Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subaru Forester - Samochód na trasę i w teren

janusz_1969 02 Mar 2017 11:47 1128 12
  • #1 02 Mar 2017 11:47
    janusz_1969
    Poziom 9  

Witam. Potrzebuję kupić osobowy samochód, którym można by w miarę komfortowo jeździć w dłuższe trasy a który nieźle radziłby sobie w terenie. (mam działkę w górach). Zastanawiam się nad Subaru Forester, stać by mnie było na pierwszą edycję lub początek produkcji drugiej. Co sądzicie o tym aucie, ktoś ma jakieś doświadczenia w dłuższej eksploatacji ? Jakie silniki, częste usterki, koszty eksploatacji itp. Wiem, że są w internecie rankingi, opinie itp, jednak o tym samochodzie jest tego stosunkowo mało. Dzięki za pomoc.

0 12
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 02 Mar 2017 12:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Sam szukam i bardzo ciężko sensowne znaleźć poniżej 15000zł (2001-2003). A takie bez wkładu własnego to ponad 18000zł. W tańszych to albo silnik, albo spód rudo-dziurawy albo 3 in 1.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 04 Mar 2017 20:21
    stacho80
    Poziom 9  

Polecalbym 2.0 motor od ciebie zalezy czy z turbem czy bez a usterki najpowazniejsze to przedewszystkim sprawdz czy naped na tylnym moscie dziala i czy niema duzych opoznien przy uslizgu przednich kol i czy nie ma duzych wyciekow oleju co czesto powoduje rysy na cylindrach co z koleji wzmaga apetyt auta na olej,ciezko kupic cos dobrego ale jak juz kupisz to powinienes byc z tego auta zadowolony .Powodzenia zycze.

0
  • #4 04 Mar 2017 21:10
    ociz
    Moderator Samochody

janusz_1969 napisał:
    Co sądzicie o tym aucie

Ciężko znaleźć cokolwiek lepszego spełniającego warunki z tytułu tematu. Jeździłem takim jakiś czas na co dzień i całkiem komfortowo jak na SUV-a. Terenówka to to nie jest, ale małą ciężarówkę z błota nim wyciągnąłem. Jak napęd na 4 łapy to tylko Subaru. :)

0
  • #5 05 Mar 2017 10:20
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

ociz napisał:
    janusz_1969 napisał:
    Co sądzicie o tym aucie

Ciężko znaleźć cokolwiek lepszego spełniającego warunki z tytułu tematu. Jeździłem takim jakiś czas na co dzień i całkiem komfortowo jak na SUV-a. Terenówka to to nie jest, ale małą ciężarówkę z błota nim wyciągnąłem. Jak napęd na 4 łapy to tylko Subaru. :)

Są lepsze samochody z napędem na 4 koła, ale już nie tak ładne jak Subaru albo inna półka cenowa. Są filmiki jak ruscy taplają Forestera, że wydech pod błotem i daje rady przejechać.
    Ciekawą alternatywą jest Musso (SsangYong znany też jako Deawoo) z silnikiem 3.2 (słabsze do masy prawie 1900kg odpadają) Ale to bydle 20l - 25/100km potrafi bez problemu spalić poza asfaltem. OC też pewnie mocno zaboli.

0
  • #6 07 Mar 2017 22:13
    wojciechjanusz
    Poziom 26  

janusz_1969 napisał:
    Wiem, że są w internecie rankingi, opinie itp, jednak o tym samochodzie jest tego stosunkowo mało. Dzięki za pomoc.
    Córka ma Forestera 2008, wolnossący 165KM, automat.
    Jeździ się przyjemnie, jest cicho i stosunkowo miękko, na śliskim w zimie bajka. Ale nie jest to auto terenowe, brak blokad i reduktora.
    Wyjątkowo niezawodne, w ciągu okresu eksploatacji ok. 100 kkm padło tylko sprzęgło sprężarki klimy, częściowo zamek centralny i przewody świec.
    Pali bardzo dużo. Automat wersja amerykańska działa jakby spał. Wymiana rozrządu to finansowo duże zaskoczenie na minus...
    Jak ktoś lubi Subaru ze względu na niezawodność i pewną kultowość marki - to tak. Ale są inne lepsze w terenie auta osobowe 4x4.

