logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Budowa prasy do płytek kolczastych.

Katoo 16 Lip 2017 21:51 6735 14
REKLAMA
  • #1 16600316
    Katoo
    Poziom 17  
    Posty: 458
    Pomógł: 3
    Ocena: 10
    Witam , chciałbym zbudować niedużą prasę do płytek kolczastych . Mam już siłownik (wymiary na foto). Czy taki się nada?
    Budowa prasy do płytek kolczastych. Budowa prasy do płytek kolczastych. Budowa prasy do płytek kolczastych. Budowa prasy do płytek kolczastych.

    Do tego myślałem nad pompą z jakiegoś ciągnika , np NSZ10 , oraz rozdzielacz hydrauliczny 1 jedno sekcyjny, no i oczywiście jakiś pojemnik na olej. Posiadam silnik 1,5 kW 230 V. Stelaż będzie w kształcie litery C z ceownika . Jak myślicie czy taki zestaw zadziała? Chcę go użyć na budowie domu.
  • REKLAMA
  • #2 16649044
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Mowa o takich płytkach do zrobienia kratownicy na dach ?
  • #3 16651688
    Katoo
    Poziom 17  
    Posty: 458
    Pomógł: 3
    Ocena: 10
    Tak, tylko są różne wielkości. Cały czas się zastanawiam czy ten siłownik da rade.
  • REKLAMA
  • #4 16652022
    MACIEK_M
    Poziom 29  
    Posty: 1179
    Pomógł: 111
    Ocena: 461
    Cytat:
    Mam już siłownik (wymiary na foto)


    Cytat:
    Do tego myślałem nad pompą z jakiegoś ciągnika
    - około 180-200 bar,

    da to około 5,5 - 6 ton nacisku, wystarczy Ci tyle?
  • REKLAMA
  • #5 16660095
    Katoo
    Poziom 17  
    Posty: 458
    Pomógł: 3
    Ocena: 10
    Tak powinno wystarczyć, czyli muszę jakiejś innej pompy szukać? No bo te z ciągnika to trocha słabe.
  • REKLAMA
  • #6 16660429
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    skąd wiesz że 6t nacisku wystarczy ?
  • #7 16661818
    Katoo
    Poziom 17  
    Posty: 458
    Pomógł: 3
    Ocena: 10
    Sorki pomyłka , źle doczytałem. Na stronie mietka wyczytałem że oni używają 30T. Przepraszam za błąd.
  • #8 16662319
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Co to za strona mietka ?
  • #9 16663356
    ociz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 15844
    Pomógł: 1378
    Ocena: 3476
    Chcesz sam robić wiązary? Dlaczego nie zamówisz gotowych?
    Do płytek kolczastych to już musi być konkretna prasa.
  • #10 16664246
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Pewnie chodzi o koszty.
    Wiązary z płytkami jest łatwo zrobić - o ile ma się prasę. Jest z tym trochę roboty - ale właśnie na tym można zaoszczędzić. m3 drewnakosztuje 800 zł . A m3 gotowej więżby w postaci wiązarów ? Nie wiem. Ale coś mi świata ponad 100 zł za m2 powierzchni dachu. Ale nie wiem jak to przeliczyć.
  • #11 16665201
    Katoo
    Poziom 17  
    Posty: 458
    Pomógł: 3
    Ocena: 10
    Wiązary firmy mitek, napisane jest na ich stronie że jest napisane że używaj prasy o nacisku 30T, nie wiem czy tylko ręcznej czy takiej stacjonarnej dużej. Wonto dlatego mam parę rzeczy ale nie wiem jak to dobrać, najgorsza pompa. Wiadomo że można zaoszczędzić. Ale czy taki zestaw da rade?
  • #12 16665282
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27487
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Katoo napisał:
    Witam , chciałbym zbudować niedużą prasę do płytek kolczastych


    ALe co chcesz je wytłaczać czy montować do więźby?

    Bo tu jest niejasność?

    Dodano po 1 [minuty]:

    Katoo napisał:
    No bo te z ciągnika to trocha słabe.


    Hehe one mają typowe ciśnienie , ty masz szukać odpowiedniego siłownika a nie pompy.
  • #13 16665337
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Posty: 4220
    Pomógł: 71
    Ocena: 224
    Katoo napisał:
    Ale czy taki zestaw da rade?


    Żeby uzyskać 30T nacisku, to przy 200bar potrzebujesz siłownika o średnicy wew około 14cm.
  • #14 16665815
    Katoo
    Poziom 17  
    Posty: 458
    Pomógł: 3
    Ocena: 10
    No dobra teraz już wiem że jest za mały, ale czy faktycznie trza 30T? Oczywiście chciałbym Płytki kolczaste montować w więźbie .

    Znalazłem jeszcze taką informacje

    "Płytki kolczasta jest nowoczesnym elementem łączenia konstrukcji drewnianych. Jest to blacha stalowa (ocynkowana lub nierdzewna) z wytłoczonymi z, jednej strony kolcami. Po wciśnięciu płytki, za pomocą pras o dużym nacisku (od 18 do 50 ton) w drewniane elementy konstrukcji, łączy je ona na trwale"

    Dziekuje za odpowiedzi
  • #15 16665847
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27487
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    To jest nieopłacalne bo za parę zł tego nie ogarniesz sam siłownik 1000zł w używce.

    I czemu chcesz użyć tych płytek skoro nie masz urządzeń do ich montażu?

    W ogóle to masz projekt domu czy samoj.bka.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje zbudować prasę do płytek kolczastych, mając już siłownik i rozważając użycie pompy hydraulicznej z ciągnika NSZ10 oraz rozdzielacza hydraulicznego. W dyskusji poruszono kwestie dotyczące wymaganego nacisku, który powinien wynosić od 18 do 50 ton, co sugeruje, że posiadany siłownik może być niewystarczający. Użytkownik zastanawia się nad kosztami budowy oraz opłacalnością samodzielnego wykonania prasy w porównaniu do zakupu gotowych rozwiązań. Wskazano również na konieczność posiadania odpowiednich urządzeń do montażu płytek kolczastych w konstrukcji drewnianej.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA