Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II phI 2.0 IDE - Wysokie obroty silnika.

Renata2.0IDE 15 Lut 2017 23:02 1239 15
  • #1 15 Lut 2017 23:02
    Renata2.0IDE
    Poziom 3  

Witam. Problem z Renata jest taki, ze gdy odpalam samochód mam obroty 1300. Potem ustają na 1000. Przy prędkości 90 km na godzinę na 5 biegu mam 3000 jadąc szybciej ponad 140 sa 5000 jak bym chciał pojechać szybciej to mam wrażenie ze mi silnik eksploduje. Strasznie głośno wtedy pracuje. Jakieś pomysły?

0 15
  • #2 15 Lut 2017 23:25
    bananek78
    Poziom 5  

Podłączam się do pytania. Mam dwa samochody, opla i renatę ale właśnie z renatą mam też ten problem. Renię mam w benzynie z gazem. Przy odpalaniu (po dobrym mrozie) obroty skaczą łoooo- i sam gazuje jakby- w sensie obroty wysokie.

Po czasie ustaje. Ale też się zastanawiałem, czy w mojej reni nie ma przypadkiem ukrytego 6biegu :D bo dowiedziałem się, że mogę wrzucić tempomat, bo wszystko jest przygotowane pod niego, to pewnie i bieg można dorzucić hahaha żarcik :P

A masz ten problem od zawsze czy tylko teraz w zimie? Kiedy zmieniałeś olej?

0
  • #3 15 Lut 2017 23:31
    Renata2.0IDE
    Poziom 3  

Problem mam odkąd ja kupiłem. Olej zmieniony jakiś miesiąc temu. Nie mam pomysłu co to może być. Zastanawia mnie tez to ze nie ma żadnej blokady obrotów. Właściwie mógłbym dojść to 6000...

0
  • #4 16 Lut 2017 23:05
    Renata2.0IDE
    Poziom 3  

Nikt nie ma żadnego pomysłu?

0
  • #5 18 Lut 2017 08:59
    genek1000
    Poziom 28  

Renata2.0IDE napisał:
    Właściwie mógłbym dojść to 6000..

A co to diesel że nie wolno ??? . Zwykła 16 zaworowa benzyna . Kręć aż do odcięcia. Pewnie jest gdzieś między 6 - 7 tyś. obr/min
    Renata2.0IDE napisał:
    gdy odpalam samochód mam obroty 1300
    raczej prawidłowe/ podwyższone obroty na zimnym silniku
    Renata2.0IDE napisał:
    Potem ustają na 1000
    na liczniku czy odczytane przyrządem diagnostycznym ?
    Renata2.0IDE napisał:
    chciał pojechać szybciej to mam wrażenie ze mi silnik eksploduje. Strasznie głośno wtedy pracuje.

Podjedź do jakiegoś mechanika czy faktycznie jest ten silnik głośny .
    Mam wrażenie że to twój pierwszy samochód w życiu .

0
  • #6 18 Lut 2017 12:06
    Renata2.0IDE
    Poziom 3  

Wcześniej miałem laguna I phII z silnikiem 2.0 16v i silnik nie pracował w taki głośny sposób. Nie wydaje się dziwnym to ze przy prędkości 90 km na 5 biegu mam 3000 obrotów?

0
  • #7 18 Lut 2017 12:25
    robokop
    Moderator Samochody

Renata2.0IDE napisał:
    Nie wydaje się dziwnym to ze przy prędkości 90 km na 5 biegu mam 3000 obrotów?

Dziwnym to się wydaje, że co niektórzy prawo jazdy dostają. Przełożenie silnik/skrzynia biegów/koła jest stałe dla każdego biegu. Jeśli obroty silnika rosną, a auto się nie rozpędza, to jest zużyte sprzęgło. Jeśli jednak wzrostowi obrotów towarzyszy wzrost prędkości samochodu, to wszystko jest dobrze.

0
  • #8 19 Lut 2017 13:25
    genek1000
    Poziom 28  

robokop napisał:
    Przełożenie silnik/skrzynia biegów/koła jest stałe dla każdego biegu
    robokop napisał:
    Jeśli jednak wzrostowi obrotów towarzyszy wzrost prędkości samochodu, to wszystko jest dobrze.
    No chyba że już byli nasi i zmienili skrzynię biegów z innymi przełożeniami. Można by to sprawdzić przy pomocy tempomatu jeśli twoja Lala taki posiada. Można tez próbować wypytać innych użytkowników na Forach dedykowanych dla "królowej lawet " jak mają inni "szczęśliwi posiadacze" ale coś mi się zdaje że ta Laguna była tak "sportowo zestrojona".
    Jeśli przy 120 km/h masz około 3500 obr/min to teoretycznie jest prawidłowo.

0
  • #9 19 Lut 2017 17:02
    Renata2.0IDE
    Poziom 3  

A jak to sprawdzić za pomocą tempomatu?

0
  • #10 19 Lut 2017 18:54
    genek1000
    Poziom 28  

Większość programów wtrysku jest tak skonstruowana że ma zapisane wzorce dla prędkości obrotowej silnika i prędkości pojazdu . Jeżeli jest skrzynia o zmienionych przełożeniach to na którymś biegu tempomat po prostu nie chce się włączyć np. działa na 2 i 3 biegu a na 4 nie .

0
  • #11 19 Lut 2017 21:02
    robokop
    Moderator Samochody

genek1000 napisał:
    . Jeżeli jest skrzynia o zmienionych przełożeniach to na którymś biegu tempomat po prostu nie chce się włączyć np. działa na 2 i 3 biegu a na 4 nie .

Królu złoty, widziałeś kiedy na oczy tempomat? Który jeszcze może sam sobie biegi będzie przełączał?

0
  • #12 19 Lut 2017 23:55
    genek1000
    Poziom 28  

robokop napisał:
    genek1000 napisał:
    . Jeżeli jest skrzynia o zmienionych przełożeniach to na którymś biegu tempomat po prostu nie chce się włączyć np. działa na 2 i 3 biegu a na 4 nie .

Królu złoty, widziałeś kiedy na oczy tempomat? Który jeszcze może sam sobie biegi będzie przełączał?

" robokop" czy mógłbyś mnie oświecić co napisałem takiego że wywołało to twój sarkazm :?:

0
  • #13 18 Paź 2017 07:59
    kilun1
    Poziom 6  

Ja tez mam ten problem . Mi mowili ze jest skrzynia od kangoo. Auto ma moc maksymalna przy 5500 rpm i przy takich obrotach powinna byc maksymalna predkosc. A nasze laguny nie osiagna takiej predkosci gdyz sie skoncza obroty. Mi sie udalo 180km/h i odciecie . Skrzynie do ide sa drogie i ktos zamienil na tanszy bubel ktorym defacto nie da sie jezdzic

0
  • #14 18 Paź 2017 08:17
    sebap
    Poziom 40  

W Scenicu można było zamontować większe koło zębate 5 biegu, może w Lalce też da radę?

0
  • #15 18 Paź 2017 09:23
    robokop
    Moderator Samochody

sebap napisał:
    W Scenicu można było zamontować większe koło zębate 5 biegu, może w Lalce też da radę?

Ale o ile będzie ono większe? O pół ząbka? Różnica jest w głównej przekładni - skrzynia od auta towarowego będzie inna niż od osobowego, zapewniając większy uciąg. Ciekawi mnie okropnie co w tych skrzyniach z IDE się sypie - łożyska?

0
  • #16 18 Paź 2017 10:12
    kilun1
    Poziom 6  

No dzies czytałem ze sie da. Tak jak mowili ze da sie od diesla zalozyc. Jednak ile ludzi tyle opini. Ja gadalem z sasiadem mechanikiem i on mowil ze w teori jest to mozliwe tylko ze trzeba wymienic dwa koła zębate. Ja chyba sobie daruje i sprzedam tak jak jest mam dosc tego auta i kosstow z nim zwiazanych

Dodano po 21 [minuty]:

Gdyz przy 120km/h robi sie juz naprawde głosno silnik wyje i pali 12litrow

0