Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Ciągły restart komputera, czarny ekran oraz brak dźwięków beep.

25 Kwi 2017 22:24 894 10
  • Poziom 7  
    Witam otóż mam problem z uruchomieniem komputera, dzisiaj go jeszcze złożyłem włączyłem miałem dostęp do biosu ustawiłem pod instalacje UEFI i nagrywałem system na pendrive. Komputer wyłączyłem i po kilku godzinach wróciłem, włączam komputer z zamiarem instalacji a on się resetuje jest czarny ekran oraz brak jakichkolwiek dźwięków. Wyciągnąłem baterie poczekałem 10min i nadal to samo, wyciągnąłem pamięć RAM słychać jak komputer pipczy, włożyłem jedną kość (na zmianę). Wyciągnąłem kartę graficzną i podłączyłem pod integre nadal to samo czarny ekran reset brak beep. Już sam nie wiem co robić proszę o pomoc.
    Sprzęt:
    CPU: Intel i5 7400
    MOBO: Gigabyte GA-B250M-DS3H
    RAM: Kingston HyperX FURY 8GB
    PSU: SilentiumPC Vero L1 600W
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Na sam początek zajrzeć do manuala i sprawdzić jak się resetuje BIOS.
    Jak nie pomoże to zostawić samą płytę z CPU jego chłodzeniem i jedną kością RAM, monitor dać pod układ zintegrowany zresetować CMOS raz jeszcze i uruchomić.
    Jak nadal nic to trzeba będzie wyjąć CPU i zobaczyć czy tam się nic nie podziało.
  • Poziom 7  
    Resetuje się go wyciągając baterie na kilka minut, zrobiłem to. CPU odłączałem i jest wszystko porządku.
    Dodano po 8 [godziny] 54 [minuty]:
    Zmieniałem RAMY na przemian po jednej kości, dodam że zasilacz jest dobry sprawdzony. Jeżeli głośniczek informuje o braku pamięci RAM gdy je całkowicie wyjmę to znaczy że płyta jest dobra ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 7  
    W bios poza UEFI ustawiłem tryb super boot, oraz w fan control ustawiłem aby system sygnalizował wysoką temperaturę przy 90stopniach rozłożyłem go już na części i złożyłem i nadal to samo :/ Dodam że za pierwszym razem po zresetowaniu biosa było wszystko dobrze ale później znowu to samo.
  • Spec od monitorów
    Płyta na gwarancji?
  • Poziom 7  
    Tak 36 Miesięcy sprzedawcy.
    Dodam jeszcze video
    Link
  • Poziom 43  
    Strona 19 akapit 16
    Miałeś przeczytać manual... Nie twierdzę że to pomoże niemniej jak manual cie przerasta naprawa tym bardziej.

Miałeś odpiąć wszystko więc dla pewności odepnij przedni panel audio USB 2.0 i 3.0 bo wciąż widać są.

RAM przekładałeś w każdy slot? Warto sprawdzić bo układ tych banków to jest dziwny co najmniej. Na filmiku masz RAM logicznie w slocie nr. 1 ale co ciekawe jest to slot kanału B a slot kanału A to ten obok - rozpiska na stronie 10 instrukcji. Niestety brak informacji gdzie należy moduł dać jak jest tylko jeden. Czyli albo gdziekolwiek albo jednak po prostu nie napisali gdzie ;)

Na filmiku nie widać co masz podpięte z tyłu - wskazane żeby tam nie było nic (poza monitorem) - jeśli ruszy to klawiaturę PS/2 albo jeśli masz USB to w port USB 2.0 ją daj wtedy.

No i jak nadal nie raczy pokazać obrazu i dać jakiś oznak życia speakerem to najprawdopodobniej jednak trafiłeś felerną płytę.
  • Poziom 7  
    A czy ja napisałem że nie czytałem manuala?
    Odpinalem każdy kabel, był tylko CPU, jedna kość ram, i zasilanie do moba,ram przekładane na zamianę ale to już pisze trzeci raz nie wiem czy to tak trudno zrozumieć czy może nawet nie czytałeś co napisałem. Filmik zrobiłem już po wielokrotnych testach które nie dały żadnego wyniku więc je podpiąłem, filmik jest tylko po to aby pokazać jak się zachowuje pc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Doczytałem i za pomocą zworki również próbowałem jak i po przez wyciągnięcie bakterii, przyszedłem to po pomoc nie po to aby ktoś ze mnie drwił, temat do zamknięcia za chwilę się zrobi shitstorm.