Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralki produkowane w Polsce

21 Sie 2017 22:11 8013 5
  • Poziom 23  
    Proszę o pomoc która firma produkuje pralki w Polsce. Rozważam Polara, Amicę, Boscha, Zelmera, każdą inną firmę byle produkowała w Polsce albo była polska, ale z tego co czytam w internecie to Polar produkuje na Słowacji, Amica sprzedała zakłady Samsungowi i teraz produkują poza Polską. Podobno Bosch produkuje w Łodzi, co do Zelmera to nic nie wiem.
    Nie szukam fajerwerków, ale wymagana ładowność pralki to minimum 7kg, a najlepiej 8 kg, wirowanie 1000 rpm albo 1200 rpm. Naprawy gwarancyjne muszą być z dojazdem (czyli door to door), bo mieszkam daleko od punktów serwisowych (nie mam jak wozić pralki do serwisu).
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    jowyma napisał:
    najlepiej 8 kg, wirowanie 1000 rpm albo 1200 rpm

Z tym bywa różnie w pralce LG wiem, że jest limit do 3 kg chyba jest 1200 obr. natomiast przy 8kg tylko 800. Radzę na to wrócić uwagę. Niedawno był podobny temacik: Link. :)
  • Poziom 6  
    Nawiązując do linka -"Ja bym brał podstawową opcję i wymienił jak padnie na drugą. Im prostsza pralka tym tańsza naprawa. Nowe LG mają wifi i różne niepotrzebne gadżety. Siostra kupiła LG za 2100zł bo się napaliła na predkość wirowania ale było jej zdziwienie jak się okazało, że w pełni załadowana ma prędkość taką samą jak najtańszy model. Pełną prędkość wirowania osiągnie tylko do 3kg wsadu. Oszukują nas cyferkami jak tylko mogą. "
    Z tego co wiem ograniczenia ładowności i obrotów przypisane są dla poszczególnych programów, i tak jeśli wybierzemy np.: program szybki, to siłą rzeczy mamy zmniejszoną ładowność i obroty. Podobnie dla rzeczy sportowych, dziecięcych itd. Program podstawowy musi zachować parametry podane przez producenta np. LG F12U2TDN0 musi mieć 1200 obrotów i max 8kg ładowności. Jeżeli siostra załadowała pralkę "w pełni na programie podstawowym, czyli np. 7 czy 8 kg to obroty powinny być optymalne dla danego modelu ( jak w instrukcji) jeśli tak nie jest to znaczy że pralka jest wadliwa. LG ma serwis door-to-door. Wiadomo że w droższych modelach płacimy za design i bajery, ale niektóre są naprawdę fajne. Ograniczenia obrotów i ładowności dotyczą również innych producentów, Mój Mastercook też nie da sobie zmienić dobrowolnie niektórych parametrów jednak przy praniu podstawowym osiąga parametry rzeczone przez producenta, tak bynajmniej pokazuje wyświetlacz.
  • Poziom 38  
    Niestety modelu nie pamiętam ale aby uruchomić tę pralkę to musiałem zajrzeć do instrukcji (panele dotykowe i inne bajery nie wiem po co to komu). W instrukcji było wyraźnie napisane, że maksymalna prędkość wirowania jest dostępna przy zmniejszonym załadunku. Tak to jest jak się patrzy tylko na cyferki na opakowaniu. Co do programów to z tego co pamiętam to na początek wybrany został program bawełna drugi ładowność do 8kg czas prania 4 godziny a że ta pralka ma wyświetlacz na którym po wybraniu programu wyświetla się także prędkość wirowania dla wybranego programu i było 800obr/min. Jakie było zdziwienie i żal, że nie dopłaciła kilku stówek to pralko suszarki bodajże za 2600zł. Jedyna zaleta tej pralki LG jest to to, że chodzi bardzo cicho.
  • Poziom 6  
    Szkoda że nie zna pan modelu, ale z tego co widzę to faktycznie lipa.