić OFW na Gargoyle 1.9 i skonfigurować je pod E5573.
  • Poziom 2  
    Dzięki Wielkie!!
    kupuję NEXXA i spróbuję skonfigurować mego Sagema,
    będę pisał na bieżąco