Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 FL - Nie działa panel sterowania w drzwiach kierowcy

18 Lut 2017 17:37 1311 5
 • Poziom 13  
  Witam.

  Borykam się już od dłuższego czasu z następującym problemem i powoli się kończą mi pomysły już. Problem zaczął występować w zimie zeszłego roku i niestety w dalszym ciągu nie udało mi się go rozwiązać. Na początku problem objawiał się co jakiś czas zanikiem komunikacji do modułu umieszczonego w drzwiach kierowcy, czego efektem było co jakiś czas brak możliwości sterowania szybami, elektrycznymi lusterkami oraz szybą od strony kierowcy (po jakimś czasie gdy wnętrze pojazdu odpowiednio się nagrzało komunikacja wracała do normy) - czasami również zdarzało się, iż moduł w drzwiach kierowcy zachowywał się jakby był "zawieszony" (po zgaszeniu świateł w dalszym ciągu świeciło się podświetlenie w drzwiach pasażerach, pomagało odłączenie i ponowne podłączenie akumulatora). Po pewnym czasie komunikacja straciła się całkowicie. Przypuszczałem uszkodzenie modułu sterującego w drzwiach kierowcy. Niestety wymiana nie odniosła skutku w dalszym ciągu jest brak komunikacji z modułem w drzwiach kierowcy. Został również w celach testowych wymieniony moduł komfortu - niestety bez rezultatu. W chwili obecnej doszedł kolejny problem - lampka w drzwiach kierowcy musi być odłączona, w przeciwnym wypadku nie mogę zamknąć wlewu paliwa (po podłączeniu lampki zachowuję się tak jakby cały czas był aktywny sygnał otwierania - nie da się zamknąć). Podejrzenie padło na moduł komfortu gdyż zgłaszany jest jeszcze jeden błąd a mianowicie "01336 - Data Bus for Comfort System: Single-Wire Operation ". Niestety wymiana komfortu nie spowodowała usunięcia tych usterek. W module komfortu brak wilgoci. Niestety w chwili obecnej skończyły mi się pomysły. Oddałem nawet samochód do lokalnego elektronika i nic z tego. Efekt był taki, że dwa tygodnie byłem bez samochodu a usterka nie została usunięta. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły ewentualnie co można sprawdzić ? Usterka jest denerwująca bo nawet nie można w normalny sposób pobrać biletu z bramek. Ze względu na błąd "01336 - Data Bus for Comfort System: Single-Wire Operation" podejrzewam jeszcze moduł CAN Gateway, jednak nie daje mi spokoju zachowanie samochodu po podpięciu lampki oświetlenia w drzwiach kierowcy (otwarcie baku). Wygląda mi to jakby coś nie tak było w zasilaniu a dokładniej brak jakiejś masy. Niestety moje pomysły się skończyły już :( dlatego liczę na Waszą pomoc.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 22  
  Sprawdź wiązkę w gumie pomiędzy drzwiami a słupkiem. Ogólnie wiązka pomiędzy modułami do sprawdzenia.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 18  
  Sprawdziłbym wiązkę przewodów słupek / próg zdarza się, że dostaje się tam woda i wtedy mamy problemy. Sprawdzić również połączenie masy może być w kiepskim stanie.
 • Poziom 16  
  Sprawdź przełacznik otwierania wlewu paliwa, wypnij kostke
 • Poziom 13  
  Ja również polecałbym sprawdzić wiązkę od samego modułu aż do sterownika. Miałem już kilka takich przypadków na pierwszy rzut oka nawet tego nie widać a wystarczy złapać wiązkę i rozpada się w rękach. Niestety w passatach to norma.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Gdzie masz ten błąd?
  W module komfortu w CAN Gateway?
  Jeżeli masz w module komfortu to stawiam raczej na przerwany przewód od CAN pomiędzy sterownikiem w drzwiach a modułem komfortu.
  CAN Gateway tylko komunikuje się po CAN z modułem komfortu, z drzwiami nie ma komunikacji.
  Komunikacja między drzwiami a komfortem jest po CAN ale to już inne przewodu i tutaj pewnie jest problem.
  Wypiąć sterowniki w drzwiach, wypiąć komfort i przetestować przewody od CAN pomiędzy drzwiami a komfortem za pomocą żarówki 55W.
  Przewody od CAN to dwa skręcone ze sobą przewody.