Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NAVITEL R600 Bateria nie utrzymuje ustawień kamery

zajmox 23 Mar 2017 20:23 24273 16
    zajmox
    Level 11  
    NAVITEL R600 Bateria nie utrzymuje ustawień kamery. Po paru chwilach od wyłączenia silnika (zasilania) kamera traci ustawienia daty itd.
    Czy ktoś ma podobne problemy ?
    jaga134
    Level 26  
    Wybacz jesli zadam niemądre pytanie.Kabel zasilający masz podłączony do podstawy kamery czy bezpośrednio z boku do kamery? Jeśli do podstawy,gdzie znajduje się akumulator,to widocznie akumulator nie jest ładowany.
    zajmox
    Level 11  
    oczywiście do mocowania. Czyli to jednak akumulator. Ciekawe jak mam to teraz odlepić i reklamować?
    jaga134
    Level 26  
    Dziś rano odklejałem podstawkę od szyby samochodu. Daje się odkleić tylko trzeba wkładać coś ,najlepiej nie metalowego pomiędzy podstawkę a szybę. Można też "odcinać" podstawkę od szyby przy pomocy żyłki wędkarskiej.
    zajmox
    Level 11  
    jaga134 wrote:
    Dziś rano odklejałem podstawkę od szyby samochodu. Daje się odkleić tylko trzeba wkładać coś ,najlepiej nie metalowego pomiędzy podstawkę a szybę. Można też "odcinać" podstawkę od szyby przy pomocy żyłki wędkarskiej.

Czy masz ten sam problem co ja ? (z akumulatorkiem ) Byłem dziś rano w salonie gdzie kupiłem spytać o proces reklamacji , skierowali mnie na stronę internetową Nawi żeby reklamować bezpośrednio u producenta.

Dodano po 27 [minuty]:

Nie trzeba odklejać ! Da sie zdemontować akumulator bez odklejania z szyby !
    zajmox
    Level 11  
    Czyli u Pana wszystko działa poprawnie ? Jak długo wytrzymuje bateria ?
    jaga134
    Level 26  
    Tak. Działa poprawnie. Jak długo działa bateria? Trudno mi powiedzieć bo tego nie sprawdzałem ale chyba kilka minut będzie działać. Aku o pojemności 200mAh to nie jest bateria do pracy tylko tak jak UPS do właściwego zamknięcia systemu. Ale w wypadku kamerki można użyć power banku.
    zajmox
    Level 11  
    I nie kasują się panu ustawienia czasu, daty itd ? Po wyłączeniu silnika (zasilania)
    zajmox
    Level 11  
    Super. Ja mam pecha . Jutro odsyłam do serwisu.
    jaga134
    Level 26  
    Podepnij kabel USB z boku do kamery. Oczy
    wiście drugi koniec kabla do pc-ta lub laptopa. Na ekraniku kamerki powinno pojawić się kilka informacji. Pierwsza z góry podświetlona innym kolorem to "pamięć masowa".Zatwierdz ją klawiszem ok i już. Odczytujesz w komputerze jak kartę flash. Jednak na początku wymień kabel USB na inny. Miałem sporo przypadków,że kabel /sprawny/ w jednym urządzeniu działał a w drugim nie.
    pcichomski
    Level 16  
    Witam,
    Mam identyczny problem. Producent twierdzi, że należy zabierać kamerę z samochodu razem z uchwytem (!), bo tam jest akumulator. Ale.... kolega nabył taką samą kamerę w maju 2017 i u niego nie ma tego problemu. Powtórnie kontaktowałem się z producentem i stwierdził, że coś tam poprawili i teraz podtrzymuje, ale ja mam starą wersję (z grudnia 2016) i wymiana mi nie przysługuje. Reklamuję z tytułu rękojmi u sprzedawcy, niech on się "buja" z producentem. Wg mnie dwie identyczne kamery nie mogą działać inaczej, a producent próbuje się wymigać.

Proszę zwrócić uwagę na ważną rzecz. Jeśli przy zapełnionej karcie pamięci jeśli nie ustawimy zegara i po wyjęciu kamera wróci do ustawień początkowych (u mnie 1.1.2016), to kolejne filmiki od razu będą się kasowały bo mają (!) najstarszą datę. Ja się zorientowałem właśnie kiedy okazało się, że nie mam filmu dowodowego, a wszystkie filmy mam sprzed kilku miesięcy.

Polecam uparcie reklamować u producenta lub sprzedawcy, bo nie wszystkie egzemplarze tak mają.

Pozdrawiam.
    jaga134
    Level 26  
    Kamerę kupiłem w marcu br.Na razie używam karty 16 GB.Przy przenoszeniu nagrań na laptopa posługuję się albo kablem USB od aparatu Canon nie zdejmując kamery z szyby. Tzn. robię to w aucie lub wysuwam kamerę z uchwytu razem z akumulatorem i przenoszę nagrania na PC w domu.Kamera jak dotąd nie sprawiła mi żadnej niespodzianki. Nie próbowałem jeszcze tylko blokady ujęcia. Zawsze karta nagrywa się do końca i kasuje starsze nagrania.Niestety 16 GB karty wystarcza tylko na około 50 km jazdy dlatego jadąc dalej niż 50 km w jednym kierunku mam na karcie tylko rejestrację powrotu.
    Rodaivuk
    Level 1  
    Witam. Ja dziś właśnie oddałem do sklepu zakupioną kilka dni wcześnie R600kę. Nie dało się jej włączyć dalej niż do ekranu z logo Navitel. Póki co nie zrażam się i czekam na drugą, taką samą :)
    KoniecznyPawel
    Level 1  
    Ja też miałem problem z resetującymi się ustawieniami, ale po prostu zrezygnowałem z tej kamerki po nieudanych próbach reklamacji u Navitel.