Chcę nawinąć transformator jak już napisałem typ kształtek EI 84 karkas zrobiłem sam i jego wymiary to 8.4cm x 2.8cm=23.52cm^2.
Kiedyś znalazłem taki sposób obliczenia ilości zwojów :
8.4x2.8=23.52cm^2
42/23.52=1.78( zwojów na 1 Volt)
240x1.78=427 (uzwojenie pierwotne)
Oporność cewki wynosi 27 Ohm
drut nawojowy jaki zastosowałem 0.4mm
I pali mi bezpiecznik jak tylko podłączam do sieci.
Jeśli ktoś wie co to jest za przyczyna.
Najlepiej żeby ktoś po swojemu obliczył ilość zwojów ile trzeba nawinąć.
Z góry dziękuję za pomoc.
Kiedyś znalazłem taki sposób obliczenia ilości zwojów :
8.4x2.8=23.52cm^2
42/23.52=1.78( zwojów na 1 Volt)
240x1.78=427 (uzwojenie pierwotne)
Oporność cewki wynosi 27 Ohm
drut nawojowy jaki zastosowałem 0.4mm
I pali mi bezpiecznik jak tylko podłączam do sieci.
Jeśli ktoś wie co to jest za przyczyna.
Najlepiej żeby ktoś po swojemu obliczył ilość zwojów ile trzeba nawinąć.
Z góry dziękuję za pomoc.