Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ozonator - jaki model kupić.

08 Feb 2017 08:30 38904 20
  • Level 7  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Jest podobny temat na tym forum ,ale trochę się dezaktywował ze względu na czas i na "postęp technologiczny" na przestrzeni kilku lat. Chcę zakupić Ozonator do tzw. domowego użytku. Odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie ,oraz od czasu do czasu mieszkania. Głównie nastawiam się na auto. Ciągle ta klima śmierdzi. Mimo ,że w zeszłym roku byłem 3 razy w ASO, gdzie czyszczony był parownik i odgrzybiany układ nawiewowy. Na początku jest ok ale po ok. 1 mca nawrót mimo ,że w tym czasie jeżdżę cały czas na klimie.

Zastanawiam się na poniższymi modelami. Najlepiej kupiłbym Polskiej produkcji jak te dwa pierwsze. Wpad mi jeszcze jednak ten trzeci Ozontech z racji ,że jest na 12V + dobre parametry gramowe ozonu na godzinę.

Między tymi modelami za pewne diabeł tkwi w szczegółach. Zwłaszcza moc znamionowa. Ten Ozontech ma tylko 40W. Czy faktycznie taka moc może dać wysokie stężenie O3, skoro dwa pierwsze mają >100W? Dodatkowo model KL-7 ma jonizator, ale to już nie jest priorytet. Najważniejsze aby Ozonator zrobił swoje + ewentualne lepsze podzespoły (trwałość, jakość pracy, etc.).

https://o3ozon.pl/pl/oferta/generatory-ozonu/kl-7-detail
    https://o3ozon.pl/pl/oferta/generatory-ozonu/alicja-detail
    http://ozontech.pl/pl/project/ozontech-4g-12v/

Z góry dziękuję za pomoc.
    P.
  • Level 42  
    Do auta kupiłem taki za 24 $ ale jak chcesz produkt polski ...
    co do mocy, tu raczej liczy się ilość "produkowanego"
    ozonu.
    Ozonator - jaki model kupić.
  • Level 7  
    Dzięki.

Trochę patrzyłem na różne chińczyki. Nie wiem czy wierzyć, czy nie różnym certyfikatom ,ale ten to raczej nie ma nic. Okaże się ,że może się rozkraczyć i klops. Ja totalnie się nie znam na ewentualnej naprawie.
    Czym kierowałeś się przy zakupie oprócz ceny, która jest super oraz ilością ozonu?
  • Level 42  
    W ilość ozonu musisz uwierzyć bo nie zmierzysz tego, czy w chińskim czy polskim, ja kierowałem się ceną, używam od ponad roku jak w aucie tak i w domu.
  • Level 7  
    Ok. Opcja do poważnego rozważenia.
    Podasz mi od kogo ewentualnie brałeś na ALi...?
  • Level 42  
    Tak na Ali, do tego możesz sobie jakąś obudowę z wentylatorem na 12V dopasować i masz fajny sprzęt za grosze a robi to co tamte.
  • Level 7  
    leonov bardzo dziękuje za pomoc. Jednak po małych przemyśleniach będę celował w te dwa urządzenia z początku tematu. Dla przypomnienia
    https://o3ozon.pl/pl/oferta/generatory-ozonu/alicja-detail
    http://ozontech.pl/pl/project/ozontech-4g-12v/

Dlatego potrzebuje kogoś ,który pomógłby mi w wyborze ,oczywiście z jakimś logiczno-technicznym uzasadnieniem. :-)
    Przepraszam może za zbyt dużą pretensjonalność, ale chcę wybrać po prostu mądrze.

Pozdrawiam
    Poulus13
  • Level 42  
    Jeżeli wierzyć w prawdziwość parametrów to Alicja ma je lepsze, od ilości wytwarzanego ozonu poprzez moc, no i polski produkt.
  • Level 7  
    No własnie mam pytanie. Czy w takim ozonatorze moc ma znaczenie? Bo jest prawie w Alicji dwukrotnie wyższa, a ozonu już nie jest tak samo proporcjonalnie więcej.
    Ciekawe jak podzespoły wytwarzające ozon.
  • Level 42  
    Najważniejszym parametrem tu jest ilość ozonu, sam jestem ciekaw co siedzi w środku. :D
  • Level 7  
    Powiedz tak szczerze , różnica w Ozonie jest duża ale nie aż tyle aby była znacząca zwłaszcza ,że i tak OZONTECH daje min 3500mg/h co np w aucie pewnie na 20 min spokojnie starczy. Ozontech ma także na 12V, a teraz do Alicji ewentualnie gdybym nie chciał po kablu (bo różnie z tym w bloku jest ) to muszę przetwornicę. A to już 200 zł ekstra wydatku bo musi być chyba sinusowa.
  • Level 42  
    Chciałeś mojej opinii więc napisałem która "lepsza", teraz twoja decyzja.
  • Level 7  
    ok. Dziękuję leonov.
  • Level 6  
    Ja kupiłem sobie niedrogi ozonator, ZYH102 i w końcu pozbyłem się smrodu z klimy w samochodzie, nic nie dawało ozonowanie w "profesjonalnych" serwisach, na drugi dzień znowu się smród wydostawał z kratek.
  • Level 10  
    Podpowiem wam jedną rzecz.

Mam dokładnie taki ozonator https://o3ozon.pl/kl-7-p-14.html - Producent dodał od siebie nie wiele.

Dzisiaj sprawdziłem co jest w środku i okazuje się, że jest tam chiński moduł za 19 dolarów. Dwie blaszki jonizujące z zasilaczem z aliexpres. (dokładnie to co pokazał leonov z tym, że z zasilaczem na 220v)

Oczywiście producent zrobił ładną obudowę i zegar itp. Jak ktoś potrzebuje jednego słabego ozonatora to można kupować w Polsce. Ale jeśli miał bym kupić takich 4 żeby ozonować 5 pomieszczeń jednocześnie to się robi ponad 2000 zł w tej cenie + odrobina pracy mogę mieć 25 szt ozonatorów.

Dzisiaj zakupiłem sobie właśnie takie 4 szt z aliexpres. Jak dojdą to się pochwalę. Mam zamiar zbudować 4 małe ozonatory na bazie starych zasilaczy komputerowych. Tzn z zasilaczy będą tylko obudowa i wiatrak. Może jakiś przełącznik dodam, zresztą część zasilaczy ma przełączniki. Do sterowania można wykorzystać wyłącznik gniazdkowy. Myślałem nawet o wykorzystaniu obudowy komputera do szybkiej zamiany 4 małych ozonatorów w jeden duży. Się pomyśli.
  • Level 1  
    Przeglądam właśnie internet w poszukiwaniu informacji co znajduje sie w tych ozonatorach od polskich producentów.
    Miałem podejrzenia ze w środku jest chiński generator po tym jak ten sam polski producent oferuje na jednej aukcji KL-7 a na kolejnej moduł z aliexpress. Dodatkowo wydaje sie ze ukrywa ten fakt poprzez wyjątkowo słabą jakość zdjęć modułu chińskiego.

neidi dziękuję za wpis, a jak tam zrealizowana jest funkcja jonizacji?
  • Level 10  
    Wiem, że po czasie ale odpowiem ci na to pytanie o jonizację. Są w środku dwa małe moduły z blaszką dziurkowana no i to zdaje się jest jonizator.
  • Level 11  
    A który model kupić?? taki ozonator z ceramicznymi blaszkami i napyleniem w kształcie plastra miodu czy raczej taki z prostokątnymi napyleniami??
  • Level 17  
    Czy przez rok czasu wpadły jakieś sensowne modele ozonatorów? Chciałem kupić Alicję ale ceny ostro poszybowały w górę.
    Ozonator potrzebuje do mieszkania i samochodu. W mieszkaniu pokoje max 20m2.
    Ps.
    Czy ozonator na 12V będzie różnił się tzn. Czy będzie gorszy od 230v?

Czytałem o ozonatorach firmy Korona i chwalą się że te ich się różnią od innych bo są niby bezobsługowe a te inne co produkują ozon w oparciu o płytki ceramiczne to trzeba myć po każdym użyciu.
    Oczywiście cena ozonatorów od Korona to ca.3000zł
  • Level 8  
    Znalazłem ciekawy ranking także jak ktoś nie wie jaki ozonator wybrać to tutaj jest ciekawe zestawienie Ozonator Ranking
  • Level 9  
    Panowie poradzicie czy taki Chiński generator 24g wystarczy do skutecznego odgrzybienia klimatyzacji w samochodzie? I ozonowania malych pomieszczeń jak pojedyńczy pokój w mieszkaniu? Mam taki z Ali..Z klimą jest ciężko. Trudno mi powiedzieć czy jest już tak zagrzybiona , że ozonowanie nie pomaga.Czy urzadzenie jest za słabe?Ozonator - jaki model kupić.