Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa instalacja potrzebuje opini i porady

Lukasz2017 09 Wrz 2017 20:23 375 6
  • #1 09 Wrz 2017 20:23
    Lukasz2017
    Poziom 2  

Witam wszystkich zarejestrowałem się tu i proszę o pomoc fachowców. Wprowadziłem się do swojego domu ok. 180mkw. Na parterze mam w całości ogrzewanie podłogowe, w łazience dodatkowo kaloryfer drabinka, poddasze użytkowe, mam grzejniki dobrej jakości jakiejś włoskiej firmy, aluminiowe. W kotłowni pracuje piec z Biecza ogniwo eko plus 25 kw, bojler na wodę 250 z galmet, dwie wężownice.
    Instalacja jest wykonana w miedzi <grzejniki> podłogówka wiadomo w zeszłym roku.
    Lecz wtedy nie było dla mnie istotne stale palenie i stała temp jak w warunkach mieszkalnych obecnie .
    Mój problem polega na tym, że mam na piecu nastawy w dniu dzisiejszym "zima" na sterowniku zaworu standard temp na kotle 60 st 65 a na termometrach za pompami grzejniki na górze ok 30 ogrzewanie podłogowe ok 22 mimo ze zawór ustawiony na "wpuszczenie" 35 st efekt grzejniki zimne w domu rano odczuwalny chłód. Wydałem sporo pieniędzy na instalacje i w efekcie nie ma efektu zamierzonego, instalacja wsparta elektroniką, miało być fajnie, niemalże bezobsługowo ale chyba dotknął mnie jakiś problem na podłożu technicznym związanym z budowa instalacji przez fachowców .
    Na grzejnikach mam automaty odpowietrzające, wczoraj odpowietrzałem pompki, niby nie było istotnych syków powietrza, mimo to wszystko bez zmian. Kocioł 60 reszta swoim życiem ..... proszę o pomoc lub jeśli znajdzie się ktoś z okolic Rybnika to umówienie się na diagnozę.

0 6
  • #2 09 Wrz 2017 23:15
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Chyba żyje ten co to polecił, przyjął koncepcje i zmontował , czemu go nie zaprosisz na regulacje, czy ew. poprawki?

Dodano po 2 [minuty]:

Lukasz2017 napisał:
    Wprowadziłem się do swojego domu ok. 180mkw.
    Lukasz2017 napisał:
    W kotłowni pracuje piec z Biecza ogniwo eko plus 25 kw

Ale już widać na starcie brak jakiegokolwiek pojęcia o doborze kotła, chyba, ze masz bufor.

0
  • #3 09 Wrz 2017 23:19
    Lukasz2017
    Poziom 2  

Zasugeruj swoja madrosc wiec .Dla mnie zebym wiedzial co myslec
    Ja umowilem sie z fachowcem I nie mam z tym problemu bo interesuje mnie tylko efekt koncowy czyli poprawna praca calego systemu

Dodano po 1 [minuty]:

Ja umowilem sie z fachowcem I nie mam z tym problemu bo interesuje mnie tylko efekt koncowy czyli poprawna praca calego systemu

0
  • #4 10 Wrz 2017 09:43
    michcior
    Poziom 30  

andrzej lukaszewicz napisał:
    brak jakiegokolwiek pojęcia o doborze kotła,

Pojęcie jest -> w kieszeni instalatora :)
    Efektem końcowym będzie grzanie głównie atmosfery. Kocioł przewymiarowany 2-3 krotnie.
    Sprawdź jakiej mocy powinieneś mieć kocioł: http://cieplowlasciwie.pl/ przeczytaj ich uwagi co do doboru kotła.

0
  • #5 10 Wrz 2017 11:20
    gersik
    Poziom 31  

Człowiek składający tą instalację powinien ją wyregulować. Jakiej wielkości masz zawór 4d, czy jest pompa kotłowa? Moim zdaniem brak tej pompy powoduje twoje problemy. Kocioł chcący podnieść temp. powrotu kotła tak steruje zaworem, że większa część wody grzewczej idzie z powrotem do kotła. Na ogrzewanie podłogowe powinien być zawór 3d z mieszaczem.
    Kocioł nie miał własnego sterownika bo widzę tam TECH-a na ścianie?
    Dobrze by było zobaczyć jak jest spięte za kotłem.
    W tym układzie ustaw temp. kotła na 75oC.

0
  • #6 10 Wrz 2017 12:21
    Magister_123
    Poziom 33  

Ciężko się wróży nie będą na miejscu ale zamknij zawór zaznaczony na zdjęciu.
    Zrób więcej zdjęć za kotłem i je opisz.
    Nowa instalacja potrzebuje opini i porady

0
  • #7 11 Wrz 2017 20:36
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Lukasz2017 napisał:

Nadal nie wiadomo o co Ci chodzi, napisz to poprawnie w rodzimym języku.

0