Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ci¶ oleju Golf III 1,8

03 Sie 2005 21:14 3472 5
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich i proszę o poradę. Mam Golfa III z sil. 1,8 (kod ABS). Zaczęła mi ¶wiecić kontrolka od ci¶. oleju.(silnik sprawny ok.). W filtrze oleju znajduj± się dwa czujniki ci¶. oleju. Jeden biały, drugi czarny. Dowiedziałem się, że jeden jest od niskiego ci¶nienia, drugi od wyższego. Podobno jeden jest "zwarty", drugi "rozwarty". Proszę o wyja¶nienie dlaczego s± dwa o różnych ci¶nieniach i czy powinienem wymienić jeden czy dwa jednocze¶nie.
    Dziękuję z góry i pozdrawiam.
    Mirek
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Moze sa sprawne a wine poniosi zuzyta pompa oleju i jest za male cisnienie. Zmierz cisnienie a pozniej zebys niepotrzebnie nie musial wymieniac tych czujnikow.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Dzięki, ci¶nienie oleju było sprawdzane, wszystko ok. Jak wygl±da działanie tych czujników od str. elektrycznej, za co który jest odpowiedzialny?
    Dzięki z góry
    Mirek
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Według serwisowki maja byc zalozone czujniki koloru brazowego(niskie cisnienie) i bialy (wysokie).Jeden brazowy jak motor pracuje na wolnych obrotach to jak cisnienie oleju nie spadnie ponizej 0,5bar jest rozwarty.Jak cisnienie spadnie ponizej 0,5bar zwiera czego efektem jest zapalenie kontrolki.Drugi bialy zawiera jak cisnienie przekroczy 2bar i predkosc silnika 2tys.obr. Jak jest mniejsze cisnienie na tych 2tys.obr. jest rozwarty nastepuje brzeczyk i zapalenie sie kontrolki.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Z br±zowym to prawda , ale biały przy obr.3500 działa odwrotnie i zwiera się.sprawdż to.Często kanaliki przed czujnikami zarastaj± i trzeba je przedmuchać.A poza tym temat już wałkowany użyj SZUKAJ.
  • Poziom 11  
    Dzęki wszystkim za pomoc, temat został rozwi±zany.
    Pozdrawiam
    Mirek