Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung PS42B430P2W - Po burzy. Zasilacz sprawny - nie świeci. Va Vsc i Vs O.K.

Darek.S 18 Aug 2017 21:18 1068 6
    Darek.S
    Level 33  
    Witam. Telewizor załącza i wyłącza się pilotem tyle, że brak obrazu i dźwięku. Pobiera 44W mocy. Zapewne uszkodzona płyta główna Model Saturn4_RTV_PDP BN41--01180B. Niestety coś ofert sprzedaży nie widzę. Zatem pytanie czy coś ewentualnie można by naprawić w tej obecnej ( jak by nie było całkiem martwa nie jest ). Być może wysypał się wsad pamięci ...
    Darek.S
    Level 33  
    DiZMar wrote:
    W Tym TV idzie płyta BN9402836B i jest dostępna tutaj ale cena...

Dzięki za cenną informacje bo na płycie tego oznaczenia się nie doszukałem ( być może jest od spodu) Co do ceny to rzeczywiście zaporowa chociaż będąc w bliźniaczym Aswo od lat mam ją nieco taniej ale i tak zaporowo... Ale moją uwagę jak przeglądałem temat zwrócił fakt, że wersja A tej samej płyty nawet w North jest znacznie tańsza ( w Aswo niby jej nie mają ale myślę, że telefon wyjaśniłby sprawę)...

Dodano po 4 [minuty]:

Tylko zasadnicze pytanie czy A będzie kompatybilne za B. teoretycznie pewnie tak ale różnica w cenie jest na tyle spora, że wolę się upewnić...
    mirex
    Level 43  
    I po co sugerujesz, że w ogóle gdzieś jest, skoro nie ma nawet 10% prawdopodobieństwa, że Dareczek ma rację?
    I co z tego, że napięcia są? X i Y pracują?
    Dlaczegóż to main jest bardziej podejrzany od CTRL?
    Zresztą gdy coś z Y lub X to CTRL i tak blokuje, choć TV się nie wyłącza.

A może by tak, panie Darek, zerknąć jaki tam panel? Może S42AX-YB07? :)
    Może warto by było uruchomić go w trybie testowym? A jak to zrobić, to trzeba poczytać. :)
    Darek.S
    Level 33  
    mirex wrote:
    I
    A może by tak, panie Darek, zerknąć jaki tam panel? Może S42AX-YB07? :)

Dokładnie to S42AX-YB08. I 0czywiście pomyślałem o trybie autonomicznym ale cóż zaszkodzi zapytać zanim się zacznie poważniejsze operacje ( ba cokolwiek). Zawsze więcej informacji ( choć za dużo informacji też nie dobrze :wink: )

Dodano po 3 [minuty]:

mirex wrote:

Dlaczegóż to main jest bardziej podejrzany od CTRL?

A choćby, że jakoś jest następny ( czyli za...) A Main jest bezpośrednio podłączone do otoczenia... Oczywiście zasilacz także, ale on akurat przeżył ( przynajmniej tak wygląda... skoro podaje prawidłowe napięcia...)
    Darek.S
    Level 33  
    mirex wrote:
    A jaką masz pewność, że uszkodzenie jest skutkiem burzy?

:D no nie mam. Przedwczoraj naprawiłem stareńką plazmę Lg-ka i klient twierdził , że też po burzy. A wystarczyło wymienić Hybrydę ( jeszcze raz dzięki, Zbyszek :D ) i dla pewności parę elektrolitów ( ESR nie było wzorcowe ) i nad wyraz dobrze działa nawet bez dropów)

Dodano po 16 [godziny] 7 [minuty]:

mirex wrote:
    I po co sugerujesz, że w ogóle gdzieś jest, skoro nie ma nawet 10% prawdopodobieństwa, że Dareczek ma rację?

Dzięki uprzejmości kolegi z tego forum mam już main i telewizor chodzi :D .