Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czujnik ciśnienia oleju C330 - jak sprawdzić czy sprawny jest czujnik ciśnienia

16 Feb 2017 20:21 4965 3
 • Level 9  
  Witam.
  Mam taki problem nie zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju w ursus c 330m przy włączonym kluczyku. Pomyślałem, że może spalona żarówka ale sprawdziłem i w ogóle nie dochodzi do niej napięcie. Następna myśl to może czujnik ciśnienia oleju sprawdziłem na wyjściu z czujnika i tam też nie ma napięcia. Jak można sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny. Czy jak włączę kluczyk to na zacisku tego czujnika na którym założony jest przewód powinno być napięcie ( ja sobie myślę, że powinno bo wtedy też powinna palić się kontrolka a jak odpalę silnik i ciśnienie oleju wzrasta to kontrolka gaśnie bo zanika napięcie na tej końcówce czujnika) Nie wiem, czy dobrze kumam ? Ale jak go sprawdzić czy jest sprawny ?
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Moderator of Cars
  Potrzebujesz żabę, koniecznie samca. Wkładasz do słoika tenże czujnik, razem z żabą, stawiasz pod łopianem, w zacienionym miejscu i słuchasz, czy zacznie koncert wieczorem. Jak będzie rechotać coś w rytm muzyki poważnej, to czujnik jest sprawny.
  A tak na poważnie - zdejmujesz przewód z czujnika i dotykasz do masy - kontrolka ma się zapalić. Jeśli się nie zapali, to wina w obwodzie.
 • Level 9  
  Wielkie dzięki- a ja myślałem, że na końcówce czujnika ma być napięcie a jak ciśnienie oleju rośnie to ten czujnik odcina napięcie i lampka gaśnie. Jeszcze raz dziękuje.