0
  • #7 07 Mar 2017 22:28
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

No tak, przy wolnossaku to 11-13 trzeba liczyć w 2.0. W automacie pewnie ponad 14. Stały napęd ma swe plusy i minusy. Zimą na dobrych oponach bez problemu. Pisze o rocznikach 1998-2003(4).
    Gaz do wolnossaka i mamy taniej. Części zamienne w dobrych cenach (oryginały 5-20 razy tyle - w ASO).

0
  • #8 08 Mar 2017 09:43
    janusz_1969
    Poziom 9  

Dzięki za zainteresowanie i informacje. Myślę o kupnie dwulitrowego wolnossącego (125 kM) najlepiej z gazem. Wiem, że to nie jest terenówka ale podobno posiada niezłe właściwości jezdne. Tej zimy miałem problemy z podjazdami w górach Vitarą z włączonymi napędami i całkiem niezłymi oponami. Musiałem założyć łańcuchy, podczas gdy mój kolega przejechał tą trasę Foresterem I na zwykłych zimówkach (byłem w szoku) Słyszałem, że niektóre wersje Forestera mają blokadę tylnej osi. Pozostałbym przy Vitarze ale jazda tym autem w trasę powyżej 100 km to niezłe wyzwanie.

0
  • #9 08 Mar 2017 10:34
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Pewnie dlatego, ze Vitara ma napęd na tył, a tylko przód dołączany (automat?). A Forester stały na 4 koła.
    W ostatnich latach poszukiwany model i małe tego w dobrym stanie i za sensowne pieniądze. Kiedyś myślałem o zakupie Forestera III z uszkodzonym silnikiem i wpakowanie do niego używki, ale sporo zabawy z tym i poniżej 25-30kzł ciężko się wyrobić (12-15kzł za samochód + drugie tyle za silnik + przekładka). Za niecałe 40kzł 7-9 latka się kupi w całkiem dobrym stanie i to nie diesla.

1
  • #10 15 Mar 2017 23:00
    kakibara
    Poziom 27  

Na końcu należy dodać chyba najbardziej uciążliwą naprawę - regulację zaworów - Janusz w jednej tylko pojemności (najmniejszej) zrobisz to na aucie reszta mocnych i z turbo wyjeżdżamy z silnikiem na zewnątrz.
    Wielu mechaników instalatorów lpg zaleca skrócić o połowę czas między regulacjami luzu zaworów.
    padają panewki i niby turba, ale moja sąsiadka z , którą utrzymuje miły kontakt - ma subaru II 2,5 na xenonie, dużych pięknych alusach - nie reguluje silnika od kilku lat, nie zmienia opon, wycieraczki jak już szorują po szybach wymienia - jeździ i jest bardzo zadowolona.

0
  • #11 16 Mar 2017 07:52
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Z ciekawości dopytywałem się o ceny części oryginalnych do Subaru, to jedna wielka czarna dziura. Średnio 8x co zamienniki. A zamienniki nie są tanie na tle innych popularnych samochodów. I zazwyczaj ceny podawane na podstawie VIN.
    Dlatego jeszcze rozważam inną markę / model najbardziej podobny do Subaru Forestera. Nie trudno wpaść na minę przy zakupie, a ofert nie ma dużo w okolicy.

0
  • #12 16 Mar 2017 19:06
    kakibara
    Poziom 27  

Nie będę się domyślał co to dla Ciebie za model podobny do forka ale znam kilku kolegów - znajomych, którzy są bardzo zadowoleni z posiadania KIA sportage 2.0 lpg - nie wiem jak inne silniki.

0
  • #13 16 Mar 2017 19:31
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

kakibara napisał:
    Nie będę się domyślał co to dla Ciebie za model podobny do forka ale znam kilku kolegów - znajomych, którzy są bardzo zadowoleni z posiadania KIA sportage 2.0 lpg - nie wiem jak inne silniki.

Akurat pod uwagę biorę Mazdę Tribute. Ceny podobne. silniki 2.0 jak i 3.0. Chociaż 3.0 to podobnie jak Musso, nie dla mnie. Opłaty i spalanie zmasakrują zarobki.

0