Witam
Przeczytałem niedawno dział "koła zębate" w "Poradniku frezera" i mam pewną wątpliwość. Obliczyłem 4 koła, mam wszystkie wartości - d, da, df.
I teraz pytanie, bo nie jest to w książce wyjaśnione - czy projektując przekładnie uwzględniamy tylko wartość d ??
Poniżej moja przekładnia. Koła mają średnicę d. Czy jeśli wykonam te koła uwzględniając da i głębokość wrębu to będą się zazębiać i będzie to wyglądać jak na moim rysunku ?
Przeczytałem niedawno dział "koła zębate" w "Poradniku frezera" i mam pewną wątpliwość. Obliczyłem 4 koła, mam wszystkie wartości - d, da, df.
I teraz pytanie, bo nie jest to w książce wyjaśnione - czy projektując przekładnie uwzględniamy tylko wartość d ??
Poniżej moja przekładnia. Koła mają średnicę d. Czy jeśli wykonam te koła uwzględniając da i głębokość wrębu to będą się zazębiać i będzie to wyglądać jak na moim rysunku ?