Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka g±sienicowa z napędem elektrycznym - RC Sterowanie

05 Cze 2017 09:42 2685 10
  • Poziom 9  
    Witam

Noszę się z zamiarem zrobienia kosiarki zdalnie sterowanej g±sienicowej.
    Podobnej do tej: Kosiarka g±sienicowa z napędem elektrycznym - RC Sterowanie

Na razie próbuję dobrać odpowiednie komponenty.

A więc zamiar: Kosiarka z silnikiem dwusuwowym najlepiej z napędem (wykorzystać miejsce napędu na zamontowanie alternatora - pytanie jaki alternator powinienem mieć do ładowania aku np. 100ah? ), 2 x silnik elektryczny - pytanie jak obliczyć jak± moc potrzebuję na każdy silnik - przypuszczam że cało¶ć będzie ważyła ok 100 kg i ma wyjeżdżać na skarpy o dużym nachyleniu, akumulator, g±sienice gumowe (wym. 150X72x33 najmniejsze jakie znalazłem), cała aparatura do sterowania: pytanie co mi potrzeba (jestem laikiem).

Może kto¶ co¶ podpowie?

Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 27  
    Odej¶cie na napęd a alternator - za małe obroty, dodatkowo może zabrakn±ć mocy do koszenia.
    Akumulator - raczej kwasowy odpada. Nie licz±c tego że jak się wywróci to się wyleje to jeszcze waga. Jeżeli zakładasz że to ma jechać i ładować to bilans energetyczny musi być zachowany - moc musi pochodzić z silnika spalinowego a akumulator może być mały, pomocniczy. Ja bym dał dwa sprzęgła od klimatyzacji i tak przeniósł napęd z jazdy na g±sienice.

Co do sterowania - jeżeli koniecznie silniki elektryczne to możesz dać dwa regulatory samochodowe do modeli RC. Maj± spore pr±dy i zmianę kierunku. Do tego aparatura z funkcj± miksera tak aby można było poukładać sterowanie. Może być też najprostsza i nauczyć się tym sterować.
  • Poziom 41  
    Przy tej wadze kosiarki i oporach toczenia zwłaszcza przy skręcaniu g±sienicami silniki elektryczne długo nie popracuj± przy standardowym zasilaniu akumulatorami.
  • Poziom 9  
    Nie do końca rozumiem przenie¶ć moc z silnika na g±sienice przy wykorzystaniu sprzegła klimatyzacji... i silników elektrycznych ?
  • Poziom 27  
    Albo sprzęgła i napęd z wału przez jakie¶ przekładnie, albo silniki elektryczne. Można też dać mechanizm różnicowy np. ze skutera inwalidzkiego i skręcać hamulcami. Akumulator będzie słab± stron± projektu, który i bez niego wydaje się bardzo trudny.
  • Poziom 9  
    Znalazlem cos takiego : https://youtu.be/hY4CnJKlbiU , z tego co wiem to silniki elektryczne 24V moc 1700 W ł±cznie , silnik spalinowy 6KM.
    Na filmiku widać ze kosiarka ma maly akumulator i wlasnie chyba alternator ?
  • Poziom 41  
    Chyba nie powiesz że to kosi trawę raczej tylko aby jedzie. ;)
  • Poziom 24  
    Wg mnie napęd g±sienicowy i to przy masie cało¶ci jak pisze kolega co¶ koło 100kg , to będzie niszczyć trawnik g±sienicami przy próbach skrętu . Jednak bym wszedł w napęd kołowy.
  • Poziom 27  
    Ja bym jednak zszedł z tej masy - akumulatory, silniki elektryczne a przecież taniej i pro¶ciej podł±czyć się pod wał silnika spalinowego.
  • Poziom 10  
    Witaj
    Też zastanawiałem się nad gasienicowym napędem, ale tylko zastanawiałem :)
    Ostatecznie zrobiłem co¶ takiego: https://www.youtube.com/watch?v=qojA_KgukIM
    Opisywałem to już na elektrodzie - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15780843#15780843
    Przyznam, że chwilami różnorodno¶ć ludzkich opinii, komentarzy i krytycznych rad była lepsza niż kabaret..., ale na forach można wszystko.
    W tym roku kosiłem już ogród kilka razy i dalej jestem zadowolony.
    Gdybys miał jakie¶ konkretne pytania, może znajdę chilę wolnego czasu, by odpowiedzieć, doradzić.
    Pozdr.
    slazdu
  • Poziom 41  
    Ładny projekt funkcjonalny najważniejsze zwrotno¶ć i dodatkowe opcje.