Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczyt z pafal 16EC3rn/1 miejsce dziesietne ?

06 Mar 2017 20:55 2172 12
  • Poziom 9  
    Po roku walki z Tauronem zostałem szczęśliwym posiadaczem skrzynki z prądem na działce . W sobotę założono mi licznik pafal 16ec3rn . W niedzielę chcialem sprawdzić jak sprawuje sie moj super energooszczędny domek i lekko zwariowałem ..... odczyt 63 kWh ..... Czy ja źle czytam bo nie widzę przecinka czyli powinno być 6.3 kWh czy o co chodzi ? Pytanie dla fachowców może banalne sle lekko się zmartwilem ...
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    W protokole nie widzialem ale wyswietlalo sie 00000002
  • Poziom 9  
    Sprawa ma ciąg dalszy . Dzisiaj rozmawiałem z monterem licznika który twierdzi że ten licznik nie pokazuje miejsca dziesiętnego czyli wskazanie jest prawidłowe .... W nocy popłynęło 25 kWh .... Ściągam elektryków niech szukają ....
  • Poziom 31  
    Tylko napisz co wyszło. Bo ja stawiam na mimo wszystko uszkodzenie licznika... A co wyjdzie chciałbym wiedzieć z ciekawości. Więc nie zapominaj oo nas poo naprawie. Pozdrawiam ! :D
  • Specjalista elektryk
    A jak jest ogrzewany i jak jest przygotowywana ciepła woda w Twoim domku
  • Poziom 9  
    Ok sprawa ma ciag dalszy . W nocy z 6 na 7 marca domek pozera kolejne 25 kwh !!! ... wtedy działa tylko lodówka i kominek pelletowy .... w sumie max jakies 250 W oczywiscie z przerwami .... Wykonalem telefon do dwóch firm . Pan Tauron wykonujacy założenie licznika ( oczywiscie twierdzi ze wszystko musi byc ok i to niemozliwe ) oraz do firmy wykonujacej przylacze od licznika do domu ( dzwonic o reklamacje licznika i umawia sie na pomiary po moim powrocie z pracy ) . Wracam do domu z ręka na sercu sprawdzam ile tym razem polecialo i ...... domek połknął 3 kwh ;))) Od tego czasu zuzycie dobowe to ok 15 kwh czyli po podliczeniu wszystkiego w normie . Firme od przylacza poki co odwołalem bo zuzycie ok . I teraz pytanie : czy Pan Tauron wrócił pod moją nieobecnosc i coś poprawił czy ustawił czy coś co spowodowało uplyw ustąpiło ( nie ma wplywu opad deszczu , od wczoraj pada a zuzycie nadal w normie ) . Co myslicie ??
  • Poziom 31  
    Według mnie to albo coś sami zchrzanili albo istnieje sytuacja że w nocy licznik przemarza i w niskiej temperaturze zaczyna wariować. Chociaż jeśli by to była prawda z tym marznięciem to inni by się skarżyli. Alle... czasami musi być ten pierwszy raz. Druga sprawa że mylić się jest rzeczą ludzką i jeśli "młody" zmalował coś przy liczniku podczas instalacji a potem fachowiec to poprawił to raczej pozamiatane i jedyne pocieszenie ze już licznik nie kantuje. Poobserwuj ten licznik jeszcze jakiś czas bo nigdy do końca nie wiadomo. Ja osobiście śmiem przypuszczać że TEN typ licznika nie może być montowany na zewnątrz. ALE... to tylko moje domniemanie. Dlatego warto go jeszcze przypilnować bo można czasem sie wypłaty "nie doliczyć" przez "wspaniałomyślność" dostawcy energii. Pilnuj tego i napisz co wyszło.. Pozdrawiam ! :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Niech fachowiec jakiś się wypowie .... na pewno nie jest to mróz ..... wczoraj było - 2 C
  • Specjalista elektryk
    Mróz, słońce, deszcz odłóżcie koledzy między bajki.
    Jeżeli podane przez autora odczyty są prawdziwe to:
    1. Uszkodzona elektronika licznika.
    2. Uszkodzona instalacja/izolacja i niezauważalny "upływ".
    3. Sąsiedzka kradzież.
    4. Ingerencja energetyki podczas Twojej nieobecności. Sprawdź plomby i numery na nich. Przy jego założeniu powinny zostać wpisane przez montera na papierku jaki wtedy dostałeś.