Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik ciśnienia oleju C330 - jak sprawdzić czy sprawny jest czujnik ciśnienia

16 Lut 2017 20:21 3033 3
 • Poziom 8  
  Witam.
  Mam taki problem nie zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju w ursus c 330m przy włączonym kluczyku. Pomyślałem, że może spalona żarówka ale sprawdziłem i w ogóle nie dochodzi do niej napięcie. Następna myśl to może czujnik ciśnienia oleju sprawdziłem na wyjściu z czujnika i tam też nie ma napięcia. Jak można sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny. Czy jak włączę kluczyk to na zacisku tego czujnika na którym założony jest przewód powinno być napięcie ( ja sobie myślę, że powinno bo wtedy też powinna palić się kontrolka a jak odpalę silnik i ciśnienie oleju wzrasta to kontrolka gaśnie bo zanika napięcie na tej końcówce czujnika) Nie wiem, czy dobrze kumam ? Ale jak go sprawdzić czy jest sprawny ?
 • Moderator Samochody
  Potrzebujesz żabę, koniecznie samca. Wkładasz do słoika tenże czujnik, razem z żabą, stawiasz pod łopianem, w zacienionym miejscu i słuchasz, czy zacznie koncert wieczorem. Jak będzie rechotać coś w rytm muzyki poważnej, to czujnik jest sprawny.
  A tak na poważnie - zdejmujesz przewód z czujnika i dotykasz do masy - kontrolka ma się zapalić. Jeśli się nie zapali, to wina w obwodzie.
 • Poziom 8  
  Wielkie dzięki- a ja myślałem, że na końcówce czujnika ma być napięcie a jak ciśnienie oleju rośnie to ten czujnik odcina napięcie i lampka gaśnie. Jeszcze raz dziękuje.