Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić

16 Cze 2017 20:20 4203 18
  • Poziom 4  
    Witam,

mieszkam na wsi i chciałbym korzystać z internetu LTE sieci Play, lecz niestety w ogóle nie mam zasięgu, czasami lapie tylko 2G. Mieszkam w okolicy tych współrzędnych : 50.594190 23.148751 ⇔ 50º35'39.08'' N 23º08'55.50'' E. Jaką antene oraz modem wybrać, żeby działało LTE? Cenowo dobrze jakby zamknęło się do 400zł.

Dzieki za pomoc pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    A dlaczego akurat Play ? Ten operator ma problematyczny zasięg zarówno na 3G jak i LTE. najbliższy BTS w Krasnobrodzie. są pozwolenia na LTe1800, LTE2100 i LTE800 ale trudno powiedzieć czy działa to LTE800. na 3G działa na pewno UMTS2100 ale czy dziala tez LTE900 trudno powiedzieć. To nie jest operator na ta lokalizację. Sama lokalizacja trudna, trzeba zrobić testy na telefonie LTE/3G na zewnątrz z aplikacją Network Cell Info. Osobiście stawiałbym na Orange i T-Mobile, które maja u ciebie zasięg LTe z sieci NetWorks.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 4  
    Na zewnątrz nie łapie mi żadnej sieci, a zależy mi właśnie na play gdyż właśnie z tej sieci mam nielimitowany internet LTE w cenie 50zl za 3 miesiące, a potrzebuje właśnie internetu bez limitu gdyż średnio zuzywam około 150gb internetu miesiecznie. Czyli mam rozumieć że nie ma szans na internet z play w tym miejscu?
    Aby skorzystać z DIL musisz mieć zasięg LTE w Play i nie kosztuje to 50 zł na 3m-ce, można mieć RWK na karcie RBM na Karte 5 i koszt to doładowanie za 30 zł a potem 5zł/m-c. Robiłeś jakieś testy LTe/3G Orange, T-Mobile masz wyniki . Ci operatorzy mają LTE1800 NetWorks na BTS-ie Bondyrz, do tego LTE800 na BTS-ach w Feliksówce i Wólce Wieprzeckiej. W Bondyrzu jest pewnie tylko pozwolenie na LTE800. Na 3G zasięg z Wólki i Bondyrza na UMTS900 HSPA+ NetWorks. Na nich też każdy ma UMTS2100 HSPA+DC. do testów karta za 5 zł Orange , rejestracja w salonie, podajesz dane adresowe i masz bonus 100GB/m-c. T-Mobile karty z 20GB są za darmo do testów. Docelowo oczywiście wybierasz Orange, kupujesz na Allegro kartę za 100 zł a na niej 1410GB na kilkanaście m-cy http://allegro.pl/1410-gb-internet-na-karte-orange-free-wieczne-lte-i6854716851.html
  • Poziom 4  
    Tak się składa, że mam taką ofertę już ponad 2 lata i kosztuje mnie to równe 50zl za 3 miesiące bez limitu, razem przeszło mi przez router już ponad 3TB dlatego tak zależy mi na Play, ale jakby nie patrzeć oferta Orange jest bardziej opłacalna. Jutro będę na miejscu i będę próbował robić właśnie testy z pomocą aplikacji Network Cell Info dla Orange oraz T-Mobile. Dzięki za wskazówki
  • Poziom 4  
    Dzisiaj sprawdzałem sieci orange oraz play. Będąc w Krasnobrodzie łączyło mnie z odbiornikiem w Bondyrzu, co do oragne, to gdy wymuszalem 4G nie moglem ani razu polaczyc sie z nadajnikiem lte tylko przelaczalo mnie na 3G+. Będąc 700m od domu który zaznaczylem na jednym ze zdjec laczy mnie z siecia LTE od Play zasięg na 3 kreski, lecz nie jest w stanie zlokalizowac nadajnika, pokazuje nadajniki oddalone o 70km. Próbowałem restartowac telefon i jedzic do okoła tego miejsca lecz wciąż aplikacja nie była w stanie zlokalizować nadajnika. Zamieszczam zdjecia, prosze o porady co kupic zeby zeby jakos to dzialalo :)
    Łączysz się z LTE1800Play, dwa rózne BTS-y./Zapytam kolegę o te ECI i sprawdzę z którymi.
  • Poziom 4  
    Ok, dzięki. Powiedz mi jaki kupić modem żeby wszystko było jak najbardziej stabilne i była jak najmniejsza szansa że sieć będzie zrywana, cena jednak nie gra większej roli, ale oczywiście jeśli wraz z nią zwiększa się wydajność.

Dodano po 18 [godziny] 43 [minuty]:

Jesteś w stanie jakiś modem mi polecić? Gdyż chciałbym jak najszybciej uzyskać dostęp do internetu, być może sam modem złapie zasięg, a anteny dokupie później
  • Poziom 4  
    Kupiłem modem huawei b315, wraz z dwoma małymi antenami zewnętrznymi w zestawie, zasięg lte z play mam o mocy - 95dbm, internet odbiera dobrze, lecz boję się że w złych warunkach pogodowych będę miał niestabilne połączenie, jaka antene wybrać w moim przypadku?
  • Poziom 4  
    Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić
    LTE 2100 w ogóle nie mogę się połączyć.
    LTE 1800 łączy ale internet nie działa.
    LTE 800 wszystko działa.
    Umieściłem speedtest z LTE 800 oraz ping z programu, dodam że łacze sie z modemem przez wifi.
    Połączene z BTS-em Play w Krasnobrodzie, te parametry sygnału to w domu czy na zewnątrz ?
  • Poziom 4  
    Modem w domu, małe anteny za oknem na parapecie, nie zwiększają one mocy, modem jak wystawiałem na parapet miał taką samą moc sygnału, lecz pozwalają mi obecnie na korzystanie z internetu.

Trochę poczytałem i zastanawiam się czy byłoby możliwe pobieranie sygnału z LTE1800 i 800 w technologii MIMO? Czy takie cos nie ma prawa bytu?

Jeśli możesz to powiedz jaka antena będzie się najlepiej sprawowała w moich warunkach, oraz gdzie najlepiej ją kupić ;)
    Wystaw B315 za okno, zrób testy sygnału i prędkości na LTe800 i LTE1800, pokaż screeny. Trzeba sprawdzić czy masz szanse na LTE1800 z anteną zewnętrzna.
  • Poziom 4  
    Po wystawieniu za okno:

LTE 1800 wykrywa jakiś sygnał, lecz załadowanie strony ze speedtestem zajmuje ponad 2 minuty.
    LTE 800 działa wciąż jak należy.
    Po wybraniu LTE-Advanced w programie internet w ogóle nie działa ( nie wiem czy ma to znaczenie )

Wstawiam zdjęcia z programu oraz speedtest:
    Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić Internet LTE Play na wsi jaką antene kupić
    Parametry sygnału na zewnątrz na LTE1800 właściwie wykluczają prawidłowa pracę. Antena Dual LTE 1800 MHz poprawi je o około 10-12dB ale uzyskane parametry ( RSRP około-110dBm) nie gwarantują stabilności . Jeśli chodzi o LTE800 to z anteną na 800MHz uzyskasz RSRP około -100dBm czyli parametry dostateczne i powinno być stabilne a prędkości powinny wzrosnąć. Decyzja co do wyboru pasma LTe w Play należy do ciebie, od tego zależy wybór anteny.
  • Poziom 4  
    Decyduje się na stabilność czyli LTE 800, jaka dokładnie antene polecisz? Cena praktycznie nie gra większej roli ważne żeby była możliwość FV no i cena szła wraz z wydajnością. Dodam że przez ostatnie 48h na lte 800 ani razu nie zerwało mi połączenia więc z antenami z prawdziwego zdarzenia powinno być tak samo.
    Do LTE800 polecana antena to ATK-10/800-980 http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-element..._800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm Ponieważ Play korzysta z MIMO to konieczne dwie sztuki, jedna w polaryzacji pionowej ( elementy w pionie) , druga w poziomej. Ma od razu konektory SMA do B315. Kabel może być krótszy w celu zmniejszenia strat na nim. Ewentualnie mocniejsza http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-element...-850-960_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7027.htm ale ta to kawał anteny dł. 10m i wymaga solidnego mocowania tym bardziej że tez 2 sztuki. Te anten wykorzystasz też do LTE800 w Orange czy T-Mobile.
  • Poziom 4  
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc, we wtorek jak dostanę anteny to powiem co i jak :-)