Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet domowy LTE wybrać?

05 Lip 2017 15:18 7089 16
  • Poziom 15  
    Dzień dobry,

zastanawiam się nad internetem domowym LTE.

Mieszkanie 55 m 2

Zależy mi na dobrym połączeniu tak na prawdę tylko w salonie, gdzie mam tv, laptop + 2 tel. kom. Przez Tv głównie do netflixa, a na laptopie do muzyki i yt.

Do tego potrzebowałbym dobrać jakiś router. Domyślam się, że oferty od operatorów się nie opłacają z routerem.

Próbowałem sam ogarnąć temat, ale wolę się doradzić. Na stronie http://beta.btsearch.pl znalazłem najbliżej nadajnik Plusa. Czy to oznacza, że z plusa będę miał najlepsze połączenie ?

Z góry dziękuję, za pomoc.

Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Oferty abonamentowe od operatorów się opłacają właśnie ze sprzętem. Tylko trzeba wiedzieć jaki operator , oferta i jaki wziąć od niego sprzęt. Oferty na kartę tylko Play i teraz Orange i tu tez trzeba wiedzieć z czego skorzystać. a zaczyna się od testów wszystkich operatorów na kartach pre-paid i telefonie LTE zainstalowana aplikacją Network Cell Info i speedtestów. NCI pokazuje parametry sygnału i dane BTS-a z którego korzystamy. Do testów karta Orange free za 5 zł, przy rejestracji w salonie podajesz dane adresowe i dostaniesz bonus 100GB/m-c. t-mobile, darmowa karta głosowa z 20GB/7 dni. Play, karta internetowa z 3GB za 9 zł, do niej teraz bonus wakacyjny 30GB. w Plusie chyba jest jeszcze bonus 50GB za rejestrację karty głosowej za 5 zł. Robisz testy i pokazujesz screeny z zakładki DANE w NCI. Co do zasięgu LTe to jest u wszystkich operatorów. stacje bazowe w odległości 800-2000m. Najbliżej BTS LTE1800NetWorks Sudecka 42, obsługuje Orange i T-Mobile. Inne BTS-y LTE1800NetWorks to W.Pola 8, Wzgórze Grota-Roweckiego 8 , Wyczółkowskiego 58 i Czarnoleska 2. Brak LTE800 oraz LTe2600 u tych operatorów a zatem tez LTE-A. Plus korzysta z sieci LTE1800aero2, BTs-y Wzgórze Kościuszki 6 i Pola 31, na nich tez LTE800sferii i z nich działa LTE-A 1800+800. Sferia ma tez swoje LTE800 na Pola 8 i Mickiewicza 120. LTE800sferii działa kiepsko i wolno. Pasmo 5MHz w MIMO nie pozwala na wiele. Na koniec Play, ma w okolicy 4 BTS-y z kompletem pozwolń na LTe1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600. działają na pewno te 3 pierwsze LTE2600 trzeba sprawdzić. Działa na pewno agregacja LTE1800+800, możliwe że LTE2600+1800 i LTE2600+800. BTs-y W. Kościuszki 6, Morcinka 29, Mickiewicza 120 i Waryńskiego 10. operator o najlepszej infrastrukturze. w przypadku każdego z operatorów trzeba się liczyć z zakupem zewnętrznej anteny na wybrane pasmo. zacznij od testów i podaj wyniki. Jesli chodzi o abonament to w grę wchodzi orange internet LTE dla domu za 59,90 masz 150+60GB9 poza strefą domową) + noce 0-9poza limitem i w abonamencie router z LTE-a czyli MF286 za 0 zł. T-Mobile abonament za 79,99, internet bez limitu a ze sprzętu tylko B525 za 9 zł, router z LTE-A. Plus najlepiej abonament ze Smartdom z 50% rabatem np. 50GB+ LTE bez limitu za 49,99 , po rabacie SD za 25 zł i do niego rata z router z LTE-A czyli DWR-960 25,50zł/m-c lub za LTE czyli B315 w wysokości 15 zł/m-c. w Play abonament za internet bez limitu za 69,99( 59,99) i ze sprzętu B525 za 1 zł lub B618 za 99 zł. Na kartę mozna mieć w Play internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c a w Orange na karcie Orange Free pakiet 1410GB za około 100-200 zł. Sprzęt kupujesz wtedy sam, stacjonarne routery LTE-A np. B525, E5186 , B618 to koszt 400-600 zł . router stacjonarny LTE-A czyli B315 to koszt 250-350 zł. najtańsza opcja to mobilne routerki Mifi np. E5573, e5577 za około 100 zł.. To tak wygląda w skrócie u ciebie jeśli chodzi o zasięg, sprzęt i oferty operatorów.
  • Poziom 7  
    sebass04, W podanej przez Ciebie lokalizacji jest możliwość korzystania z zasięgu LTE na nadajnikach 1800 Mhz. Internet domowy w Cyfrowym Polsacie wraz z routerem i anteną zewnętrzną możesz nabyć już od 64,99 zł przy umowie na 24 miesiące (dodatkowa opłata 1 zł płatna przy kurierze oraz opłata aktywacyjna 49 zł dodana do pierwszej faktury). Abonament za pierwsze 3 okresy rozliczeniowe otrzymasz gratis, a także będziesz mógł skorzystać za darmo z 3 Pakietów IPLA przez 2 miesiące. Dzięki usłudze LTE bez limitu danych będziesz mógł korzystać z Internetu bez ograniczeń prędkości w technologii LTE po wykorzystaniu podstawowego Pakietu danych.

A może posiadasz już jakąś usługę w Plusie lub w Cyfrowym Polsacie? Jeśli tak i spełniasz warunki programu smartDOM 3, możesz skorzystać z oferty łączonej na preferencyjnych warunkach.
    Jak już piszesz w temacie to bądź uczciwy do końca. Wypadałoby chyba napisać jak faktycznie wygląda internet "LTE bez limitu danych w CP", jak działa ten wasz FUP i ile faktycznie można wykorzystać transferu z pełną , dostępna u niego prędkością LTE w CP. Jak wyglądają kolejne ograniczenia prędkości ( lejki) po jego wykorzystaniu. Należałoby uprzedzić, że CP wg. tylko sobie znanych kryteriów w ramach FUP może ograniczyć prędkość do 32Kb/s w usłudze LTE bez limitu danych , zgodnie z regulaminem http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/re...-internet-power-lte-w-sprzedazy-przez-www.pdf Kolejna sprawa to proponowanie klientowi zestawu do Domowego internetu bez obsługi LTE-A czyli IDU-ODU200 w sytuacji gdy jest w zasięgu LTE-A i agregacji pasm z BTS-a LTE1800Aero2 i LTE800Sferii a tak jest w tym przypadku, jest nie fair. Pomijam fakt ze ten zestaw to problematyczny szmelc i nikt zorientowany tego nie weźmie i będzie płacił za toto 15 zł/m-c dzierżawy za udostepnienie a nie tak jak piszesz nabycia. sprzęt trzeba zwrócić. A na koniec nie wiedzieć czemu kolego "specjalisto" czemu nie polecasz lepszej oferty w ramach Happy Hours http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/o...ageName=pakiet-55&cpClient=false&offerType=MM czyli 100 GB za 49,99 +10 zł dzierżawy za B315, który jest lepszym sprzętem niż IDU-ODU200(, choć też bez LTE-A). Reasumując nikt zorientowany nie wexmie tej oferty z CP , z tym sprzętem. Jak ktoś już ma parcie na ofertę Pana Solorza , lubi rosyjską ruletkę zwaną FUP to lepszym wyborem jest Plus, tam przynajmniej sprzęt jest na własność , choć na raty. A SD3 w Plusie tez obowiązuje. A takie Happy Hours w Plusie są na przemian z CP. To fachowe Forum i tu nachalny marketing z niedopowiedzeniami, kruczkami i pułapkami na klienta nie przejdzie, nie tylko z CP ale od żadnego operatora.
  • Poziom 15  
    Wracając do tematu mam dwie opcje :

- internet nielimitowany z play z routerem Alcatel Linkzone mw40v ( jakieś + 10 zł miesięcznie przez dwa lata do abonamentu )
    - internet nielimitowany z play z routerem Huawei b525 ( + jakieś 15-20 zł miesięcznie przez dwa lata do abonamentu + 50 zł przy podpisywaniu umowy )

Potrzebuję internetu tylko i wyłącznie do netlix na telewizorze oraz czasami do gier na ps 3 multiplayer ( ale to rzadkość ) .

