Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz sieci komórkowej LTE

mkcafe282 03 Mar 2017 15:52 756 3
  • #1 03 Mar 2017 15:52
    mkcafe282
    Poziom 2  

Witam serdecznie!
    Zwracam się z prośbą o pomoc do was koledzy.
    Otóż, podpisałem umowę na Internet dla domu w Orange. 150GB miesięcznie w pakiecie, 00.00 - 8.00 pobieranie bez zmniejszania pakietu (Szczęśliwe godziny).
    Problem jest tego typu, że w moim pokoju (w którym ma stać modem Airbox LTE) jest słaby zasięg sieci LTE. Prędkość pobierania waha się w okolicach 1,5 - 3 MB/s czyli bardzo bardzo mało. Nie urwałem się z Disneya więc nie wierzę w bajki o pełnej prędkości itp., ale bardzo chciałbym poprawić choć w małym stopniu parametry tego internetu. Wpadłem więc na pomysł dokupienia wzmacniacza LTE. Zapoznając się trochę z tym tematem wyczytałem że potrzebuję wzmocnienia konkretnego sygnału. Orange ma pasmo LTE 1800MHz. Bazując na tych informacjach znalazłem taką o to antenę, w którą bym celował jako pierwszą:
    Tajfun DSM1800 (na allegro za 399zł) wzmocnienie 19dBi, linku nie mogę niestety podać ale sądzę że bez problemu znajdziecie ;)

Dodam że odległość mojego domu od nadajnika to w linii prostej około 2km (znajduje się w tej samej miejscowości, w załączniku mapa bts z moją lokalizacją i zaznaczonym nadajnikiem)
    Pewnie też ktoś z was zauważy, że podamy przeze mnie modem (Airbox LTE) nie ma wejścia na antenę zewnętrzną.
    W związku z tym prosiłbym was o podanie przykładowych modeli (z wejściem na kartę sim oczywiście) modemów, które mógłby spełnić moje wymagania i pasowałby do podanej wyżej anteny - o ile jest warta kupna.
    Dużo tego, ale lepiej za dużo niż na odw Wzmacniacz sieci komórkowej LTE rót ;)
    Proszę o szybką odpowiedź ;) Z góry bardzo dziękuję i do usłyszenia ;)

P.S. Jeśli zrobiłem coś źle (na forum - miejsce lub temat lub cokolwiek innego) to bardzo proszę o poprawienie tego lub poinstruowanie jak to zrobić) Dziękuję ;)

0 3
  • #2 03 Mar 2017 16:41
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Na twoim miejscu zrezygnowałbym z umowy z Orange, z takim szajsem. Wybrałeś najgorzej jak można, to MiFi Alcatela nie wart nawet 1 zł. Kolejny wybór czyli jakiś pseudo wzmacniacz za 400 zł to już nie błąd ale ponury żart. A do kompletu pokazujesz jakiś nieczytelny screen z pseudo mapy od handlarza chłamem czyli new-electric. Takie "firmy" omija się szerokim łukiem. Musisz też wiedzieć, że w tej ofercie Internet LTE dla domu bierze się router tylko router z LTE-A za 0 zł. Wart jest 500-600 zł. Tyle musisz dać na wolnym rynku skoro nie wziąłeś w abonamencie, alternatywa to B315 za 300 zł. Masz zasięg z BTS-a LTE1800NetWorks w Donimierzu lub LTE800 z BTS-a Orange w Pomieczynie Małym 29. Trzeba zrobić testy na telefonie z LTE z aplikacją Network Cell Info u siebie na zewnątrz i test prędkości. Pokaże dane BTS-a i parametry sygnału LTE. Takie same testy pod BTS-ami w Donimierzu i Pomieczynie. Zasięg na LTE800 większy. Prędkości zależą od obciążenia BTS-a. Z Donimierza LTE1800NetWorks korzystają też klienci T-Mobile.

0
  • #3 03 Mar 2017 18:05
    mkcafe282
    Poziom 2  

Załączając te informacje nie chciałem jakoś wykazywać się wielką wiedzą na ten temat bo wszystko co wyczytałem to tylko takie czysto podstawowe informacje. Mapce BTS jakoś nigdy nie wierzyłem ale to jedna z bardziej przejrzystych mapek jakie znalazłem i użyłem jej po to by wam lepiej zobrazować sytuację i dać jak najwięcej informacji już na samym początku o tym gdzie mieszkam, jak daleko od nadajników itp a nie po to żebyście bazowali właśnie na tej mapce którą podałem.
    Wiem, że ten modem jest jaki jest, niestety z winy własnej zobaczyłem po fakcie już, że nie ma on wejścia na antenę zewnętrzną więc było za późno. Do umowy wziąłem również PS4 Slim 1TB, i w pakiecie z tym sprzętem i tym internetem, prócz posiadanego przeze mnie A. LTE mogłem wybrać Airbox Plus 2.0 który to wejście na antenę ma. Jednak i tak chciałbym wymienić to we własnym zakresie na jakiś mocniejszy sprzęt więc się tak nie przejąłem tym faktem tym bardziej że i tak chciałbym poprawić jakkolwiek ten mój zasięg a tak mogę zrobić to jedynie przez swego rodzaju wzmacniacz.
    Dlatego zwróciłem się z prośbą o radę właśnie do użytkowników tego forum.
    Tak więc proszę, na spokojnie powiedz co powinienem zrobić, lub co byś zrobił w mojej sytuacji?
    Chodzi mi głównie o polecany przez Ciebie sprzęt który mógłby to trochę poprawić (wiem teraz że zrobiłem błąd łapiąc się na ten internet ale już nic z tym nie zrobię gdyż umowa była podpisana w salonie) dlatego szukam jakiegoś koła ratunkowego w postaci sprzętu.
    Mimo wszystko dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i mam nadzieję że z twoimi poradami uda mi się coś z tym zrobić.
    Pozdrawiam ;)

0
  • #4 03 Mar 2017 19:17
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Mapa tylko http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocati...te&bands=¢er=54.46278%2C18.203833&zoom=12 ,ta od handlarza szajsu to nieporozumienie. Na dzień dzisiejszy brak u ciebie LTE-A w Orange. Na BTS-ie Network Donimierz brak LTE800 i LTE2600 Orange , nawet nie ma pozwoleń. W Pomieczynie działa tylko LTE800, nie wiadomo czy i kiedy uruchomia LTE1800 bo na LTE2600 raczej nie. Do LTE 1800 czy LTE800 wystarczy router B315, koszt 250-300 zł ( tylko nie z T-mobile). Router z LTE-A czyli E5186 to koszt 450-500 zł. Oczywiście żaden wzmacniacz tylko zewnętrzna antena na wybrane pasmo. Ale do tego najpierw wspomniane testy, na LTE1800 antena dual LTE1800 MHz, do LTE800 z BTS-a Pomieczyno 2x ATK-10/800-980 lub ATK-20. Na LTE1800 Networks T-mobile i Orange maja 15MHz pasma w MIMO i DL do 112Mb/s, na LTE800 Orange ma dla siebie 10MHz w MIMO i DL do 75Mb/s. Trzeba sprawdzić na którym pasmie są lepsze prędkości. Sieć LTE800 jest nowa i na nieobciążonych BTS-ach są niezłe, LTE1800NetWorks działa róznie. stad potrzeba wykonania testów.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo