Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apple MacBook Pro - Apple MacBook Pro 1278 brak obrazu na matrycy

08 Apr 2017 22:57 1935 8
  • Level 10  
    Właśnie wpadło mi takie nie codzienne cudo Apple MacBook Pro 1278 z defektem braku obrazu na matrycy , z racji tego że to pierwszy Mac jaki do mnie trafił potrzebuję pomocy w odnalezieniu usterki .
    A więc tak Mac uruchamia się daje dźwięk gotowości do pracy dysk pracuje , czyli grafika raczej odpada jakie mogą być przyczyny usterki bo już słyszałem wiele i strach się za to zabrać tu Link są dane Maca wszelkie parametry
    jest to wersja z CPU I5
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 37  
    No to w pierwszej kolejności podłącz pod zewnętrzny monitor i zweryfikuj czego to wina jest - grafiki czy kabel LVDS/matryca.
  • Level 10  
    Właśnie się dowiedziałem od znajomego serwisanta że mogą być dwie przyczyny uszkodzona klawiatura lub taśma matrycy klawiaturę odpiąłem i nadal to samo więc została taśma matrycy a z racji tego że szkło matrycy jest klejona nie podejmę dalszej próby naprawy a serwis za dużo sobie naliczył 600 zł za usunięcie usterki , jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem Maca zapraszam na PW
    gabik001 on nie posiada wyjścia na zewnętrzny monitor
  • Service technician RTV
    Opis płyty głównej
    - coś w stylu np. 820-2936-A
  • Level 10  
    Spoiler:

• Level 37  
    ziomek559 wrote:

gabik001 on nie posiada wyjścia na zewnętrzny monitor

Nie szukaj standardowych gniazd typu HDMI czy VGA. To jest Mac a tam nie ma tak łatwo. Gniazdo Thunderbolt jest miedzy FireWire a USB i przejściówka do HDMI - masz zewnętrzny obraz. To się nazywa kabel Thunderbolt do HDMI.
  • Level 18  
    A czy na pewno brak obrazu, czy może brak podświetlenia ?
  • Level 10  
    Czarny jak noc jak na filmiku raz zauważyłem że coś mrugnęło jak ruszyłem klapą ale tylko raz więcej się to nie powtórzyło dalej nie szukałem dałem sobie spokój MAC idzie na sprzedaż jak ktoś chętny zapraszam na PW aukcję wystawie na alledrogo