Myślicie, że ten alcatel będzie wystarczający czy lepiej dopłacić do b525 ?

A może kupić używany router ?
    ps. nie za bardzo chce robić pomiary ze względu na to, że w najbliższym czasie przeprowadzam się ( jeszcze nie wiem gdzie, szukam innego wynajmu )
    A co to za oferta abonamentowa z Play z takimi cenami za sprzęt?
  • Poziom 15  
    matek451 napisał:
    A co to za oferta abonamentowa z Play z takimi cenami za sprzęt?

Mam opcje kupić starter w T-mobile i przenieść numer do play. W play mam już numer na firmę. Jak przeniosę ten nowy numer i połącze to wszystko z internetem, mam taniej jakieś 20zł miesięcznie wszystko - mam dodatkowy numer + internet nielimitowany w play ( co prawda on mi powiedział, że to jest do 100GB miesięcznie, a później zwalnia -> myślę, że tyle nie wykorzystam przy samym oglądaniu netflixa raz na jakiś czas )

W sumie dobre pytanie, zaraz się okaże że to jakaś lipa, bo wcześniej skupiałem się na tym bez limitu GB. Zaraz się okaże, że te 100gb to będzie za mało nawet dla moich skromnych potrzeb.
    Czyli to oferta biznesowa z dodatkową/główną kartą do internetu z limitem 100GB na maksa a potem lejek 1Mb/s. W tej ofercie biznesowej można brać sprzęt od operatora czyli Play. Ze sprzętu bierze się minimum B525 czyli router z LTE-A wart około 500 zł, droższe to B715, B618. Alcatela link Zone nie bierze się w ogóle pod uwagę bo to złom wart 0 zł. Ogólnie sprzęt tej marki omija się szerokim łukiem.
  • Poziom 15  
    matek451 napisał:
    Czyli to oferta biznesowa z dodatkową/główną kartą do internetu z limitem 100GB na maksa a potem lejek 1Mb/s. W tej ofercie biznesowej można brać sprzęt od operatora czyli Play. Ze sprzętu bierze się minimum B525 czyli router z LTE-A wart około 500 zł, droższe to B715, B618. Alcatela link Zone nie bierze się w ogóle pod uwagę bo to złom wart 0 zł. Ogólnie sprzęt tej marki omija się szerokim łukiem.

Czekałem na Twoją odpowiedź. W play gość mnie przekonywał, że te droższe routery i tak nie są wykorzystywane bo żaden nie osiąga prędkości 150mbps itd itd....

Teraz zostaję mi tylko zastanowić się między 100GB miesięcznie a nielimitowanym.
    W Play każda oferta no limit to 100GB z pełna prędkością a potem lejek 1-2Mb/s. Ta karta w ofercie biznesowej ze 100GB to dobra opcja jeśli masz u nich kilka numerów głosowych. koszt tego B525 wyniesie około 500 zł czyli tyle ile na wolnym rynku. a konsultanci wciskają Link Zone bo tego nikt świadomy nie weźmie. Alcatel to niekończące się problemy i brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony producenta. Konsultant to oszust. B525 agreguje dwa pasma LTE, na LTE-A2600+1800 można teoretycznie w Play uzyskać DL 225Mb/s. ja w tej agregacji w nocy mam 170-180Mb/s.
  • Poziom 15  
    matek451 napisał:
    W Play każda oferta no limit to 100GB z pełna prędkością a potem lejek 1-2Mb/s. Ta karta w ofercie biznesowej ze 100GB to dobra opcja jeśli masz u nich kilka numerów głosowych. koszt tego B525 wyniesie około 500 zł czyli tyle ile na wolnym rynku. a konsultanci wciskają Link Zone bo tego nikt świadomy nie weźmie. Alcatel to niekończące się problemy i brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony producenta. Konsultant to oszust. B525 agreguje dwa pasma LTE, na LTE-A2600+1800 można teoretycznie w Play uzyskać DL 225Mb/s. ja w tej agregacji w nocy mam 170-180Mb/s.

