Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C - Nie odpala po rozładowaniu akumulatora brak reakcji rozrusznik

07 Kwi 2017 17:10 2859 10
  • Spec od samochodów
    Panowie Vectra c silnik 1.9 cdti . Właściciel podczas jazdy zauważył że włączyło się esp , abs i po czasie zanikło wspomaganie Dojechał na parking i auto zgasło . Podejrzenie padło oczywiście na alternator . Zdemontowany i na stół . Regulator napięcia do wymiany - prąd pływał między 10,5 -12,9 V . Alternator zamontowany i nie ma jak sprawdzić ładowania bo nie zapala . Do tej pory ; wymieniony profilaktycznie akumulator na inny , sprawdzone połączenia przy rozruszniku , podmieniony przekaźnik rozrusznika . Ewidentny brak sterowania przekaźnikiem rozrusznika . Na zworę bez przekaźnika( 3 od pasa przedniego ) rozrusznik kręci . Wypruta wiązka przy sterowniku silnika . Pin 72 brązowo/żółty pojawia się masa po zapłonie . Podpowiedziano mi że jeszcze pin 70 szaro/czerwony tam z kolei pojawia się plus po zapłonie - ok 12 v . I tu zaczynają się schody bo jak dam na ten pin ( szaro/czerwony ) masę przez neonówkę to auto kręci ale nadal nie odpala . Błędy zaraz będą sprawdzone i podam ich wynik . Może macie jakieś podpowiedzi i co ewentualnie jeszcze sprawdzić . Pozdrawiam .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Pewnie CIM się wysypał.
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od samochodów
    No i możesz mieś rację bo po podłączeniu komputera brak komunikacji ze sterownikiem silnika , brak komunikacji z immobiliserem i dodatkowo błąd w komunikacji z pompą wspomagania . Dodatkowo błędy komunikacji z ecu . Czy cim mogę podmienić z innego ??? Czy trzeba coś kodować czy zmieniać ???
  • Poziom 40  
    Trzeba kodowac a po drugie prąd podajemy w A a nie V....
  • Spec od samochodów
    CIM już zdemontowany i szukam dobrej i w miarę cenowo firmy zajmującej się naprawą .( Dziękuję ireneo za poprawienie he he . ) Może macie koledzy jakieś namiary na sprawdzony zakład . Pozdrawiam . Nie zamykam na razie bo poinformuję o postępach .
  • Spec od samochodów
    Walki ciąg dalszy . Koledzy proszę o Wasze podpowiedzi czy CIM może powodować brak komunikacji za sterownikiem silnika , wspomaganiem i immobiliserem ??? Auto nie odpala brak komunikacji z w/w modułami . Dzwoniłem do firm naprawiających cim-y ale nie wszyscy je naprawiają - chodzi o Vectre c . Czy może być jeszcze inna usterka ??? . Jedyna opcja która niby wchodzi w grę to zakup innego cim i przerzucenie pamięci . Proszę o podpowiedzi co jeszcze mogę sprawdzić zanim cim wyślę do naprawy .
  • Poziom 43  
    Zobacz czy masz zasilanie ecu, zobacz czy coś nie przywiera CAN.
    Możesz na dzień dobry odpiąć abs i wspomaganie , osobno pojedynczo.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    przez abs idzie komunikacja can trzeba założyc zworki . odepnij pompę wspomagania ona nieraz zwiera can bez niej powinno zapalić
  • Spec od samochodów
    kolego seat21 rozwiń myśl . Możesz podać jak zrobić tą zworkę . Co do ABS już odpięty i żadnej reakcji nie było . Teraz próbowałem odpiąć pompę wspomagania ale ktoś kostkę obsmarował klejem i nie idzie jej zdjąć bez uszkodzenia samej pompy . Jeżeli masz to podaj kolorystykę przewodów i przetnę obwód w wiązce . Będzie szybciej i w razie czego nie uszkodzę pompy wspomagania . Sprawdzałem ponownie błędy i nadal brak komunikacji z abs , wspomaganiem , silnikiem immobiliserem . W jednym module widzi błąd U2115 komunikacja z ecm - moduł sterowania silnikiem - stały . Właściwa komunikacja tylko z airbagiem . Dodam tylko że w poduszkach widzi napięcie 12v , a pompa abs trzy razy klika po włączeniu zapłonu . Pompa paliwa również działa po włączeniu zapłonu .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wepnij abs i odetnij CAN od pompy wspomagania.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    do pompy wspomagania idą 2 białe , 2 zielone i jeden czarny . We wtyczce obok dwa grube brązowy i czerwony - zasilania . Czy mam odciąć białe i zielone i zrobić zworę pomijając pompę wspomagania ??? Proszę jeszcze o podpowiedź bo doczytałem że jeden z kolegów miał problem ze stykiem 15 .

Dodano po 19 [minuty]:

Przewody odcięte zielone i białe - w wiązce na górze . Zmostkowane oczywiście biały-biały , zielony-zielony . Po przekręceniu za rozrusznik -odezwał się . Niestety jak zawsze to bywa akumulator zdechł . Naładuje go zaraz i dam znaka za kilka godzin . Jeżeli będzie wszystko w porządku to znaczy że pompa wspomagania do naprawy / wymiany ???. Bardzo dziękuje za Wasze podpowiedzi i pomoc .

Dodano po 4 [godziny] 55 [minuty]:

Akumulator naładowany - auto pali . Powodem awarii była pompa wspomagania (prawdopodobnie - jak wymienię na inną lub naprawię obecną poinformuję dokładnie ) .Bardzo dziękuję Wam za pomoc . Po wymianie dam znać .

Moderowany przez T5:

Doceniamy, że podałeś rozwiązanie problemu, Twój temat może być pomocny innym. Nagradzamy "Pomógł".