Myślę, że konsultant nie ma pojęcia o czym mówi. Wg niego nie wykorzystałbym tego b525 i nie ma żadnej różnicy między alcatelem.

Jeszcze muszę sprawdzić w umowie karte do internetu, którą dostał ojciec na firmę. Ma tam 3-4 numery głosowe i z tego co pamiętam karte do internetu dostał. Obawiam się, że tam było tylko do 10GB i spadek. Była to oferta PLAY BIZBOX.
    Dodano po 19 [godziny] 45 [minuty]:
    Udało mi się za 10 zł netto dodać funkcje "odnowienie prędkości" na play 24 w tej ofercie dla firm bizbox gdzie ojciec ma kilka numerów głosowych ; ) mam za to 100 GB miesięcznie.

Teraz pytanie:

- kupić router minimum to Huawei b525s-23A ? Może być używany ( widzę takie z T-mobile ? ) Jak tak do dokupić oryginalną antene za 88 zł na allegro ?
    - znalazłem Huawei E173 + jakaś antena / próbować w ogóle ?
    - znalazłem Air Live WL-1600USB + jakaś antena / próbować w ogóle ?

Okazało się, że Air Live to karta sieciowa wi-fi-> odpada.

Sprawdziłem Huawei E173. Prędkość tragiczna.

Pozostało mi tylko kupić router, a więc ponawiam pytanie : kupić router minimum to Huawei b525s-23A ? Może być używany ( widzę takie z T-mobile ? ale z tego co czytałem są okrojone? ) Jak tak do dokupić oryginalną antene za 88 zł na allegro ?
  • Poziom 15  
    Poradzilibyście jaki router wybrać ? Chciałbym juz coś zakupić.

Z góry dziękuję,

pozdrawiam
    Zrób test na tekj karcie internetowej na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info, pokaże dane BTS-a otaz parametry sygnału. Do tego speedtesty, pokaż zakładkę DANE i wynik speedtestu. Test w domu i na zewnątrz.Play ma w poblizu 3 BTS-y z kompletem pozwoleń na LTE2600, LTE2100, LTE800 i LTE80. Są przy Mickiewicza 120, Morcinka 29 i na Wzgórzu Kościuszki 6. Play korzysta z LTE-A więc zakup routera z agregacja pasm oczywisty. Może być B525 z T-Mobile.
  • Poziom 15  
    matek451 napisał:
    Zrób test na tekj karcie internetowej na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info, pokaże dane BTS-a otaz parametry sygnału. Do tego speedtesty, pokaż zakładkę DANE i wynik speedtestu. Test w domu i na zewnątrz.Play ma w poblizu 3 BTS-y z kompletem pozwoleń na LTE2600, LTE2100, LTE800 i LTE80. Są przy Mickiewicza 120, Morcinka 29 i na Wzgórzu Kościuszki 6. Play korzysta z LTE-A więc zakup routera z agregacja pasm oczywisty. Może być B525 z T-Mobile.

W domu :

Jaki internet domowy LTE wybrać?Jaki internet domowy LTE wybrać?Jaki internet domowy LTE wybrać?Jaki internet domowy LTE wybrać?Jaki internet domowy LTE wybrać?Jaki internet domowy LTE wybrać?

Na zewnątrz :

Jaki internet domowy LTE wybrać?
    Brak screena z NCI na zewnątrz. w domu dostateczny sygnał na LTE800, ale trudno powiedzieć z którego BTS-a. W JG są niezweryfikowane. Prędkości słabe. Speedtest na zewnątrz dobry ale nie wiemy w jakim paśmie i z jakimi parametrami sygnału ale to rzczej nie LTE800. Pokaż screena z DANE z NCI na zewnątrz.
  • Poziom 13  
    Panowie a jak wyglada sprawa z pingiem na tego typu internecie, czy jest realne miec ping ponizej 50 czy raczej nie bardzo. Wiem ze to jest zalezne od sprzetu i lokalizacji ale pytam czysto teoretyczne, czy taki wynik lub niższy do się osiągnąć. Pytam bo jesli nie to nawet nie bede drazyl tematu z nadajnikami itd.
    Pozdrawiam
    Ale o jaki ping ci chodzi? Najlepiej wziąć samemu na testy internet LTE od jakiegoś operatora ze sprzętem i samemu sprawdzić u siebie.